Eesti emad lõid uuendusmeelse ettevõtte, mis laenutab beebidele kapselgarderoobe

Eesti emad lõid uuendusmeelse ettevõtte, mis laenutab beebidele kapselgarderoobe

18. Oct 2021, 13:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Teadaolevalt kasvavad beebid oma esimese eluaasta jooksul riietest välja kuni viis korda," alustab uue beebiriiete rendiettevõtte Zero to One asutaja Riin Sumberg. 

Tõsi ta on – beebiriiete kasutusaeg on lühike ja enamasti ei jõua beebi selle ajaga riideid läbi kanda. Beebiriiete edasimüümine on aga üsna tüütu ja ajamahukas, samas mitte väga tulus ettevõtmine. 

Ettevõte Zero to One sündiski soovist muuta emade-isade elu veidi kergemaks ning toetada samal ajal ka keskkonnasäästlikku eluviisi.

Lahendus on tegelikult väga lihtne: selle asemel, et oma beebile ükshaaval riideid valida ja osta, saab need tervikliku komplektina rentida. Kui riided jäävad väikseks, pole vaja nende edasise saatusega tegeleda – saada lihtsalt tagasi. 

Riiete rendihind sisaldab ka beebiriiete tavapärasel kasutamisel tekkida võivaid minimaalseid plekke, veidi kulumist, trukkide või muu kinnituse katkemist. Vaid juhul, kui kaupa on tahtlikult või ebaharilikult rikutud, tuleb kahju korvata. 

Keskkonnahoid on tulevik

Ajalisest kokkuhoiust vahest motiveerivamgi on aga just lähenemisega kaasnev keskkonnasääst. Kuigi paljudele tänastele lapsevanematele on mõte beebile uute riiete ostmise asemel laenutamisest võib-olla veel võõras, on see kindlasti asjakohane vaadates tulevikku.

Fakt on, et senine "tooda-tarbi-viska minema" majandusmudel ei saa enam kaua kesta – selliselt jätkates saavad planeedi ressursid lihtsalt otsa. 

"Täna on juba näha, et peale tuleva põlvkonna mõttemaailm saab olema teistsugune. Me liigume üha enam sinnapoole, et asjade omamine muutub teisejärguliseks ja inimesed hakkavad hindama muid väärtusi," nendib Sumberg.

Lisaks sellele, et ostmise asemel laenamine on väga jätkusuutlik lähenemine tarbimisele, teeb algatuse jätkusuutlikuks ka n-ö kapselgarderoobi idee. Kapselgarderoob on põhimõtteliselt garderoob, mis koosneb kuni kümnest riideesemest, mida omavahel kombineerides on täitsa vabalt võimalik ära elada.

Kuidas rentida?

Zero to One kapselgarderoobi rent käib nii: 

  • Mine kodulehele https://www.zerotoone.be/
  • Vali välja sobiv komplekt – kas kümnest või kuuest osast koosnev garderoob. 
  • Seejärel vali suurus, lisa ostukorvi ja maksa – hinnad on 39-59 eurot. 
  • Pakk tuleb postiga koju.
  • Kui beebi kasvab komplektist välja, tuleb see lihtsalt tagasi saata ja soovi korral järgmise suuruse komplekt tellida.
     

Nagu seisab Zero to One kodulehel – asjatu tarbimine on nii eilne, keskkonnahoid on tulevik!