Emmede Klubi taunib lisaks lastele kloordioksiidi jootmisele ka sotsiaalmeedias peetavat nõiajahti

Emmede Klubi taunib lisaks lastele kloordioksiidi jootmisele ka sotsiaalmeedias peetavat nõiajahti

24. Sep 2015, 17:47 Emmede Klubi Emmede Klubi

Terve Eesti meedia kihab artiklitest ja saatelõikudest, mis käsitlevad lastele alternatiivravi korras MMS'i ehk mürgise kloordioksiidi jootmist. Emmede Klubi jagab MMS'i ja muude, teaduse silmis ohtlike ravimeetodite osas Eesti lastearstide seltsi arvamust - seltsi avalikku pöördumist Eesti ühiskonna poole saad lugeda täna hommikul ilmunud artiklis SIIN.

Mis aga puudutab (sotsiaalmeedias) peetavat nõiajahti kõigile skandaalses Facebooki grupis olnud liikmetele, palub Emmede Klubi kõigil oma lugejatel jääda inimlikuks ja tsiviliseerituks.

Ei ole õiglane, et inimeste endiga vestlemata tehakse ennatlikke järeldusi ning eeldatakse, et kõik kõnealuse grupi liikmed olid seal eesmärgiga oma lastele kloordioksiidi joota. Ei ole õiglane, et Eesti meediaväljaanded võtavad endale õiguse inimeste (s.h. laste) privaatsust rikkuda ning tuua näiteks üldsusele nime- ja nägupidi tuntud juhtumeid, kusjuures antakse mõista, et sealgi on pistmist olnud kloordioksiidi manustamisega eluohtlikus seisundis väikelapsele - kuigi see tegelikkuses nii ei olnud. Ei ole õiglane saata vihakirju ja ähvardusi inimestele, kellel tegelikkuses kloordioksiidi ja muude äärmuslike alternatiivmeditsiiniliste "ravimitega" kogemusi olnud ei ole. 

Meie ühiskonnas on viimasel ajal olnud palju juttu vihakõnest, sallivusest, ühtekuulumisest rahvana. Emmede Klubi palub teid, head lugejad: ärge laske vihkamisel ja süüdistustel end viia tegudeni, mis ei ole moraalselt õiged. Ärge olge pimestatud Eesti online-meedias ilmuvatest kallutatud artiklitest, mille pealkirjadel on tihtipeale vaid üks eesmärk: koguda klikke ja müüa lugejatele reklaami. Tehke oma järeldused ise, tuginedes faktidele, mille olete enda jaoks usaldusväärsetest allikatest omandanud. Analüüsige loetut. Jääge alati väärikaks, südamlikuks ja oma ligimeste suhtes mõistvaks - ka siis, kui mõista on raske. 

Ka ema, kes oma lapsele kloordioksiidi joodab, on ema. Ta armastab oma last, hoolib temast ja tahab talle parimat. Kardab oma lapse elu pärast. Tõsi - lapsele mürkaine jootmine on rumal ja destruktiivne, ent tagantjärele hurjutamine, näpuga näitamine ja nõiajaht ei tee seda tegu olematuks. Kasu on vaid sellest, kui püüame mõista, vestelda ja teineteisele toeks olla. Ja kloordioksiidi ning muude ohtlike substantside manustamist edaspidi vältida, teavitades avalikkust selliste ainete tarbimisega kaasnevatest ohtudest läbi meedia neutraalsetes, objektiivsetes, teadusel põhinevates ning nõiajahist hoiduvates artiklites. 


Emmede Klubi


Mirjam Mirjam 24. Sep 2015, 19:02 Split112

Fakt on see, et kloordioksiidi joomine -on- kahjulik ja et selle joomise tõsidusest juttu tehakse, on tervitatav. Usun, et sellel ainel ongi haiguste ravis ainult halvad pooled, sest ta on organismile ohtlik. Probleem on lihtsalt selles, et nende inimeste interneti-külaväljakul kividega loopimine ei anna neile signaali, et nad peaksid kloordioksiidi joomisest loobuma vaid pigem, et nad peaksid seda tegema salaja. Ja mitte ükski inimene ei ravi oma last tema mürgitamise eesmärgil - nad teevad seda ju teadmatusest..

24. Sep 2015, 18:55

No tõesti. Ma juba ammu ootasin emmede klubi artiklit sel teemal ja ma ei saaks rohkem nõus olla! Ka mina kuulun sinna gruppi. Esiteks kuna mind lisati sinna, ilma et ma oleks ise küsinud või väga tahtnud (ei teadnud selhetkel teemast midagi). Lugesin osaliselt sealseid postitusi ja elasin inimeste tervenemisele väga kaasa. Ise ma poleks seda joonud ega lapsele andnud. Leian et terve inimene ei peaks niisama tarvitama mingisuguseid lisaAINEID. Spordist ja toitumisest piisab täiesti enda tervise eest hoolitsemiseks. Lapsele ei tohi niivõinaa anda mingisuguseid erinevaid ravimeid kui ta alla 2aasta, seega leevendan enda lapse haigusesümptomeid üsna leebelt ja looduslikult. Samas ma ei saa välistada, et ma endal diagnoosiks mõne jubeda haiguse saades ei mõtleks alternatiivmeditsiinile. Ikka väga üllatav oli jah kuulda neid kommentaare ja lugeda et APPI KAS SA JOODAD KA OMA LAPSELE SESA V? Eriti oli see nii häiriv, kuna meedia oli selhetkel kajastanud ainult selle aine halbasid pooli, keegi isegi ei vaevu ud uurima MIKS sealses inimesed seda teevad. Ja hetkel ma polegi sealt grupist lahkunud kuna mul on kahju nendest inimestest seal ja kuigi ma ei poolda selle aine joomist, ma olen neile toeks. Ma sain sealt ka palju muud raviinfot, mis polnud seotud mmsiga. Ja mul on tõsiselt häbi jälgida, mida meedia teeb. Eriti häbi oli AK-s tehtud katse Ahhaa keskuses. Absurne. Inimesed võiksid tõesti lähenesa asjadele natuke mõistvamalt, sellest oleks kindlasti rohkem abi.