4 lihtsat nippi tervislikemateks söögikordadeks

4 lihtsat nippi tervislikemateks söögikordadeks

07. Apr 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tervisliku toitumise tähtsus ei ole kaugeltki mõistatus: meie keha kasutab toitaineid, et täita erinevaid ülesandeid ja mida rohkem väärtuslikke aineid ta saab, seda paremini ta toimib.
Paljud vitamiinid, mineraalid ja teised toitained aitavad tõrjuda erinevaid tõsiseid ja potensiaalselt surmavaid haigusi.

Sa oled otsustanud teha jõupingutusi, et toituda paremini? Väga tubli! See võib tunduda raske, kuid see ei pea üldsegi nii olema - Sa saad teha väikeseid, lihtsaid muudatusi toidutegemises, mis lisavad Sinu tervisele väga suurt kasu.

 Nippe köögiviljade valmistamiseks

Köögiviljad on ühed tervislikumad toiduaned, aga see, kuidas me neid valmistame, võib nende toiteväärtust vähendada, kiirendades vitamiine ja toitaineid lagundavate ensüümide tööd.

Kokkupuude hapnikuga võib toitainete kadu kiirendada. Kui sa aja säästmise mõttes toitu külmkappi valmis teed, veendu, et puu- ja köögiviljad on õhukindlates karpides.

Toitainete maksimaalseks omistamiseks on juurvilju kõige parem valmistada aurutades, mikrolaineahjus või kõrgsurvepotis. Suppe on kasulik teha veest, milles on juba köögiviljad keenud - need on vees lahustuvate vitamiinide ja mineraalide rikkad.

Punase liha valik

Liha võib olla tervislik osa toidust, kui seda tarbitakse mõõdukalt. Mis puudutab punast liha, oleks kasulik hoolikalt valida, milliseid lihatükke Sa sööd.

Küpsetusõlide valik

Õli on kõrge rasvasisaldusega toitaine, millel on süsivesikutest ja valkudest kaks korda rohkem kaloreid. Aga mitte kõik rasvad ei ole võrdsed ja tervislike õlide kasutamine toidutegemises aitab kaasa südame tervisele ja põletike vähendamisele.

Õli on rasvhapete rikas. Mõned neist on meile paremad kui teised.

Paljudel õlidel on kõrge omega-6 rasvhapete sisaldus, mis ei ole meie tervisele kasulik. Kui neid liigtarbida, mis on läänelikus toitumises tänu töödeldud toitude ja teiste ebatervislike koostisosade levikule tavaline, võivad need põhjustada erinevaid põletikke. Seetõttu tuleks piirata mõningate õlide kasutamist, nagu soja-, päevalille-, safloori- ja maisiõli. Oliiviõli ja rapsiõli on parem valik.

Tervislikud alternatiivid

Toidu maitsestamisel tervislike alternatiivide leidmine võib olla alguses keeruline - et sa ei peaks tervislikuma toidu nimel maitsest loobuma. Me tahame, et meie toit maitseks hästi või me ei suuda tervislikku toitumist jätkata.

Kui retsept nõuab palju juustu, asenda osa kogusest madala rasvasisaldusega kodujuustuga.

Proovi hapukoore asemel kreeka jogurtit kasutada. Katseta soola asemel erinevate maitsetaimede ja vürtsidega - peale naatriumi tarbimise piiramise on erinevad ürdid ka meie tervisele kasulikud( aitavad immuunsüsteemi turgutada või põletike vastu võidelda).

Või asemel võiks köögiviljadel ja salatikastmes kasutada tsitrusemahla. Kui Sa valmistad tervislikku suppi, lisa rasvase koore, või ja juustu asemel supi sisse püreeritud köögivilju tummisuse lisamiseks - see mitte ainult ei kärbi rasva sisaldust, vaid ka lisab olulisi kiud- ja toitaineid.

Allikas

Emmede Klubi