26. oktoober - 1. november: Kuhu minna, mida teha?

26. oktoober - 1. november: Kuhu minna, mida teha?

26. Oct 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Soe ja vihmavaene sügisilm jätkub! Kuigi öösiti on juba oodata külma, tõusevad päevased temperatuurid ka alanud nädalal kümne soojakraadini välja. Vihma lubatakse vaid teisipäevaks, päike plaanib pilvepiirilt välja piiluda aga nii täna kui ka teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval ja laupäeval! Paraku pole nädala algus siiski hea aeg lastega loodusesse piknikule suunduda, sest täna ja homme puhub üsna tugev tuul.

Mida siis alanud nädalal perega koos Eestis ette võtta võiks? Emmede Klubi annab taas nõu.


ESMASPÄEV

Kell 18:00 laulu- ja mänguring kogu perele Viljandis Pärimusmuusika aidas.

Laulame lastelaule ja mängime lihtsaid ja toredaid pärimuslikke laulumänge. Ühiselt saavad selgeks ka esimesed lihtsamad tantsusammud. Kõik tegevused sobivad hästi 2-7-aastastele lastele. Tulla võib kogu perega ja ka vanemad õed-vennad, vanaemad-vanaisad ja sõbrad kaasa võtta. 

Ring toimub igal esmaspäeval, kuid ringi võib külastada ka ühe korra, kui ei ole võimalik terve hooaja vältel käia. Astuge sisse, kindlasti leiate uusi sõpru ja mängukaaslasi!

Mänguring kestab u 50 minutit. Lisainfo: ringijuht Kairi Leivo, tel 5691 8768, e-mail kairi@folk.ee


TEISIPÄEV

Kell 10:30 kohtumine nukkudega NUKU muuseumis Tallinnas.

Nukud ootavad lapsi ja noori kohtumistele alates tänasest igal teisipäeval. Kohtumisel teevad lapsed lähemalt tutvust toreda teatrinuku ja nukunäitlejaga omavahelise suhtluse, mängude ja laulude kaudu. Ootame osalema nii lasteaia-, algklassi- kui ka põhikoolilapsi. Kohtumist viib läbi 1–2 nukunäitlejat koos nukkudega. Kestus 30 minutit.

27. oktoobril tutvustab näitleja Katri Pekri nukunäitleja ABC-d ehk teeb klassiga läbi näitleja soojendusharjutused ning tutvustab siis erinevaid nukke ja tehnikaid. Sündmuse sihtgrupp on esmajoones põhikool.

Vaata lisainfot ja järgmiseid toimumisi SIIN

Kell 19:00 vestlusõhtu "Metsarahva mõtisklused" Viimsi looduskeskuses. 

Vestlusõhtu külaliseks on alpinist ja matkaja Alar Sikk, kes tuleb rääkima matkalugusid nii metsa- kui mägiteedelt. Sikk on vallutanud kõigi kontinentide kõrgeimad tipud ja jõudnud esimese eestlasena maailma kõrgeima mäe, Mount Everesti tippu. Teerajajana tegutseb ta ka kodumaal, nimelt töötab ta RMK loodushoiuosakonnas matkatee projektijuhina.

Sündmus on tasuta. Loe lisainfot SIIN


KOLMAPÄEV

Kell 11:00 Nipet-näpet näputööd: kaisukarunädal Tartu mänguasjamuuseumi mängutoas.

Muuseumi mängutoas on üks suur laud, mille taga istudes saab häid ideid üles korjata. Ideede jagamine ja lihtsate nippide õppimine toimub mängutoa lahtiolekuaegadel kolmapäevast pühapäevani kell 11–16. 28.10–01.11 on mängutoas kaisukarunädal. Sissepääs tavapärase muuseumipiletiga.

Kell 10:00 Emme ja beebi kinopäev Solaris Kinos. 

Kui emme tahab kinno, siis emme läheb kinno! Solaris Kinos saab lapsega meeldivalt kino nautida, kartmata, et lapsenutt kaaskülastajaid häiriks. Kohal tasub olla juba kell 10:00, kuna enne filme tutvustatakse pisikestele kinomaanidele ja nende vanematele erinevaid tooteid ning jagatakse kingitusi. Kell 11:00 on Apotheka apteekri loeng teemal nohu ning kuidas sellest jagu saada. Emme ja Beebi Kinopäeva filmidega alustame kell 11:15.

Saalis põlevad nõrgad tuled terve seansi vältel ja kino heli on kraadi võrra vaiksem. Kinos on sel päeval mugavad mähkimislauad, niisked salvrätikud, garderoob ja kärude parkla. Evakuatsiooni ja turvalisuse huvides palume kärud jätta meie 3. korrusel asuvasse käruparklasse.

Pileti hind 4,50 €. Loe lisa ja filmide kava SIIN

Kell 18:00 laulutuba Viljandi Pärimusmuusika aidas.

Laulutuba on kaks korda kuus kolmapäeva õhtuti toimuv õdus klubiline lauluring igas eas huvilistele, kel jääb argipäevasaginas laulmisest väheks. Laulutuppa võib kolme lahtiolekutunni ajal saabuda ja sealt lahkuda vabalt valitud ajal. Eestvedaja Kairi Leivo ootab teid kella 18-21. Tuba on avatud sisseastumistele ja spontaansetele lauludele. Sissepääs tasuta!

Lisainfo: Kairi Leivo, kairi.leivo@folk.ee+372 5691 8768.


NELJAPÄEV

Kell 10:30 muuseumimäng „Kodud” väikelastele NUKU muuseumis Tallinnas.

NUKU muuseumis algavad alates oktoobrist üksikkülastajatele ja peredele teatrimängude tunnid ja meistriklassid.

Lapsed otsivad kuulmise järgi üles erinevate loomade kodud ja aitavad metsaelanikke nende päevatoimetustes. Koos aidatakse varesel pesa ehitada, karul pojad üles äratada, rebasel pesu kuivama panna ja mesilastel õienektarit koguda. Üheskoos istutatakse aeda lilli ning lõpuks saavad lapsed katta teatrisöökidest uhke pidulaua.

Osalustasu on 5 eurot. Loe lisainfot SIIN


REEDE

Kell 21:00 halloweeni ööpidu lastele Tartus.

Iga-aastane kauaoodatud suurpidu kõigile, kes veel ei maga. Kostüümidega halloweeniüritus suurematele lasteaialastele ja õpilastele. Kavas on HIRMUS naljakad õhtujuhid, KOLE lõbusad mängud, JUBE põnevad kostüümid ja auhinnad ning ÄGE disko.

Pidu toimub Metsapere Mängumaal (Tartu linn, Võru tänav 55). Pileti hind ühe lapse kohta 6 eurot, kolmele lapsele 15 eurot.


LAUPÄEV

Kell 14:00 Suurmaarjapäev Vabaõhumuuseumis.

Vastavatud Setu talus toimub Rahvusvahelise Rahvuskultuuride Ühenduste Liidu Lüüra loominguliste kollektiivide kontsert, rahvalikud mängud lastele, õpitoad ja rahvusnukkude näitus. 

Sissepääs muuseumipiletiga (üritus ja õpitoad on tasuta). Loe lisainfot SIIN.

Kell 18:00 pereõhtu "Hirmul on suured silmad" Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla.

31. oktoobril tähistatakse USA-s ja mitmel pool mujalgi kõigi pühakute päeva eelõhtut ehk halloweeni. Kuna lastemuuseum Miiamilla huvitub väga ka teiste kultuuride traditsioonidest, kutsume kõiki muuseumisõpru koos meiega avastama selle põneva tähtpäeva päritolu ja pidama maha üks hoogne ja tontlik trall.

Seekordsel halloweeniõhtul mõtleme sellest, mis on üldse hirm ja arutleme, mida võiks tähendada vanasõna „Hirmul on suured silmad”. Külla tuleb ka tantsuklubi Koit, kes etendab maagilist tantsulavastust halloween'iööst, kus kõik on võimalik ning võlumikstuuri peale ärkavad ellu erinevad muuseumis peituvad tegelased. Veel ootavad halloween'itrallitajaid ees hirmsad mängud, koledad meisterdused, koletu koletiste koledusvõistlus ning õhtu lõpus toimub metsik ja maagiline tondidisko.

Üksikpilet 4,50 eurot. Perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 2 last) 10 eurot. Loe ürituse kava ja muud lisainfot SIIN.


PÜHAPÄEV

20151024155046-68243.jpg

Kell 10:00 heategevuslik halloweenipidu Tartus.

Metsapere Mängumaal toimub heategevuslik halloweeniteemaline üritus „Metsapere halloween”. Lapsi on lõbustamas kostümeeritud tegelased, toimuvad töötoad, kus meisterdatakse maske ja viiakse läbi palju lõbusaid mänge; toimub nõiadisko; jagatakse vahvaid auhindu. Vanematele on avatud ka väike kohvik. Osa piletite tulust läheb ühe materiaalsete raskustega perekonna toetuseks. Lisaks kutsume tasuta üritusele Tartu linna lastekodude lapsi. 

Pileti hind 6 lapse kohta (saatjad tasuta).

Kell 11:00 perehommik Annikaga Viljandi Pärimusmuusika Aidas. 

Tänavusel sügishooajal saab uue nime ja näo üks oluline ja pikaajaline ürituseformaat meie majas – kord kuus toimuvast pärimushommikust saab Perehommik Annikaga. Endiselt Annika Mändmaa juhtimisel toimuvad koguperehommikud saavad sellest sügisest veel tegevusrohkemad ja külaliste ring laiem kui varasemalt. Lisaks pärimusmuusikutele võib nüüd Annikaga koos meisterdamas, mängimas ja musitseerimas näha ka teiste elualade esindajaid, kellega luuakse mõnus õhustik ja pakutakse võimalus taaselustada vanavanematelt päritud traditsioone ja kombeid.

Osta pilet ette SIIN

Kell 13:00 Halloweeni karneval Tartus.

Selle hooaja esimene mudilastepidu ööklubis Atlantis. Lastega tegeleb vahva nõid, kes korraldab lõbusaid mänge ja võistlusi. Parimatele kostüümidele auhinnad. Pileti hind 3 €, täiskasvanud saatjale tasuta.

Kell 15:00 Setu muinasjuttude päev Eesti Vabaõhumuuseumis Tallinnas. 

Terje Lillmaa räägib Eesti Vabaõhumuuseumis setu muinasjuttude tekkest ja sisust ning pajatab setu muinaslugusid. Pärast muinasjuttude kuulamist saab igaüks meisterdada endale rätinuku, kellele kodus kuuldud muinasjutte edasi rääkida.

Tavapilet 6 €, sooduspilet 4 €, perepilet 12 €. Vaata lisainfot SIINKuhu minna alanud nädalal pere ja lastega? Postitustesarjas "Nädal perega" soovitab Emmede Klubi aastaaja ja ilmaga arvestades toredaid üritusi üle terve Eesti ja pakub välja vahvaid koduseid alternatiive aegadeks, mil ühtegi üritust ei toimu. Kui ka Sinul on toredaid soovitusi, kuhu lastega selle nädala jooksul vahvasti aega veetma minna, siis jäta oma soovitus kindlasti siia kommentaariumisse või kirjuta madi@emmedeklubi.ee, et saaksime soovituse postitusse kirja panna!