Raqueli elu kaksikutega: Sünnitusjärgselt vormi

Raqueli elu kaksikutega: Sünnitusjärgselt vormi

01. Jan 2017, 14:07 Raquel Raquel

Alates novembri algusest võib mind tihedamini kohata MyFitnessi erinevates spordiklubides ja koostöös MyFitnessiga hakkabki ka siia nüüd igakuiselt paar trennipostitust ilmuma. Minu eesmärgiks on parandada oma vormi, mis juba enne rasedust üsna käest oli. Hetkel on raseduseelne kaal saavutatud, aga keha pole teps mitte endine ega selline, nagu ma sooviksin, et see oleks. Samuti on trennist pikalt eemal viibimine teinud mu nõrgaks ning minu võhm on pillid kotti pakkinud ja puhkama sõitnud. Aeg on oma keha üles äratada!

Enne trenni naasmist pidasin nõu oma arstiga, ning tema andis rohelise tule kergemateks treeninguteks. Rinnalt kolmesadat kilo ei soovitanud veel suruma minna - ilmselgelt. Rääkisin oma plaanid läbi peikaga, kes on kahe käega poolt, et saaksin õhtuti nautida aega iseendale ja sel ajal trenni teha. Kui lapsed on toidetud, haaran mina oma spordikoti ja lippan trenni!

20170101140438-85964.jpg

Minu esimesed kuud MyFitnessis on möödunud väga vahvalt. Alustasin rühmatreeningutega, et üldse mõista, mis vormis ma olen ja õige hingamine ning keskendumine uuesti selgeks õppida. Esimeseks trenniks sai jooga, mida juhendas Maarja-Liis Loo. Kardan alati rühmatreeningutesse minnes, et ma olen uus, midagi ei oska ja olen teiste treenijate seas nagu võõrkeha...

Ehkki olin varemalt käinud rasedusjoogas, tõstsin küsimuse peale, kas on esimest korda treenijaid, siiski käe. Tahtsin lihtsalt rohkem ja põhjalikumat infot eesseisva kohta. Maarja-Liis seletas väga ilusti trenni sisu, rääkis hingamisest ning sellest, et kui mingeid harjutusi ei jaksa/oska, siis pole me sunnitud neid tegema. Kuna ma pole alates maikuust trenni teinud, siis tundus see jooga minujaoks juba väga mõnusa koormusega - kell näitas pärast trenni, et kulutatud sai 271 kilokalorit ning keskmine südamelöögisagedus oli 108. Trenn ise oli mu jaoks täielik stressileevendaja, koju tagasi kõndides olin nii õnnelik ja rahul. Rahulolule lisab palju ka see, et mind trenni minnes A L A T I rõõmsad teenindajad tervitavad! Just eile mõtlesin, et peaks kuskile tagasiside e-mailile kirjutama kui fantastilised teenindajad on Mustamäe MyFitnessis!

20170101140509-33133.jpg

 
Hetkel on mu lemmikuks kujunenud jõusaal. Panen kõrvaklapid kõrva, kuulan oma muusikat ja saan end kõigest täiesti välja lülitada. Olen testinud erinevaid kardiomasinaid, et saada aimu, mis minu puhul kõige tõhusam on. Näiteks jalgrattasõit on tore, aga sõudmine kulutab topelt rohkem kaloreid, samamoodi kiirkõnd ja jooksmine.
 
Treeningute spetsialisti soovitusel käisin ka pikematel jalutuskäikudel, mis mulle väga meedib, sest lapsed magavad õues nagu notid! Näiteks viie kilomeetri läbimine ühe tunniga kulutas minul kuskil 500-700 kilokalorit, mis on täitsa arvestatav number. See sõltub alati ka sellest, millised on ilmastikuolud. Näiteks paksu lumega jalutades on vahemaa lühem, aga kalorikaotus sama.
 
Olen endale pannud eesmärgiks iga päev midagi teha. Kui jalutama ei jõua, pean 100% trenni minema! Siiski üritan ka trennipäevadel ühe jalutuskäigu teha. Ma üldiselt käin õhtul hilja trennis, sest pereisa on siis jõudnud puhata, ise trennis käia ja saab rõõmsalt juhtimise üle võtta.

Kuna praegu on käes uusaastalubaduste ja uute alguste aeg, on meil koos MyFitnessiga minu lugejatele väike üllatus, mille kohta saad lähemalt lugeda klikkides sellel pildil: 

20170101140221-20927.jpg


Kõiki Raqueli blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!