Eesti kõige pere- ja töötajasõbralikumad ettevõtted on Nortal ja Ericsson Eesti

Eesti kõige pere- ja töötajasõbralikumad ettevõtted on Nortal ja Ericsson Eesti

24. May 2014, 10:48 Emmede Klubi Emmede Klubi

Neljapäeval andsid sotsiaalminister Helmen Kütt ning tervise- ja tööminister Urmas Kruuse üle auhinna aasta pere- ja töötajasõbralikema ettevõtte võitjale. Esimest kohta jäid jagama Nortal AS ja Ericsson Eesti AS, teatas ministeerium.

„Mida rohkem on Eestis tööandjaid, kelle eesmärk on luua hooliv ja sõbralik keskkond, seda lojaalsemad ning rahulolevamad ka nende töötajad,“ ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse.

„Kõik teavad, et laste kasvatamine on täis ootamatusi. Ettearvamatutes olukordades oma lastega, on väga tähtis, et tööandjad tuleksid vastu ning võimaldaksid ühildada töö- ja pereelu,“ lisas Kruuse.

„Edetabel on ühelt poolt kiitus kõige enam pere- ja töötajasõbralikumatele firmadele. Samas saab osalenud kollektiividelt mõtteid, mida saab ka enda firmas või organisatsioonis kasutada,“ ütles Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

„Näiteks, kuidas suunata töökorraldusega töötajaid uusi ideid ja lahendus välja mõtlema, millal ja millega motiveerida ettevõtte töömesilasi, kuidas tasustada ületunnitööd, milliseid kingitusi teha näiteks lapse sünni või muude perele tähtsatel päevadel,“ lisas Mandel.

Tänavu osales konkursil 41 ettevõtet.

Varasemalt on kõige pere- ja töötajasõbralikuma ettevõtte auhinna saanud Microsoft Estonia OÜ, OÜ CPD ja AS Regio, Microsoft Estonia OÜ, Webmedia AS, advokaadibüroo Sorainen AS, Webmedia AS, NT Logistika AS, Scannotec, Vain & Partnerid, Krediidipank, Paikuse Saeveski ning Eesti Post.

Konkurssi on Sotsiaalministeeriumi, ajakirja Pere ja Kodu ning ajalehe Äripäev eestvedamisel korraldatud 14 aastat. Ürituse eesmärk on juhtida tähelepanu töötajate, pere ja töökeskkonna arendamisele.

 

Kas ja kuidas näitab Sinu töökoht välja peresõbralikku poliitikat?

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 25. May 2014, 15:06

Meie tööandja võimaldab meil mõlemal 1,5 a kodus olla ja (riiklikku vanemahüvitist saab siiski ainult üks, nagu seadus ette näeb!) töökoht säilitada 😀 Samuti sain kui raseduse pärast tervis nõudis töölt natuke varem ära, kui ametlikult oleks pidanud saama, ilma et oleks pidanud haiguslehte võtma ja raha kaotama. Sama kehtib meie ettevõttes kui kellegi laps või lapselaps on haige ja vaja koju jääda või ära käia. Aidatakse ja asendatakse üksteist, ei pea võtma haiguslehte ja raha kaotama. Väga rahul 😀