Hiina vanemate valik: jätta laps ravita või jätta laps maha?

Hiina vanemate valik: jätta laps ravita või jätta laps maha?

21. May 2014, 08:42 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hiina vaesemaid peresid ähvardab haige lapse sünni korral valik: kas jätta laps ravimata või jätta ta maha, vahendab BBC.

Liu Jiaomei tõi märtsis ilmale deformeerunud puusa ja jalaga ning suulaelõhega tütre Miaomiao. Kuigi tüdruk ei saa ise neelata ja vajaks hädasti arstiabi, pidid Liu ja tema abikaasa koos beebiga haiglast lahkuma vaid tund pärast sünnitust - rohkemaks polnud perel raha.

Hiinas ei ole riiklikku n-ö haigekassat, kes ravi eest maksaks, nagu Eestis ja paljudes teistes riikides. Vanematel, kel pole raha oma last ravida, on vaid võimalik jätta järeltulija kogu täiega Hiina riigi hooleks - see tähendab sõna otseses mõttes lapse mahajätmist. Selleks on spetsiaalsed beebide mahajätmiseks mõeldud keskused lastekodude juures.

Kui aga Liu ja tema abikaasa koos lapsega pärale jõudsid, oli beebide vastuvõtupunkt parasjagu täis - rohkem haigeid lapsi lastekodu parasjagu ei mahutanud ja vastuvõtt peatati.

Töölisperel on keeruline ainuüksi mähkmeostuga toime tulla, meditsiiniteenuste eest maksmisest rääkimata. Üks hiina isa on lubanud sillalt alla hüpata, et oma perele tähelepanu tõmmata ja nii lapse ravimiseks annetusi koguda.

Hiina riiklikud lastekodud on täis puudega lapsi, kelle eest vanematel lihtsalt ei ole raha hoolitseda. Terveid lapsi lastekodudes sisuliselt ei olegi.

Loe täismahus uudist, vaata pilte ja videosid väiksest Miaomiaost SIIN!

 

Kuidas oled rahul tervishoiusüsteemiga Eestis?