Aasta suurpere tiitli sai viielapseline akadeemikute perekond Tartust

Aasta suurpere tiitli sai viielapseline akadeemikute perekond Tartust

15. May 2017, 12:18 Emmede Klubi Emmede Klubi

Haridust ja aktiivset eluviisi väärtustav perekond Muru. Foto: Eesti Lasterikaste Perede Liit. 


Laupäeval Tallinna loomaaias toimunud Suurperepäeval andis Eesti lasterikaste perede liit üle tänavuse Aasta Suurpere tiitli. Uhke nimetuse, perereisi Kreekasse ja 5000-eurose preemia pälvis Tartus elav perekond Muru, kus kasvab viis last.

"Pereema Kai töötab SA TÜ Kliinikumis pediaater-geneetikuna ning isa Toomas on Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakonna koordinaator ja lektor. Muru peres peetakse tähtsaks, et igaüks saaks hea hariduse ning tunneks oma maad ja rahvast. Oluline on ka tegelemine oma huvialadega ja sportliku eluviisi omandamine kogu eluks. Iga laps on kasvanud pisut erinevate huvide ja hobidega ning see on ka pere tugevus ja rikkus," kirjutab lasterikaste perede liit Facebookis. "Muru perekonda iseloomustavad kõige paremini õppimine ja rattasõit."

Toomase ja Kai peres on 5 last: Moorits (24), Miina (19), Laurits (16), Marta (13) ja Morten (6). Pere vanim laps Moorits õpib magistritasemel astrofüüsikat. Ta on juba ise peret loomas, elades abikaasaga iseseisvalt. Miina õpib samuti füüsikat, kuid seda esimesel ülikooliaastal. Laurits õpib Tartu Karlova kooli muusikaklassis ning Marta Tartu Descartes’i kooli spordiklassis. Morten käib veel lasteaias.

Ka vanemate haridustee pole veel lõppenud - Isa Toomas teeb doktoritööd maastikuarhitektuuri valdkonnas ning ema Kai jätkab enesetäiendamisega rahvusvahelisetel seminaridel, sest temale omistati doktorikraad juba mõni aasta tagasi.

Pere kõik liikmed armastavad liikuda igapäevaselt jalgrattaga. Ainuüksi pesamuna Morten läbib koos vanematega lasteaeda ja koju tagasi sõites igapäevaselt kokku üheksa kilomeetrit. Erialaste ja koduste tegemiste kõrvalt meeldib perele sageli koos matkamas käia. Erinevateks tähtpäevadeks on välja kujunenud traditsioonilised ettevõtmised, kust naljalt keegi kõrvale jääda ei raatsi.

"Pere on väga kokkuhoidev, haridust ja aktiivset eluviisi väärtustav ning seeläbi Eesti kultuuri ja traditsioone hoidev," sõnas ELPLi president Aage Õunap. "Muru peres tegutsetakse koos ja üksteist toetades, kuid samas on iga pereliige leidnud endale ka erialase töö ja õppimise kõrvalt isikupäraseid huvialasid ning tegevusi, mis kõik kokku loovad tugeva ja mitmekülgse Eesti suurpere."

„Nii pere ema ja isa kui ka suuremad lapsed on oma erialaste tegevustega panustanud Eesti ühiskonna arengusse ja teevad seda jätkuvalt. Pere hoiab koos ka oma suguvõsaga, olles sageli sidepidajaks ja kokkusaamistel aktiivselt tegemistes kaasa löömas,“ lisas Aage Õunap.

Eesti lasterikaste perede liidu Suurperepäev toimus tänavu 13. korda. Aasta Suurpere konkursil osales 23 perekonda, kellest kõige lasterikkamas kasvab 11 last. Kandidaatide seas oli ka üks üheksalapseline ning kaks seitsmelapselist perekonda. Tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada ning tunnustada terveid ja tugevaid suurperekondi, kus kasvab vähemalt neli last. Auhinna aitab välja panna Bigbank AS.

(Allikas: Eesti Lasterikaste Perede Liit)


Palju õnne tublile ja vahvale perekonnale!