Efka fotoblogi: Rasedussessioon (kõhupildistamine)

Efka fotoblogi: Rasedussessioon (kõhupildistamine)

16. Oct 2015, 08:23

Enne fotosessiooni võib pildistatavat teinekord väike ehmatus tabada. Kas ma peaksin midagi tegema? Kuidas ma ennast ette peaksin valmistama? Mis nüüd saab?

Sellised mõtted on küllaltki tavalised ja neist pole midagi hullu - alati on abi sellest, kui räägite fotograafiga kõik ideed läbi. Panete paika, mida ja kuidas pildistada ning voilà – tekivad ka ideed.

Tänases posituses tahaksin veidi peatuda sellel, millele rasedasessiooniks (kõhupildistamiseks) valmistudes mõelda tuleks.

Millal pildistada?

Mina soovitan pildistada  kuus kuni kümme nädalat enne tähtaega, aga see oleneb muidugi ka veidikene sellest, kui suur on kõht ja kuidas naine ennast tunneb.

Kindlasti peab mõtlema, milliseid pilte naine soovib. Õues või stuudos? Üksinda või perega? Buduaaristiilis? Valikuid on päris palju. Kindlasti ei tasu ideid piirata aastaajast lähtuvalt – kusagil ei ole kirjas, et talvel peab pildistama toas ja suvel õues. Mina olen pildistanud ootust talvel, lumisel piknikul ja meil oli väga tore.

Mõtle välja, mis sulle meeldib ning siis leia endale alustuseks fotograaf. Kui sessiooni toimumise aeg on fotograafiga kokku lepitud (pigem varem, kui hiljem), on juba pool tööd peaaegu tehtud.

Kuidas riietuda?

Vastavalt fotosessiooni kontseptsioonile saad hakata mõtlema oma riietuse peale. Ootuse pildistamiseks on väga ilusad lendlevad pikad kleidid - eriti need, mida saab vööga kinnitada just kõhu kohalt. Eelistada tuleks ühevärvilisi ja liibuvaid pluuse, et kõhtu rõhutada ning esile tuua. Kui tulete koos mehega või kogu perega, on soovitatav  terve pere sarnaselt riidesse panna võttes aluseks ühtse stiili ja värvigamma.

20151016012438-11914.jpg 

Aga meik?

Mina ei väsi rääkimast, et üks väga oluline detail piltide hästi õnnestumisel on korralik meik. Jah, igapäevaselt ei pruugi sa meiki kasutada ning eelistad võib-olla loomulikkust, kuid foto jaoks on korralik meik väga oluline.

Oskuslik jumestuskunstnik suudab tugeva fotomeigi teha selliselt, et sulle ei vaata peeglist täiesti võõras inimene vastu. Usu mind, ma võin soovitada!

Muidugi võib meikarile alati märku anda, kui sind miski jumestuse juures häirib, sest alati on võimalik jumestust vastavalt kliendi soovile pisut korrigeerida ja muuta. Seetõttu ongi oluline fotosessiooniks korralikult aega varuda – justnimelt nendeks väikesteks muutusteks, mis lõpptulemuse kujunemisel suurt rolli mängida võivad.

Mida fotosessioonile kaasa võtta?

Kindlasti võiksid mõelda asjade (rekvisiitide) peale, mida fotosesioonile kaasa tuua. Üks klassikalisemaid rekvisiite kõhupildistamisel on näiteks beebile varutud esimesed papud, kaisukaru või tillukesed riided.

Kui sinu valik langes buduaarisessiooni kasuks, on mul sulle väike nipp: eemalda aluspesu umbes kaks tundi enne sessiooni. Nii ei jää aluspesu soonivatest õmblutest ja rinnahoidjapaeltest nahale inetuid rante. Usu, sellega teed sa fotograafile suure teene ja annad suure panuse piltide õnnestumisse.

Kui oled kõik need ettevalmistused teinud ei jää sul muud üle, kui kalendrisse ristike teha, sessiooni oodata ning pildistamisele eelneval ööl korralikult välja puhata, et saaksid fotosessiooni täiel rinnal nautida. 

20151016012333-76792.jpg

Tutvu minu teiste töödega siin ja võta ühendust, et saaksin Sind ja Sinu perekonda pildistada:

www.efkaphoto.com