Saame tuttavaks: Blogija Raqueli kehas tuksub kolm südant

Saame tuttavaks: Blogija Raqueli kehas tuksub kolm südant

29. Jun 2016, 09:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

(Fotod: Evelin Virnas, Efka Photo)

"Kohe 20 aastat tagasi sündis mu emal tumedate juuste ja pruunide silmadega tüdrukutirts, kelle nimeks sai Raquel. See olen mina! Kui olin juba omajagu aastaid elanud ja kõiksugu vahvaid asju teinud, sain tuttavaks ühe noormehega, kellest te siin kõrvalosatätjana veel lugeda saate. Paar aastat ilusat armastust tõi meie pähe ühe mõtte - luua elu," võtab Emmede Klubi uus rasedusblogija Raquel oma eluloo lühidalt ja humoorikalt kokku. Kuid saame pikemalt tuttavaks!

Raqueli (20) särtsakas temperament ja põnev nimi tulevad tema Aserbaidžaani päritolust. "Kui midagi on vaja ära teha, siis ei saa Raquel sekundit ka oodata - seda on kohe vaja!" kirjeldab naist elukaaslane M (24).

Tallinnas resideeruv paar armastab enim reisida - seda nii armsat kodumaad avastades kui ka mujal Euroopas rännates. Müüja-ametit pidanud Raquel jäi juba kolmandast raseduskuust puhkusele, et enne sünnitust veel reisimisele pühenduda. Veemoto maailmameister M tegeleb veesõidukitega nii hobikorras kui ka päevatööna.

"Hindan tema puhul kõige enam ausust ja hoolivust, olen kindel, et temast saab üks imeline ema," lausub M Raqueli kohta.

"M justkui tasakaalustab minu tormakat ja natukene hullunud iseloomu. Ta suudab olla rahulik ja mõistusega asja juures igal eluhetkel," kiidab Raquel meest vastu. Näiteks suutis M täiesti rahulikuks jääda hetkel, kui tema rase naine autolt löögi sai!

"Alates hetkest, kui me tutvusime, pole ma kordagi kahelnud, et olen sattunud ühe maailma imelisema ja hoolivama noormehe otsa! Iga päev olen natuke rohkem elevil, et selline tore teekond meid koos ees ootab," lisab Raquel.

20160627145953-32743.jpg

Päev, mil muutus kõik

Ühel ilusal jaanuarihommikul tundis Raquel, et tahab teha rasedustesti. Ei olnud ühtegi sümptomit, ei olnud ära jäänud menstruatsiooni. Ainult naine ja tema sisetunne. "Peale viit minutit ootamist ilmus kohustusliku triibukese kõrvale tema ustav kaaslane, keda iga naisterahvas oma elus näha soovib," meenutab Raquel.

Suur naeratus näol, ronis Raquel tagasi voodisse, et näidata testi ka kaasale. Pildilt, sest kellelegi hommikul vara pissise testi näkku viskamine tundus natuke tülgastav. "Rõõmustasime ja kudrutasime, et meie eluke nüüd sellise armsa pöörde võtab," räägib naine.

Kuni kuuenda nädalani kulges paar armastusemullis, vaikselt oma ime saladuses hoides. Siis aga tundis Raquel tööl raskemat sorti kasti tõstes järsku kõhus teravat valu. Õhtul suunduti sünnitusmaja erakorralisse vastuvõttu. "Valvearst oli erakorralisel keisril, ootasime kokku umbes kaks tundi. Hirm kasvas iga minutiga." Ultrahelituppa jõudes uuris arst ekraani nii kaua ja nii pingsa näoga, et Raquelil olid pisarad silmis.

Lõpuks arst muigas ja teatas: "Ma näen siin kahte tuksuvat südant". Edasi ei kuulnud naine midagi - šokk oli nii suur.

Autosse jalutades tegi ta uudise teatavaks ka laste isale. "Sellist reaktsiooni poleks ma oodanud - ta peaaegu tantsis rõõmust! Rõhutas mulle aina, et nüüd on kõik topelt vahva, topelt rõõmus, topelt armas. Peale seda päeva muutus meie elus praktiliselt kõik, ja seda ainult paremuse poole!"

20160627145018-75615.jpg 

Nagu valmistuks eksamiks

"Kui oma rasedusest kuulsin, siis "googeldasin" kõiksugu sümptomeid, protseduure ja seda, mis mind üldse ees ootab. Kui sattusin lugema Emmede Klubi artikleid ning blogisid, siis rahunesin - kõik ei olegi nii õudne ja hirmus, kui foorumitest lugeda võib. Ja info oli nii mõnusalt ühte kohta koondatud. Eriti meeldivad mulle videod ja artiklid, kus räägivad ämmaemandad, arstid, lastearstid ja muud eksperdid. Näiteks pole enam vist ühtegi Kätlini ja Tambeti Beebipäeviku videot, mida ma näinud ei oleks," kirjeldab Raquel kuidas ta Emmede Klubisse jõudis.

"Suure osa oma õhtutest veedan ninapidi raamatus, Emmede Klubis ning beebi- ja rasedusblogides. Mulle tundub sünnitus ja väikelapse eest hoolitsemine nagu suureks koolieksamiks valmistumine. Olen aru saanud, et täiesti valmis ei saagi iial olla, aga endal on palju kindlam nädalast nädalasse paisuda teadmisega, et väärt nõu on praktiliselt paari kliki kaugusel," lisab tragi naine.

20160627150017-65760.jpg 

Raqueli ja kaksikute kuuest rasedusnädalast on tänaseks saanud 27. Oma uues Emmede Klubi rasedusblogis plaanib Raquel kirjutada nii kaksikrasedusest kui ka remondist ja reisikogemustest, enesekindlusest ja enesearmastusest raseduse ajal.

20160627192505-81360.jpg

 

Kõiki Raqueli blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!