5 reeglit, kuidas immuunsust tugevdada

29. Jan 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enne, kui sa haarad multivitamiinide ja probiootikumi kapslite järgi, proovi oma igapäeva režiimi muuta ja seoses sellega ka viiruseid ennetada.

1.soovitus: vaata päevarežiim üle!

Kindel päevarežiim aitab stressi vähendada. See tähendab, et mine magama ja ärka samal ajal. Söö hommikusööki, lõunasööki ja õhtusööki sarnastel kellaaegadel. Sul peaks olema võimalus ka iga päev vähemalt 1 tund lõõgastuda. See on oluline selleks, et läbipõlemist, mis on üheks suurimaks immuunsuse vähendajaks, vältida.  Kindlasti ei tohiks jälgida äärmuslikke dieete. Ka see võib keha loomulikke kaitsemehhanisme nõrgestada.

2. soovitus: värske õhu teraapia

Kas sul oleks võimalik iga päev vähemalt 30 minutit värske õhu käes viibida? Muuda see osaks igapäevarutiinist. Kui palju sa praegu iga päev värske õhu käes veedad? Igapäevane kohtumiste vahel jooksmine ja autoni kiirustamine ei loe. Oluline on see pooltund pargis, metsas või rannas veeta. See puhas õhk kaitseb sind viiruste vastu. Sa ei mõista, kuidas? See on väga lihtne!  Hapnik on naharakkudele kõie olulisem toitaine ja hästi varustatud rakud kaitsevad sind viiruste vastu efektiivsemalt.

3. soovitus: uni

Täiskasvanud peaks ööpäevas magama vähemalt 6-8 tundi. Kui sa magad vähem, on sul vähem energiat ja samal ajal suureneb oht viirustesse haigestuda.

4. soovitus: vahelduv dušš (külm ja kuum vesi)

Tee seda igal hommikul ja õhtul. Ideaalis peaks see kestma umbes 5 minutit. Veetemperatuuri vaheldumine treenib veresoonkonna võimekust erinevate ilmastikuoludega toime tulla.

5. soovitus: söö küüslauku

Jah, see vanaemadelt päritud soovitus töötab ka tänapäeval. Küüslaugul on tugev lõhn ja see aitab viirustega võidelda. Lisaks küüslaugu söömisele võib seda panna voodipeatsi lähedale. Küüslaugu tugev lõhn kandub sinu ümber ja töötab viiruste vastase kaitsena.