Eestlanna leidis Facebooki abil väikelapsena kaotatud ema

Eestlanna leidis Facebooki abil väikelapsena kaotatud ema

15. May 2017, 15:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Livika Pallo leidis selle pildi sotsiaalmeediasse lisamise abil üles oma 30 aastat kadunud olnud ema. Kauaoodetud taaskohtumine toimus eile, emadepäeval. Foto: erakogu.


2016. aasta emadepäeval lisas eestlanna Livika Pallo Facebooki pildi endast beebina oma ema kaisus. Üsna tavapärane, kas pole? Kuid Livika polnud oma ema aastakümneid näinud, sest naine lahkus ootamatult, kui laps oli vaid kaheaastane. Livika kirjutas toona: "Ligi 29 aastat ei tea ma, mis tunne on olla Sinu läheduses.. tunda Sinu soojust. Kui Sa oled kuskil olemas, siis tea, et ootan Sind ikka veel...Imelist emadepäeva sinna kus Sa oled...Igatsen Sind rohkem, kui iial varem.."

Tänavu otsustas aga Pallo ema otsinguil veel sammu edasi astuda, proovida oma ema Facebooki abil üles leida. Ta avaldas laupäeval oma kontol avaliku sissekande:

"Kõik otsused ei tule kergelt. Mõne otsuse tegemiseks kulub ligi 30 aastat, et selleks päriselt valmis olla... Täpselt niipalju aastaid on möödunud mu ema kadumisest. Täpselt nüüd Emadepäeva aegu otsustasin oma loo avalikustada. Ma ei tea kas ja kuhu see kõik mind viib, aga ehk leian ma oma hingerahu, et olen vähemalt üritanud leida tee selle naiseni, kes sünnitas mind aastal 1985 märtsi viimasel kuupäeval. 1987. aastal lahkus ema teadmata suunas. Sellest ma midagi ei mäleta kuna sellel ajal oli mul vanust kõigest 2.5 aastat. Mõned infokillud annavad siiski lootust, et ta võib olla elus. Võimalik, et ta ei taha mu ellu kuuluda, või äkki ta ei olegi võimeline kellegi eest hoolt kandma.. Kõik mis ma tean on, et võib viibida Jõgevamaal. Aidu, Kudina. Iseseisvad otsingud tulemusi ei ole andnud. Lühidalt emast: Sündinud 05.11.1965. Nimi Elle Kook(abielunimi), neiupõlvenimi oli Piho. Iga jagamine võib ehk viia mind lähemale tõeni, mis tegelikult juhtus. Ja Ema kui sa peaks sellest pildilt ennast ära tundma, siis tea, et ma olen nüüd natuke suurem ja et Sul on ka üks imeline lapselaps, kes ikka vahel uurib, kus sa oled?! Aitäh, et oled lõpuni vastu pidanud ja viimaste ridade lugemiseni jõudnud. :) Kui Sulle tundub, et ma võin kuskile sellega jõuda, siis jaga julgelt edasi! :) Kõikidele emadele kõige imelisemat Emadepäeva Teile. Iga infokillukese korral kirjuta mulle. Livika Pallo."

Südamlikku postitust jagati üle 6700 korra ning vaid päev hiljem, emadepäeval sai Pallo kirjutise lõppu lisada: "Aitäh jagajatele. Ema leitud! :)"

Pallo rääkis Õhtulehele, et esimesed ema asukohast vettpidavat infot andvad kirjad hakkasid saabuma umbes 12 tundi pärast loo jagamist. Emadepäeva lõuna paiku helises telefon, kõnelejaks oligi ema. Samal päeval naised ka kohtusid. Ema lahkumise põhjuseid tütar veel avalikkusega jagada ei soovi, kuid suhtub emasse mõistvalt.

 

Milline võimas lugu! Palju õnne emale ja tütrele taaskohtumise puhul ka Emmede Klubi poolt :)