Raqueli rasedusblogi: Kaksikraseduse ootused ja reaalsus

Raqueli rasedusblogi: Kaksikraseduse ootused ja reaalsus

14. Aug 2016, 18:45 Raquel Raquel

Olen alati teadnud, et ega see rasedate elu üks lust ja lillepidu ei ole. Küll surub siit, valutab sealt, kiiresti enam kõndida ei saa ja miljon muud elumuutust. Kui ma sain teada, et olen üks 130st naisest, kellel on au endas kanda kahte pisikest tegelast, valmistusin kõige hullemaks. Kuna olen loomult üsna käristu ja kipun vahest liiga palju vinguma, siis nägin juba vaimusilmas end hädise ja abituna. Et kogu see rasedus niidab mu üheksaks kuuks jalust. 

Nüüd võin öelda, et praktiliselt kõik on kinni minu enda mõtetes. Kui ma mõtlen hommikust õhtuni, et laste ribidesse surumine teeb mulle haiget ja mul on pidevalt raske, siis olengi hädine ja valutan ega suuda olla produktiivne. Üritan endale iga hommik sisendada, et täna on mul kerge olla ja pean olema õnnelik, et saan ärgata kodus. Head mõtted teevad kogu raseduse palju kergemaks!

Välimus

Olin võtnud endale eesmärgiks võtta juurde maksimaalselt 15 kilogrammi. Kui kuulsin, et ootan hoopis kaksikuid, purunesid kõik minu eesmärgid. Olin kindel, et kõht kasvab meeletult suureks ja kilosid lisandub üle 20. Reaalsus oli hoopis see, et kõht muutus märgatavaks kuskil viienda kuu paiku ning kilosid on 32. nädalaks lisandunud seitse.

Olin arvestanud faktiga, et kaalutõusu ja kõhu kasvamisega tekivad armid. Tuli neid aga lõpuks oodatust isegi rohkem ja ma olen loobunud nende pärast nutmisest - mida see mulle ikka annab! Arme see ära ei võta, enesetunnet ka kohe kindlasti paremaks ei tee. See kõik on nii ülla ja ilusa eesmärgi nimel, et võin neid triibukesi kanda uhkusega - me oleme saanud hakkama kahe lapsega!

Üks asi, millega ma kuidagi arvestada ei osanud, oli see, et raseduse ajal võivad hormoonid näonaha üsna kuumaastiku sarnaseks teha. Ma nägin ikka tohutut vaeva, et asi uuesti kontrolli alla saada. Minul on paar nippi - Bye Bye Blemish näopuhastusgeel, jumestuskreemist loobumine ning näo igapäevane pesemine ja meigi korralikult maha võtmine. Peale seda muutus asi kordades paremaks!

Rahaline pool

Elasime ühes suures mullis, et rahaliselt väga palju topeltasjade ostmisele kuluda ei tohiks ning kõik möödub kergelt. Minu esimene ahastus tekkis, kui olime ära ostnud voodid, voodipesud ja madratsi. Peale seda rahustas peika mind maha, et see on kõigest raha ja selle pärast ei tasu kohe kindlasti kurvastada. Pean tegema suure pai oma emale, kes on meil aidanud leida väga ilusaid ja kvaliteetseid asju täiesti olematu raha eest! Samuti oli tohutult suureks abiks kingitud vanker. Minu kõige suurem soov oli soetada valgest nahast Emmaljunga Double Viking. Kui leidsin selle Facebooki grupist Mitmikud poole odavamalt, kui poes, olin õnnejoovastuses! Sealt võib väga häid pakkumisi leida. Soovitan kõigil tulevastel ja praegustel vanematel suuremad ostud talveks teha kevadel ning suveostud sügisel - siis on poodides kõige suuremad allahindlused. Samuti võib leida müügiportaalidest täielikke pärleid!

Arstilkäigud ja üldine tervis

Olin valmistunud selleks, et pean iga nädal arsti juures käima ja et mind kimbutavad kõiksugused probleemid. Arsti nägin ma esimesel kahel trimestril sama palju, kui "tavalised" rasedad. Kolmandast trimestrist hakkas mind kimbutama valk uriinis. Sellest kõigest olen varem kirjutanud SIIN. Seetõttu pean korra nädalas viibima Pelgulinnas päevaravis. See ei muuda mind sugugi kurvaks, sest mul on hea meel, et meil hoitakse silma peal. 

Sõbrad

Olin lugenud hirmujutte, et rasedusega kaovad ära paljud sõbrad ning ühised jututeemad. Alguses olin kriisis ja tundsin, et kaon isiksusena selle kõige keskel ära. Mul oli hirm, et inimesed ei näe minus muud, kui kõndivat inkubaatorit ja suhtuvad minusse, justkui mina enam maailmas toimuvaga kursis ei oleks. Lõpuks tuli mõistus koju ning avasin oma silmad - meie sõbrad on sellest kõigest veel rohkem vaimustuses, kui meie! Alati on armas huvi ja kõik elavad rasedusele väga kaasa. Nüüd lõpu poole on juba tüütuks saanud "millal sa siis sünnitama lähed?" küsimused, aga see on ilmselt iga raseduse puhul nii. Seega ma ei kurda, meil on armsad ja toetavad sõbrad!

Suhe partneriga

Olin täiesti kabuhirmul, et minu välimuse üsna drastiline muutus võib peika eemale peletada. Alguses kippusin palju nutma ja enda kõhtu lohvakate riiete taha peitma, sest tundsin, et see ei kaunista mind kuidagi. Ma saan temalt nii armsaid kommentaare ja alati palub ta mul pigem kõhtu rõhutavaid riideid kanda, et need sobivat mulle kõige paremini. Sealt saan indu juurde end aina naiselikumalt riidesse panna ja täiendada oma riietust erinevate aksessuaaridega. Kodust väljudes tunnen end õidepuhkenuna ja imekaunina, sest minu enesekindlus on hüppeliselt paranenud ja olen õppinud end armastama.

Kokkuvõttes ma leian, et iga ootus kujuneb eri moodi, ei tohi foorumitest hirmutavaid jutte lugeda! Tuleb lihtsalt ise positiivne olla ja need kuud enda jaoks rõõmsaks sündmuseks mõelda!

20160814184401-34261.jpg 


Kõiki Raqueli blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!