Hülged poegivad tänavu rannikul – ära püüa pojakesi aidata, paitada või pildistada!

Hülged poegivad tänavu rannikul – ära püüa pojakesi aidata, paitada või pildistada!

04. Feb 2020, 16:44 Emmede Klubi Emmede Klubi

Peatselt algab hüljeste poegimisaeg. Kui tavaliselt poegivad hülged merejääl, siis tänavu neil selleks võimalust ei ole ning hülgepoegi võib kohata laidudelt ja kaldaaladelt roostikest. 

Keskkonnaamet palub kõigil jalutajatel jälgida armast tegelast kui üldse, siis kaugelt, ning kindlasti mitte hüljeste tegevusse sekkuda. Nimelt võib hülgepoeg näha välja üksik ja abitu, tunduda möödaminejatele mahajäänuna ning inimesed võivad soovida hülgepoja juurde minna ja teda mingil viisil aidata.

Väga oluline on aga teada, et hülgepoeg ei vaja inimeste abi - vastupidi, sekkumine on poegadele ohtlik! Hülgepoeg ainult tundub üksikuna, tegelikult hoiab emasloom pojal silma peal.

"Ükskõik mis moel hülgepojaga kontakti loomine võib loomakest ohustada. Selmet hülgepoega katsuda, toita, temaga koos pilti teha või mis kõige hullem, teda endaga kaasa viia, palume temast hoopis kiiresti eemalduda. Rannas koeraga jalutades tuleks oma lemmik rihma otsas hoida, sest koer võib hülgepojale reaalselt ohtlik olla,“ hoiatab Keskkonnaamet.

"Kui Sulle tundub, et loom siiski abi vajab, anna sellest teada Keskkonnainfo tasuta telefonil 633 1313 või tasulisel lühinumbril 1313. Sinu õigest käitumisest võib sõltuda hülgepoja ellujäämine. Anna talle see võimalus!"

(Foto: Olle Koert)