Saame tuttavaks: Emmede Klubi uus blogija Liis kirjutab koolilapse emaks olemisest

Saame tuttavaks: Emmede Klubi uus blogija Liis kirjutab koolilapse emaks olemisest

14. Jun 2017, 12:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hiljuti koolitee lõpetanud ema Liis ja peatselt kooliteed alustav perepoeg Andri. Foto: erakogu


Alates tulevast nädalast liitub Emmede Klubi vahva blogijate naiskonnaga Liis (28), kes hakkab meiega jagama koolilapse vanemaks olemise muresid ja rõõme. Kuna Liis on ka ise õpetaja, oskab ta jagada häid ideid, kuidas oma last arendada, kooliks ette valmistada ja õppimises aidata.

Liisi perre kuuluvad abikaasa Andres, sügisel kooliteed alustav Andri, kahekuune väikeõde Leene ning lemmikud neljane Amstaff Jacko ja üheksane kass Ketsija.

Liis ise tutvustab oma lapsi nii: "Mul on au olla juba seitse aastat ema oma pojale Andrile. 3470-grammisest beebipoisist saab sügisel koolilaps! Andri oli veel kaks kuud tagasi peres ainus laps, kelle suurimaks sooviks oli saada endale mängukaaslane. Eelmisel kevadel ütleski ta mulle: "Emme, kui sa ülikooli ära lõpetad, sünnib meile Leene!" Paari kuu pärast saimegi teada lapseootusest, ja varsti ka sellest, et mu kõhus kasvab tõepoolest plikatirts, kelle nimeks sai Leene juba enne tema enda olemasolu!" Muide, kust poisike sellise vahva nime peale tuli, ei tea perekond siiani - Eestis elas toona küll 22 Leenet, kuid Liis, Andres ega Andri ei tundnud neist ühtegi.

Liis kirjeldab ka pere täiskasvanuid. "Sügisel tähistame abikaasaga oma kaheksandat pulma-aastapäeva. Neljandat aastat ehitame Tallinna lähistele maja. Hoiame mõlemad elus oma ettevõtteid. Andres tegutseb metallitööstuses ja mina annan, ka beebi kõrvalt, lastele huviringe," räägib Liis. "Igas päevas püüan leida ka tunnikese enese liigutamiseks või trenniks - see on minu moodus lõõgastuda."

Liis alustab Emmede Klubis blogimist ajal, mil tema elus on algamas täiesti uus periood. "Mul on nüüd kaks last, kellest üks hakkab sügisel õppima lugemist ja kirjutamist, teine rääkimist. Mina aga pean selle kõige keskel kainet mõistust säilitama ja neid õpingutes aitama. Üks osa minust ütleb, et see ei saa olla raske: olen erialalt (muusika)õpetaja ja töötanud nii koolis kui lasteaias, kuid teine pool minust on kindel, et tegelikult õpetavad selle aasta jooksul lapsed hoopis mind."

"Järgnevates postitustes saate kindlasti lugeda, kuidas ma Andrit kooliks ette olen valmistanud, millised on meie lemmikud töövihikud, mida ma arvan eelkoolidest, kust ja milliseid kooliasju varume, kuidas Andril esimene kooliaasta läheb ning millega sisustame tema esimesed vaheajad. Suveperioodil vaatame kindlasti tagasi ka lasteaiaelule! Loodan, et suudan ema ja õpetajana jagada häid ideid, kuidas oma last arendada, kooliks ette valmistada ja õppimises aidata."


Tere tulemast Emmede Klubisse, armas Liis!