Inspireeriv üleskutse - erinevaid kasvatusmeetodeid pooldavad emad, toetame üksteist!

Inspireeriv üleskutse - erinevaid kasvatusmeetodeid pooldavad emad, toetame üksteist!

05. Dec 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Upworthy jagab 21 fotot, mille eesmärk on julgustada ja suunata emasid üle maailma üksteist maha tegemise asemel toetama.

Fotodel seisavad külg-külje kõrval väga erinevad emad: kodused emad ja beebi kõrvalt tööl käivad emad, noored emad ja keskealised emad, ootamatult ja aastatepikkuse planeerimise järel emaks saanud naised, üksikemad, kasuemad, lapsele isa nime andnud ja oma nime võtnud emad, beebile rinnapiima- ja selle asendajat andvad emad, lapse üksi magama jääma õpetanud ja last magama kaisutavad emad, beebiga koos ja eraldi voodeis magavad emad, kodus ja haiglas sünnitanud emad, beebile lutti andvad ja mitteandvad emad, riidest mähkmeid ja ühekordseid mähkmeid kasutavad emad, vankrit ja kandelina eelistavad emad.

Inimestel on teadupärast kombeks teiste käitumist hoolikalt jälgida ja kommenteerida. Paraku tähendab see väga tihti ka negatiivseid kommentaare, teiste maha tegemist ja hukkamõistmist, kui vaated ei ühti meie endi omadega. Eriti levinud on internetis just emade omavaheline üksteisematerdamine. Need, kes pooldavad rinnaga toitmist, vaktsineerimist, lastele multikate näitamist või mida iganes muud, teevad oma sõnadega tihti elementaarse viisakuse piirjoontest välja astudes maha neid emasid, kes mõtlevad teisiti - ja vastupidi. Kasu ei tule sellisest käitumisest mitte kellelegi. 

Emmedevaheliste sõdade asendamise emmedevahelise konstruktiivse arutelu ja üksteisetoetamisega on oma südameasjaks võtnud Shauna Stewart Douglas, kes on selleks loonud veebilehe Moms Uniting Moms. Lehekülje kasutajad said kokku, et pildistada üles fotoseeria, mis rõhutaks ja õhutaks ka täiesti erineva kasvatusmeetodi pooldajaid üksteist emana mõistma ja toetama. Inimestel on õigus üksteisest erineda - ilma kaasneva hukkamõistuta.

"Eesmärk ei ole see, et me kõik peaksime omavahel ühele nõule jõudma, kuidas on õige lapsi kasvatada. See on tobe. Eesmärk on see, et me saame omavahel pidada konstruktiivseid ja abiks olevaid vestluseid ilma üksteist maha tegema," kirjeldatakse veebilehe ja fotosessiooni missiooni.

Ka juhul, kui mõne ema teadmised on olulistes kasvatuslikes küsimustes, näiteks lapse ohutust puudutavatel teemadel, puudulikud, saab talle informatsiooni jagada läbi heade soovide, mitte läbi sõjaka targutamise või mõnituste.

Hea ema on ema, kes annab oma parima, et oma lapse eest hästi hoolitseda. Kes püüab ja õpib. Kes sel teel vahel ka eksib. Kes on teinud oma laste kasvatamise valikud armastusega. 

Vaata inspireerivat fotoseeriat SIIN


Sellesama eesmärgi eest seisab ka Emmede Klubi portaal!

Minumeelest ka 😀 Igal juhul see inspireeris mind rohkem kajastama ja suunama seda üksteisemõistmise-üksteiseaitamise teemat Emmede Klubis!

KristaJ KristaJ 05. Dec 2015, 18:55

Kuldaväärt üleskutse! Ma arvan, et paljud vanemad oleks oluliselt rõõmsamad ja rahulolevamad kui nad ei peaks end pidevalt õigustama ja kaitsepositsioone võtma. See pildiseeria on hästi tore ja miks mitte ka Eestis midagi analoogset teha 😀

05. Dec 2015, 13:27

Nii peabki,sest ükskõik, kuidas me ka ei otsustaks, teemegi seda ju oma laste,enda ja perekonna nimel. Ühtki valikut ei tohiks maha teha või halvustada, kuni see ei põhjusta kellelegi valu või piinu. Emmed hoidkem üksteist, oma pisikesi ning lähedasi! 😀