Raqueli elu kaksikutega: Minipuhkused

Raqueli elu kaksikutega: Minipuhkused

04. Jun 2017, 09:12 Raquel Raquel

Ühel nädalavahetusel oli ilm ilmeline ja otsustasime reede õhtul minna ööseks kuhugi mõnusasse kohta, kus puuduvad kohustused ja saab lihtsalt olla. Airbnb.com ja Booking.ee lehekülgi läbi kammides jäi sõelale Haapsalu ja sealt valisime majutuse mere ääres, Väike Liiva Villas.

Nagu kombeks lasus mul kohustus pakkida kokku terve pere asjad. Mulle sobib see just seetõttu, et siis pole kaost. Tean, kus miski on ja mul on asjade kaasa võtmise osas üsna hea mälu. Kuna ma olen natukene kontrollifriik annab peika selle töö meeleldi alati mulle. Aga oh sa püha, kus lastega on vaja asju kaasa tassida! Mähkmed, toidud, magamisriided (linad, tekid), reisivoodid, sooja ilma riided, külma ilma riided, kolm paari vahetusriideid, põlled, mõned mänguasjad, veepudelid, lutipudelid... hullumeelne! Lõpuks võtsime lihtsalt suure kohvri, kuhu kõik asjad kokku panime. Muidugi jäi ruumi üle, aga lihtsalt on hea kerge minna kui käe otsas üks kott, mitte neli. Kas see hakkabki iga kord nii suuremahuline olema? Mis saab siis, kui me läheme kuskile nädalaks? Reisime rekkaga?! 

Lapsed magasid terve tee Haapsallu sõites nii tublisti ja üldse pole nendega pikkadel otstel iial probleeme olnud. Nii mõnus! Kuna check-in'ini oli veel üksjagu aega, võtsime Teele Kohvikust kohustuslikud pirukad ja sõitsime autoga ringi. Majutuspaika jõudes puhkasime hetke ja läksime seejärel jalutama. Jalutuskäik kujunes hoopiski neljatunniseks tripiks! Käisime lossivaremetes kiikumas, promenaadil, söömas ja varusime endale poest õhtuks süüa. Päike oli mõnus, ilm oli lausa palav ja seltskond oli parim, mis olla saaks! Aeg lihtsalt seisis ja nii hea oli mõelda, et koju jõudes ei oota must pesu ja kohustused, vaid täna võib täiel rinnal nautida ja puhata. Lapsed tegid meiega koostööd ja magasid vankris tublisti.

20170603221225-50184.jpg

20170603221351-17463.jpg

Oma rendikodusse jõudes seadsime end rõdule sisse ja lihtsalt olime, lebasime. Nii hea oli olla ja tundsin, et see oli üks parimaid ideid, mis meil on tulnud. Tavaliselt ikka sõnad "puhkus" ja "beebid" ei käi käsikäes, aga sel korral oli asi teisiti. Ehk on nad juba nii iseseisvad ja hakkajad, et ei vaja pidevalt meie abi, mis annab omakorda võimaluse meil natuke rahus olla. Enne oli ikka pidevalt kellegi magama panemine, mähkmete vahetus, toidud. Pidev mõtlemine, millal järgmine toidukord on ja kus ning mismoodi mähkmeid vahetada. Suvi on selles mõttes ideaalne aastaaeg- vahetan mähkmeid vajadusel pargipingil!

20170603221552-49269.jpg

20170603221731-20260.jpg

Lapsed said vist värske õhu mürgituse ja jäid nagu notid kell seitse magama, mis meile väga hästi sobis! Me koristasime toa ära ja Marek, kes on meie peres IMELINE kokk, hakkas meile õhtusööki valmistama. Mina tegin samal ajal meile õue madratsist, patjadest ja tekkidest pesa, kus filmi vaadata. Pugesime üksteise kaissu, sõime ja vaatasime Haapsalus rõdul, mere ääres, filmi. See oli nii mõnus hetk, et tahaksin seda aina uuesti ja uuesti läbi elada! Lapsed magasid öö läbi, mis oli meile täielik kingitus. Lõpuks ometi üle kaheksa kuu! 

20170603221918-28697.jpg

Majutusest räägiksin teile ka natuke. Me valime nüüd üsna hoolikalt kohti, kuhu lastega ööbima minna, sest ohte on nii-nii palju! Ma tean, et lapsi ei saa vatis kasvatada, aga majutuskohas ei tohiks olla kõrged trepid, palju mööblit, ohtlike esemeid. Kivi/plaatpõrand, madalad pistikupesad ja säärased asjad võiksid samuti meie majutuspaigast puududa. Lisaks võiks majale hästi lähedal olla parkla, vanker võiks ilusasti lifti mahtuda ja lisaks võiks kuskil (kas või ukse taga) olla koht, kuhu mahuks vanker. Kuna Marekil on üsna tugev astma, siis ei tohiks olla ka väga palju vaipkatteid. Väike Liiva Villa vastas meie tingimustele üsna ilusasti. M tõmbas endale muidugi esimese asjana põrandalambi kaela. Õppisime sellest veast koheselt ja tõstsime selle nende mänguala lähedusest ära. Pererahvas tõi lapsi märgates meile suure koti klotsidega- see oli nii armas žest!

Oleme lastega koos käinud Pärnus hotellis, Saaremaal GoSpas ja minu maakodus. Nüüd planeerime nendega natuke kaugemaid reise. Nimelt võtame juulis ette reisi Poola ja augusti lõpus läheme kogu kambaga Ukrainasse. Nendesse maadesse viib meid Mareki hobi ja suur kirg - veemoto. Ma olen üsna ärevil, sest Poolas ööbime telgis! Natuke kardan ka asjade kaasa pakkimist, et mida võiks vaja minna. Mõlemas kohas nendel aegadel suure tõenäosusega väga soe. 

Mis peaksid olema must-have asjad reisile alla aastastega? Palun andke mulle nõu, olen natukene hullmas!