Saame tuttavaks: Emmede Klubi uus blogija Kristi

Saame tuttavaks: Emmede Klubi uus blogija Kristi

07. May 2018, 10:04 Emmede Klubi Emmede Klubi

„Laste saamisega tekib paratamatult miljon küsimust ning väikse lapsega kodus olles jookseb vahel juhe nii kokku. Ja siis lähed loed kuskilt, et ka tema laps ronib mööda sahtleid või määrib kohupiima omale pähe. See ajab lugedes muigama ja enda elu läheb jälle rõõmsamaks,“ kirjutab Kristi, kes alustab sel nädalal Emmede Klubis uue blogijana.

Kristi (27, pildil), tema elukaaslane Kevin (28), septembris kaheseks saav poeg Hugo, praegu veel kõhus pesitsev pisiõde ja prantsuse buldogi Juss elavad Tallinnas. Ülikoolis õigusteadust tudeerinud Kristi tegeles enne emaks saamist hoopis ravimifirmas müügiga. Kevin on aga noorsootöötaja.

„Kui ma oma esimest last ootasin, siis tundsin end päris palju üksi. Mul ei olnud lähedalt võtta ühtegi emmet peale mu enda emme, kelle beebikogemus jäi 25 aasta tagusesse aega. Ilmselgelt on ajas palju muutunud ja tal pole enam ka meeles, milline nägi välja tema 12. või 23. rasedusnädal. Mu sõbrannadel veel lapsi ei olnud,“ jutustab Kristi emotsionaalselt raskest ajast. „Mul oli täielikult selline tunne, et kui ma saan lapse, olen ma esiteks kogu sotsiaalsest elust kõrvaldatud ja maha kantud, ja teiseks ei ole mul kuskilt tuge saada.“

Abi leidis Kristi internetist. „Lugesin näiteks Briti blogist tema rasedusnädalate kohta ja võrdlesin endaga. Emmede Klubist lugesin artikleid ja vaatasin videoid. Sellised leheküljed ja blogid on nagu virtuaalsed sõbrannad, eriti juhul, kui reaalselt kedagi ei ole võtta. Saab infot, saab lugeda teiste kogemusi ja saab tunda rõõmu, et ka teistel on sarnaseid olukordi või mõtteid. Laste saamisega tekib paratamatult miljon küsimust ning väikse lapsega kodus olles jookseb vahel juhe nii kokku. Ja siis lähed loed kuskilt, et ka tema laps ronib mööda sahtleid või määrib kohupiima omale pähe. See ajab lugedes muigama ja enda elu läheb jälle rõõmsamaks!“

Oma kogemusest ajendatuna otsustaski Kristi ka ise Emmede Klubis blogimist alustada. „Usun, et peale minu on veel palju neid, kes nendest keskkondadest samasuguseid asju otsivad. Mida rohkem on neid lehekülgi ja blogisid, seda rohkem leiavad erinevad inimesed enda jaoks midagi kasulikku,“ nendib ta.

Kristi blogis Emmede Klubis tuleb juttu tema vaatenurkadest laste kasvatamisel, ettekujutustest ja reaalsusest, ühisest lapsevanemaks olemisest koos partneriga, aga ka paarisuhtest. „Kirjutan läbi enda kogemuste, mis tunne on olla ema ja mida tähendab minu jaoks perekond,“ lubab ta.

Just pere ongi Kristi elus A ja O. „Mu pere on õpetanud mind hindama armastust ja lugupidamist hoopis teisiti, kui ma varem seda tegin. Ma olen küllaltki egoistlik inimene ja mul on väga raske oma seisukohtadest taganeda, kuid nii paarisuhtes kui ka laste kasvatamises ma paraku pean seda tegema. Kohati olen veel nagu diktaator, aga ajaga ma kindlasti õpin üha enam teistega arvestama. Ja muutun kannatlikumaks. Mul on hea süda ja ma tunnen, et minu sees on palju hoolivust.“

Oma lemmiktegevuseks, n-ö oma ajaks ja võimaluseks end igapäevakohustustest välja lülitada peabki Kristi kirjutamist. Nende kõrvale mahuvad aga armastatud hobide sekka ka pikad jalutuskäigud, väljasõidud loodusesse, õhtud sõprade ja lauamängudega ning muidugi hea söök.

 

Tere tulemast Emmede Klubisse, armas Kristi! 

Kõiki Kristi blogisissekandeid saad edaspidi lugeda sildi „Kristi blogi“ alt.