Imetilluke enneaegne Decklen võitleb oma elu eest

Imetilluke enneaegne Decklen võitleb oma elu eest

20. May 2014, 07:24 Emmede Klubi Emmede Klubi

USA-s Californias sündis keisrilõike teel 22. rasedusnädalal alla 400 grammi kaaluv beebi, vahendab Daily Mail.

Mullu kaotas California paar, Carrie ja James Maize 22. rasedusnädalal sündinud tütre Serenity. Paar läks uuele katsele, kuid kui 22. rasedusnädal kätte jõudis, seadis nabanööri pitsumine ka uue beebi elu ohtu.

Vanemad kiirustasid haiglasse ja palusid beebi raseduse varasest järgust hoolimata keisrilõikega ilmale tuua, et tal oleks elulootust. Praegu on beebi Decklen ööpäevaringsel jälgimisel ja vanemad loodavad jätkuvalt, et arstid suudavad nende poja elu päästa.

Vaata pilte imetillukesest Decklenist SIIN!

 

Fakte väga enneaegsete beebite kohta:

* 22.-24. rasedusnädalal sündinud beebid kaaluvad tavaliselt maksimaalselt pool kilogrammi.

* Kõige väiksem ellujäänud enneaegne beebi kaalus veidi alla 250 grammi.

* Iga lisapäev emakas suurendab beebi ellujäämistõenäosust. 22. nädalal sündinud lastest jäävad ellu umbes 10 protsenti, 23. nädalal sündinuist juba pooled lapsed, 26. nädalal sündinud lastest jäävad 90 protsenti ellu.

* Suurem osa ellujäävaid enneaegseid ei kannata tulevikus terviseprobleemide all. Näiteks on 60 protsendil väga enneaegsetest ellujäänud lastest kaheksandaks eluaastaks täiesti normaalne IQ.

* Levinumad enneaegsete laste terviseprobleemid: peaaju halvatus, kroonilised hingamisteede haigused (nt astma), probleemid seedimisega, nägemise või kuulmise kaotus.