"Kingitud elu" palub abi vähihaigete emmede ja isside toetuseks

"Kingitud elu" palub abi vähihaigete emmede ja isside toetuseks

10. May 2021, 13:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vähiravifond "Kingitud elu" annab Facebookis teada, et viimasel ajal on esitanud abitaotluse rekordarv inimesi, kellest paljud on väikseid lapsi kasvatavad emad ja isad. Fond on suure rahalise surve all, et kõiki neid noori inimesi aidata, ja palun annetajate tähelepanu. 

Vähiravifond kirjutab:

"Midagi kurvastavat on sündimas. Oleme saanud maikuu esimesel nädalal rekordhulga abitaotlusi (14), kusjuures abivajajate hulgas on tavatult palju noori inimesi, isasid või emasid, kellel kodus veel alaealised lapsed kasvamas.

Abivajajate rohkus on pannud vähiravifondi suure surve alla.

Meieni pole kunagi varem jõudnud nii palju abipalveid just noortelt (tulevastelt lapsevanematelt) või emmedelt ja issidelt, kes lihtsalt peavad veel kestma: nende aeg ei ole täis ja nende laste jaoks teist varianti ei eksisteeri.

Vaid mõned näited viimastest nädalatest:

 • 20-aastane naine, kellel on maksa sarkoom.
 • 43-aastane pereisa Martin Aasajärv, kelle neerukasvaja on vähiravifondi annetajate toel kontrolli all juba üle 2,5 aasta, mees elab täisväärtuslikku elu, kuid ravi peab jätkuma.
 • 30-aastane naine pärasoolekasvajaga, millel metastaasid.
 • 45-aastane pereema Kristi Märk, kelle rinnavähi ravi rahastame alates sügisest ja see jätkub.
 • 44-aastane naine silma melanoomiga, millel kolded maksas.
 • 25-aastane pereema Karina Peel (pildil koos perega), kes saab fondi toel soolekasvaja ravi alates sügisest ja seegi peab jätkuma.

"Minul ja mu perel läheb hetkel hästi,” kirjutab Karina, kelle tütar sai hiljuti 1-aastaseks. "Esialgsest šokist ja ahastusest oleme üle saanud ja nüüd elame tasa ja targu oma igapäevaelu. Katsun olla optimistlik, võimalikult vähe muretseda oma diagnoosi pärast ning tegeleda muude igapäevaste tegevustega.

Sellele on kindlalt kaasa aidanud ka head ravitulemused. Eelmise aasta augustis hakkas ravi suure hooga pihta ning jumal tänatud, õnneks on see toiminud. Tänaseks päevaks olen keemiaravist vabaks saanud ning ravi jätkub vaid fondi poolt rahastatava immuunraviga. Hetkel toimib ravi hästi ja loodetavasti nii ka jätkub, kuna pikk tee on veel minna.

Seda hetkel ei tea, kas ma kunagi ka päris terveks saan, kuid lootma peab ja vähemalt annab ravi mulle aega pisitütart kasvatada. Mul on õnnestunud näha tema roomama hakkamist, käputamist, esimesi samme ja igapäevaseid naerukilkeid. Ma ei suudaks iial sõnadesse panna, kui oluline see mulle on ja kui oluline on teie jätkuv toetus. See aitab mul siin ilmas edasi eksisteerida ning lähedaste jaoks olemas olla.

Ma olen nii siiralt tänulik kõigile, kes mu ravi tarbeks on annetanud. Tänu teie panusele olen saanud juba peaaegu aasta elada täisväärtuslikku elu ning keskenduda oma ravile. Aitäh! ”

Sel nädalal teeme suure ERIÜLESKUTSE: TOETA JA JAGA!

Pöörame üheskoos kurbuse rõõmuks!

Kutsume kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid annetama sihtotstarbeliselt Karina ja teiste noorte isside ja emmede ravi heaks. Et emmed ja issid ei kustuks!

Eeloleval nädalavahetusel korraldame fondi vabatahtlikega suured annetuste kogumise talgud Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis, Põlvas, Võrus ja teistes linnades, et koguda heategusid spetsiaalselt emmedele ja issidele.

Väga oodatud on ka elektroonsed annetused märksõnaga “emmed ja issid”:

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu

 • Swedbank EE212200221059073061
 • SEB EE211010220228917224
 • LHV EE137700771001442514
 • Luminor EE591700017003638161
 • Coop Pank EE704204278609604509

Otsetee pangalinkideni:

www.kingitudelu.ee/annetajale

 

Kas Sina juba oled püsiannetaja? Kas saaksid ehk maikuus pisut panustada, et emmed ja issid kestaksid?