10 nõuannet kurnatud emale

10 nõuannet kurnatud emale

08. Sep 2016, 16:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kindlasti rääkisid sa enne laste saamist tihtilugu, et oled töösse mattunud ja kurnatud. Sa ei olnud. Sa isegi ei teadnud, mida kurnatud olemine tähendab, enne kui 12 piinavale sünnitustunnile järgnes kolm aastat järjest üleval olemist, eksole! Bellybelly annab nõu, kuidas oma enesetunnet natuke parandada: 

1. Unusta ära kõik tegevused, mis ei ole vajalikud või hädavajalikud. Ükskõik, kas sa juhid edukat ettevõtet või edukat majapidamist - esimene reegel on koondada oma tähelepanu esmajoones kõige tähtsamale. See tähendab, et sa pead enda eest hoolitsema, et sa saaksid oma laste eest hoolitseda. Kui sinu "klaas" on täis, on sul rohkem anda.

Unusta ära mõtlemine, et sul peab elus kõik olema - ilus ja korras kodu, tervislik isevalmistatud toit, tublid, puhtad ja hästiriietatud lapsed, edukas karjäär ja palju sõpru. Sul ei pea elus mitte midagi olema, sa pead lihtsalt õnnelik olema. Kriipsuta pesu triikimine oma tegemiste nimekirjast maha ja lõpeta stressamine kirjutamata jäänud õnnitluskaartide pärast.

2. Ära ürita olla perfektne ema. Lapsi ei huvita, kas sa veetsid kolm tundi valmistades ette käelist tegevust ja vaimseid võimeid arendavat kunstiprojekti, või tõmbasid lihtsalt kapist guaššvärvid ja munakarbid välja. Lapsed tahavad lihtsalt sinuga koos lõbutseda. Kedagi ei huvita ka see, kas sul on ripsmed värvitud. Ära raiska aega enda teistele tõestamisele, ära võrdle end mingi utoopilise emaga interneti beebigrupist.

3. Veeda selle asemel aega oma enda sõpradega. Tõeliste sõpradega. Sõpradega, kelle kodu on ka tihtilugu segamini, aga kes on seejuures rahul ja õnnelikud.

4. Käi kodust väljas. Päike või vihm, ära mandu lastega viis päeva nädalas kodus, sest seal on nendega lihtsam hakkama saada. Pange kõik riidesse ja minge välja.

5. Peatu ja hinga. Jah, sul on raske, aga ära vala seda välja oma laste peale. Ära nähva. Peatu, hinga ja ärritus läheb üle.

6. Tee tegemata asjadest nimekiri ja leia sellest nimekirjast midagi, mille saad kohe ära teha ning maha kriipsutada. See tekitab sinus hea tunde - oled organiseeritud ja asjad edenevad.

7. Ole enda vastu leebem. Aasta Ema komitee ei ole sind hindamas. Võta rahulikult. Juhtus, siis juhtus.

8. Hoia sotsiaalmeediast eemale. Kui sul on olnud raske päev... no näiteks nii raske, et oled kasutanud telekat lapsehoidjana. Siis internetis "ideaalsete emade" "ideaalsest päevast" piltide vahtimine või beebigrupi "ideaalsete" mammade moraaliloeng ei aita sind kuidagi.

9. Palu abi. Kui sul on raske, siis räägi selles partneri, sõprade, pereliikmetega. Nad aitavad hea meelega. Ema ei pea kõigega ise hakkama saama. Laste kasvatamine ei ole "sinu töö". Öeldakse ju, et lapse kasvatamiseks on tarvis tervet küla!

10. Leia aega ainult iseenda jaoks. Olgu see siis vannis või kinos käimiseks. Jäta pesu triikimata (ei, ära lükka pesu triikimist edasi järgmisesse tegemist ootavate asjade nimekirja, vaid jäta see lihtsalt triikimata, punkt!) ja mine.


Kas tunned vahel, et sinust kui emast oodatakse rohkem, kui sa jaksad? Tea, et tegelikult ei oota seda keegi peale sinu enda - pole vajadust ega võimalik olla ideaalne ema, aga on palju viise kuidas olla hea ema.