Saame tuttavaks: Emmede Klubi uus blogija Maris

Saame tuttavaks: Emmede Klubi uus blogija Maris

03. May 2018, 09:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Järgmisel nädalal alustab Emmede Klubis põneva blogiga kärgpereema ja lasteaiaõpetaja, hobikirjanik ja -fotograaf Maris.

Marise (43) ja tema elukaaslase Üllari (45) Järvamaa kodus kasvavad Marise lapsed Viivika (15) ja Raiko (13), Üllari poeg Siim (14) ja ühine pesamuna Lii Marii (1 a 4 k). Marise vanim tütar Veronika (24) elab juba omaette.

"Mina olen klassiõpetaja paberitega lasteaiaõpetaja, praegu pisikesega kodune. Elukaaslane on koolitaja-konsultant veokite ja põllumajandusmasinate alal," alustab Maris.

"Olen läbi ja lõhki loominguline inimene. Armastan sõnu. Otsin õigeid ja kasutan häid. Mulle meeldib mängida, ka sõnadega. Mõned sõnad on õnnelikult riimi seatud ning tänaseks on ilmavalgust näinud minu esimene laste luuleraamat "Joonistatud mina". Kirjutan oma mõtetest veebipäevikus, aga südamesosinad saavad kirja pliiatsiga paberile ehk siis ainult minu enda jaoks olevasse päevikusse.

Ma pole ennast koolitanud fotograafia vallas, aga armastan jäädvustada selle imelise ilma elu ja ilu läbi kaamerasilma, enamasti looduses jalutuskäikudel nähtut. Maikuu lõpuni on Järvamaa raamatukogus avatud minu debüütfotonäitus!

Ise arvan, et olen tüüpiline eestlane - esiridadesse hurraaga esinema ei kipu, aga samas tundes oma tugevusi, tahan endast anda võimalikult palju, mis muudaks maailma paremaks, näitaks inimestele õnnelikuna olemise rada, suunaks inimesi märkama head iseendas ja ümbritsevas. Usun headusesse ja suurim õnn on siiras andmisrõõm!

Peale merekohina ja metsamuusika armastan ma väga ise laulda ja vahel saavad minu värsid ka minu enda loodud viisid. Tantsimisega olen samuti suurema osa elust tegelenud - põhikoolis peotantsuga ja täiskasvanuna rahvatantsuga," kirjutab Maris endast.

Maris on ilmale toonud neli last ja kogenud rasedusi sellest enamgi, ning oma lapsevanemaks olemise teekonnal on internetist leitud informatsioon teda palju aidanud. "Just neil hetkedel, kui lootus ja eneseusk on kõikuma löönud, olen minagi pöördunud imelise netimaailma poole. Igal naisel on oma läbielatud kogemus ja mõnikord on sellest rääkimine abiks ka teistele," räägib ta. Internetist on Maris lasteaiaõpetajana leidnud ka palju tööalaselt asjalikke nippe ja nõuandeid. Oma blogiga Emmede Klubis soovib ta nüüd oma kogemusi jagades ja nõu andes aidata teisi abiotsijaid.

Emmede Klubi blogis plaanib Maris lisaks ema ja lasteaiaõpetaja igapäevaelukogemustele väikelapse kasvatamisel jagada ka suuremate laste emaks olemisega seotud muresid, rõõme ja nõuandeid. Juttu tuleb ka autistliku lapse kasvatamisest ning näiteks sellest, kuidas pakkuda lastele vähem asju ning rohkem armastust. 

 

Tere tulemast Emmede Klubisse, armas Maris! 

Kõiki Marise blogisissekandeid saad edaspidi lugeda sildi "Marise blogi" alt.