Tagasihoidliku beebi stardipakett: kust neid asju saada võiks?

Tagasihoidliku beebi stardipakett: kust neid asju saada võiks?

Lubasin, et kui nimekirjad asjadest, mis ema-isa enne beebi koju toomist valmis võiksid osta, asjadest, mida ei ole küll otseselt vaja, kuid mille ostmist mugavuse pärast samuti kaaluda võiks ja asjadest, mille võib esialgu vabalt ostmata jätta valmis saan, siis kirjutan natuke ka oma kogemusest poodidega, mis beebitarbeid müüvad.

Kasutatud asjade ostmiseks soovitaksin mina komisjonipoode, mitte Buduaari turgu, Facebooki müügigruppe jms lehekülgi, kus omanikud ise asju müüvad. Väga toredad teise ringi asjade poed on Naguuus ja Mõmmibeebi leiunurk! Esiteks on hinnad poodides õiglasemad, sest müüjad on asjad ikkagi üle vaadanud ja spetsialisti pilguga hinnasoovituse andnud. Teiseks on komisjonipoest julgem tunne osta kui eraisikult: nii kurb kui see ka ei oleks, olen kuulnud päris palju lugusid beebiasjade ostul internetis petta saanud inimestest. Pärispood ei peta. Kolmandaks hindavad komisjonipoodide töötajad asjade seisukorda objektiivselt, samas kui omanikud ise võivad asja seisukorra kirjelduses tegelikust hoopis paremaks haipida.

Facebooki gruppidest soovitaksin igal juhul kohalikke variante - näites ühe või teise riideeseme üle-eestilisest grupist ostmise puhul võib võõra müüaga jantimise, ülekannete, postikulu, ootamise, ülevaatamise ja tagastamise keerukuse tõttu tulla tüli rohkem kui kasu. Olen ühe suuremat sorti müügigrupi liige olnud vast maksimaalselt kuu aega, ja juba on silma jäänud mitu konkreetset juhtumit, kus emad kisuvad suisa kohtuähvardusteni välja riidu, sest üks või teine osapool tunneb, et sai petta. Oma linna või oma maakonna müügigrupi inimesed tihti tunnevad üksteist. Igal juhul saab kohaliku kauba enne ostu oma käega järgi katsuda ja ilma postikuluta kojugi viia. Mina olen läänlane ja kauplen sellepärast Läänlaste Kraamikaubamaja nimelises grupis :)

Kui ikkagi osta asju interneti teel ja otse omanikult, siis oksjonisaitidel on hinnad odavamad kui turgudel (Buduaari, aga näiteks ka Vankrid24.ee). Mina leidsin vankreid kõige rohkem okidoki.ee keskkonnast. 

Nüüd aga uute asjade juurde! Olen läbi käinud enam-vähem kõik Tartu ja Tallinna beebipoed ning vaieldamatult kõige parem kogemus on Tallinnas Saku tänaval asuvas Mõmmibeebi kaupluses. Sealne valik ei ole küll väga suur, aga minumeelest nii ongi lihtsam valida. Poes sebib ringi vähem inimesi. Töötajad teavad kauba kohta teiste poodide müüjaist enam adekvaatset infot jagada, on äärmiselt sõbralikud, abivalmid (ka meili teel minu mustmiljonile küsimusele vastama..) ja ei "jälita" ostjat riiulite vahel pidevate abipakkumistega, kui seda ei soovita - mind nii hirmsasti häirib see!

Ning hinnad on Mõmmibeebis odavamad kui mujal. Näiteks Gesslein F10 kookoniga maksis Beebicentris 898 eurot, Mõmmibeebis 679. Vahe üle 200 euro (olukorra dramatiseerimiseks vt ka: vahe on üle 3000 krooni). Maxi Cosi Cabriofix maksis enamustes poodides umbes 150 eurot, Mõmmibeebis 130. Jne.

Kuigi ma tõesti pooldan võimaluse korral alati Eesti ettevõtete või Eestis asuvate poodide toetamist, tasub mõne kallima asja puhul ikkagi kaeda ka hindu välismaistes internetipoodides. Ebay ja Amazon on kõigile tuttavad, enamus lapsevanemad teavad ka juba, et rõivaid saab soodsalt AliExpressist. Riidest mähkmete puhul aga nii-öelda odavaid hiinakaid ei soovitada, kvaliteetne ja lai valik mitmekordseid mähkmeid tuleb madala postikuluga Eestisse näiteks FillYourPantsist. Üldiselt - olenevalt tootest veidi surfamist ja usaldusväärseid, Eestisse kaupa saatvaid välismaiseid internetipoode leiab hõlpsasti.

Otsinguil võib mõelda mis riigi tootjaga on tegemist. Näiteks meil on tarvis Brio vankri käruosa. Eestis maksab see 225 eurot, aga Babyshop.se-st saab selle 160 euroga. Mänguasju ja tarbeesemeid, eriti Saksa brändide omi, näiteks Maxi Cosi turvahälle saab hea hinnaga MyToysist, aga vaid väikese pealehindluse eest saadab Eestisse ka Kiddies24.

Kuna olen kõige vajaliku ja mittevajaliku sõpradelt, tuttavatelt, järelturult ja beebipoodidest kokku kogumisega alles poolel teel, siis rohkem ma teistele soovitusi anda veel ei oskagi. Vajan neid hoopis ise! Targemad-kogenumad emad, soovitage: kust on hea ja soodne beebiasju hankida?