Häbi, inimkond: naabrid ignoreerisid laste appihüüdeid, beebi suri nälga

Häbi, inimkond: naabrid ignoreerisid laste appihüüdeid, beebi suri nälga

09. Jan 2017, 12:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

2016. aasta lõppes Lätis tõelise šokiga. Õudu tekitas juhtum, kus üheksakuune beebi suri oma narkoüledoosiga elu lõpetanud vanemate laipade kõrval nälga, samal ajal kui pere teised väiksed lapsed toimuvat  nädal aega pealt vaatasid. Ühe pere kurvast elusaatusest veelgi rohkem šokeeris politseid ja ühiskonda aga asjaolu, et nii läbi seinte kui ka avatud aknast laste nuttu ja hüüdeid päevi pealt kuulnud naabrid ja möödakäijad ei teinud absoluutselt mitte midagi.

Eeldatavasti 27. detsembril surid 55-aastane mees ja 23-aastane naine oma kodus, Läti Dobele linna munitsipaalkorteris. Surma põhjus oli ilmselt narkoüledoos.

Seitse päeva hiljem, 3. jaanuaril pöördus politseisse noore naise ema, kes kurtis, et ei saa oma tütrega juba nädalaid ühendust. Maja juurde jõudes kuulis politseipatrull korteri avatud aknast kostvat laste nuttu. Kutsuti päästjad, kes sisenesid sama akna kaudu korterisse.

Voodist leiti paari vägivallatunnusteta surnukehad. Naine oli olnud lapseootel. Voodi alt leidsid politsenikud üheksakuuse beebi, kes oli üksinda veedetud nädala jooksul nälga surnud. Pere kolm ülejäänud last, kes kõik on koolieelikud, leiti elusa, kuid näljast nõrgana.

Läti politseiameti juhi Ints Kuzise sõnul ei ole riigis enne nähtud sedavõrd vastutustundetut käitumist - laste karjeid oli kortermajas ja selle ees mitu päeva kuulda, kuid mitte ükski inimene ei aidanud lapsi ise ega pöördunud abi saamiseks ka ühegi institutsiooni poole.

(Allikas: BNN. Foto on illustratiivne) 


Kas teadsid, et lisaks moraalsele vastutusele lasub igal kodanikul ka lastekaitseseadusega määratud kohustus anda abi vajavast lapsest teada? Ära kõhkle ja ära kõnni mööda!