Emaduse nõuanne number üks: ära ürita olla ideaalne!

Emaduse nõuanne number üks: ära ürita olla ideaalne!

11. Mar 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tema lapsed magavad alati terve öö, tal on alati soe toit laual, ta on oma raseduseelse keha tagasi saanud ja seda juba kaks nädalat peale sünnitust, ta ei väsi kunagi ära ja tundub, et tal ei kasva kunagi asjad üle pea. Kas see tundub emaduse ideaal, mida ka sina sooviksid saavutada? 

Mõtle nüüd sellele: ükski naine ei ole SEE ema. See eelnevalt kirjeldatud müüt on meie ülim ideaalse emaduse sümbol ja see tõmbab paljude emade enesehinnangut alla, sest nad üritavad sinna ideaali poole pürgida, kirjutab Fit Pregnancy. 

Siin on mõned nõuanded värsketele emadele: 

Emad peavad kokku hoidma ( ja nad teevadki seda) 

Kuigi sulle tundub, et mänguväljakul olevad emad mõistavad sind hukka, sest sa kasutasid sünnitusel epiduraali, su lapsel on hoidja või sa toidad teda pudeliga, võistlevad ainult vähesed emad tegelikult selle pärast, mis parem on: kas parem on olla tööl käiv või kodune ema, kas kasulikum on imetada või pudelist beebit toita, kes eelistab loomulikku sünnitust, kes epiduraali ja see võistlus ja vaidlus võimendatakse üle. 

Loomuliult on meil oma arvamus, mis on meie perekonnale parim, aga meid huvitab tegelikult pigem see, kuidas me ise päeva jooksul hakkama saame, mitte teiste emade granaatidega loopimine. Olgem ausad - kellel on nendeks hinnanguteks üldse aega? 

Seega, tee seda, mis on just sinu perekonna jaoks parim ja ära muretse, mida keegi teine sellest arvab. Võimalik, et ka nemad üritavad ainult endaga hakkama saada.

Ära võrdle ennast emadega televiisoris

Emadus ei ole alati lihtne. See on stressirohke, kaootiline ja vahel ka hirmutav. Aga sa ei arvaks seda tavalise stereotüübi, trendikate emade, kes tasakaalustavad lendleva kergusega enda karjääri ja perekonda, olles seejuures säravad ja energilised, põhjal.  

Lepi oma vigadega

Oled sa valmis ülestunnistuseks? Väga harva magavad beebid terve öö. Mõni ema tellib kolm päeva jutti pitsat, et nädala lõpuni vastu pidada. Kodu on ideaalses korras? Naljakas. Kõik emad ei jõua tööl käia, lapse lasteaeda esinemiskostüümi õmmelda, lapsevanemate koosolekutel osaleda, lastega tegeleda, enda eest hoolitseda ja samal ajal ka ahjupraadi teha. 
Üks ema kirjeldab: "See on ainult ajaküsimus, millal ma ülekaaluliseks muutun. Kas ma jõuan igale lapse jalgpallimängule? Noh, ma annan tõesti endast parima, aga igale mängule jõudmine on liiga suur amps. Aga kas ma olen hea ema? Ja kuidas veel! Üks parimaid! Ja mu kallis lugeja - samuti oled ka sina!"