Raqueli rasedusblogi: Hirm sünnituse ees?

Raqueli rasedusblogi: Hirm sünnituse ees?

05. Sep 2016, 14:11 Raquel Raquel

"Kas sa kardad sünnitust?"

Seda küsimust olen ma kuulnud paljudelt oma sõpradelt ja lähedastelt. Enamus inimesi kirjeldab sünnitust kui surmalähedast kogemust ja kõik nad ohkavad, et ei iial enam.

Enne kui olime üldse rasedust planeerima hakanud, sisendasin endale, et ma ei loe iial ühtegi lugu sünnitusest - hirmutan end muidu ära. Kui olin juba paar kuud olnud lapseootel, lugesin vist poolte Eesti blogijate laste sünnilood läbi. Mõni oli imeilus, mõni oli karm ja otsekohene, mõni täis hirmu ja õudu. Oli küll kurb, kui mõni inimene saab loomuliku sünnituse asemel üldnarkoosis keisri või oodatud lühikese sünnituse asemel tuleb sünnitustoas veeta päevi, kuid kordagi ei tekkinud minus tunnet, et sünnitus oleks üks kohutav asi, mida karta. 

Seega: kas ma kardan sünnitust?

Ei. Ma kardan kitsaid ja kottpimedaid ruume. Ma kardan ämblikke. Ma kardan uppumist. Ma kardaksin meeletult sünnitust, kui keegi ütleks, et ma pean seda tegema näiteks ruumis, mille nurgas istub hirmsa näoga kloun. Aga kuna üldiselt kipuvad ämmaemandad ja sünnitusel viibivad inimesed klounikostüümi asemel kandma lihtsaid heledaid kitleid, ei tunne ma end ohustatuna. Rasestudes pidin endale siiski teadvustama, et see lõppeb täpselt selle tohutult kardetud ja hirmutava sündmusega - sünnitusega. Sünnitust raseduse ajal karta on sama tühine, kui karta surma - sa tead, et see tuleb niikuinii. 

Kui ma jäin auto alla, oli valus hetkeks. Olin natuke aega haiglas ja sain koju lonkava jalaga. Kui mind väiksena herilane nõelas, sügasin natuke oma jalga, poetasin paar pisarat ja ei jooksnud edaspidi paljajalu lillede vahel. Kui oma jalale tänu madratsi vedrule kuus õmblust sain, valutasin pool kuud ja sain ühe armi. Ükski neist valudest ei lõppenud hästi ega positiivselt. Aga võtakski siis asja nii, et sünnitusega kaasnevad valud on positiivsed valud - vastutasuks on terveks eluks üks imearmas tegelane. Või koguni kaks!

 

"Lohemaod ja kõik muud saatana sulased ainult paistavad suured niikaua kui me nende ees hirmu tunneme."

-"Kristiina Lauritsatütar" (Sigrid Undset)

20160905141050-78287.jpg 

 

Kõiki Raqueli blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!