Efka fotoblogi: Millal minna pildistama?

Efka fotoblogi: Millal minna pildistama?

15. Sep 2015, 19:09

Tere! Mina olen Efka, fotograaf Efka Photost. Minu ülesanne Emmede Klubis on lihtne - olen siin, et teile ilusaid pilte näidata, pisut lobajuttu ajada ja sekka ka võib-olla mõned nõuanded tuua.

Esimene teema, millel kindlasti peatuda tahan, on: millal minna fotograafi juurde? Fotograafina hõikan: mine kindlasti viivitamatult ja kohe, kui see mõte vaid pähe tuleb! Mine, sest need mälestused, mis piltide näol alles jäävad, on hindamatu väärtusega. Kui mõelda varasematele aegadele, on piltidele traditsiooniliselt püütud vaid pulmad ja matused. Igas suguvõsas on need pildid kindlasti olemas. Ja nii peabki! Kindlasti kutsuge fotograaf oma pulmapäeva jäädvustama - see on lihtsalt nii oluline hetk inimese elus. Matuste talletamine fotodele on jällegi kahetine ja väga individuaalne teema - mina isiklikult pooldan inimeste jäädvustamist fotodele nende eluajal...

Kindlasti soovitaksin igaühel kasvõi paari pildiga talletada mälestused lapseootusest. Seda aega ei ole inimese elus just liiga palju ning paar momenti selle jäädvustamiseks on täpselt parasjagu.

Järgmine verstapost on siis, kui beebi on just sündinud - need esimesed hetked, kui tita on veel värskelt beebilõhnaline. Need hetked mööduvad imekiiresti ja juba neljakuune beebi tundub vastsündinu kõrval hiiglaslik. Just vastsündinuaeg on kindlasti midagi, mida jäädvustada.

Seejärel tulevad lapse arengu kõige olulisemad verstapostid: see, kui pisikene oskab kõhuli olla, kui õpib istuma, iseseisvalt seisma ning muidugi ka esimene sünnipäev. Ja nii see läheb! Ideaalis oleks tore perega kord aastas fotograafi juurde jõuda ning veel parem oleks, kui külastused toimuksid igal aastal samal ajal. Nii on eriti hea pere kasvamist piltidelt jälgida.

Samas võib fotograafi juures käimine muidugi kulukas tunduda. Tõepoolest - aga mälestused ning hetked on seda väärtuslikumad, kui on midagi, mille abil neid meenutada. Nii jõuame ka minu järgmise mõtteni: palun printige oma fotod! Ma tean - digitaalselt on kõik väga mugav, aga samas on tehnika ka väga harvas. Korralikul paberil foto säilib kauem. Päriselt!

Lõpetuseks lisan siia lõppu ühe armsa beebi - minu kõige lemmikuma subjekti:

20150915191415-82606.jpg
Tutvu minu teiste töödega siin ja võta ühendust, et saaksin Sind ja Sinu perekonda pildistada:

www.efkaphoto.com

16. Sep 2015, 11:33 MerleTorim

Ega siis ei ole muud, kui võtta telefon või emaillahti ja broneerida üks perpeildistamine ka endale, et ikka terbe pere satuks ka ühe pildi peale 😀

16. Sep 2015, 09:14

Jääme ootama põnevusega juba uusi postitusi. 😉
Mulle isiklikult meeldib talletada fotosid albumisse ja üleüldiselt meeldib fotograafia. Satume fotograafi juurde küll väga harva (teen ise kodus oma seebikarbiga pilte) , viimati meie pulmas oli fotograaf ja jäädvustas meie imelist päeva. Perega polegi kahjuks jõudnud fotograafi juurde. Puuduvad ka ilusad perepildid, millest on mul väga kahjuks. Ikka teeb üks või teine pilte.