Raqueli elu kaksikutega: Meie uus ja tervem elu

Raqueli elu kaksikutega: Meie uus ja tervem elu

25. Jan 2017, 09:40 Raquel Raquel

Enne kui sain teada, et minus kasvab kaks pisikest elu, ei hoolinud ma eriti sellest, mida ma oma nahale määrisin või sisse sõin. Minu jaoks oli täiesti normaalne süüa jahukastet, valmis kastmeid, olematu lihasisaldusega tooteid, määrida peale endale naftat sisaldavaid kreeme ja nii edasi.

Emaks saades hakkasin kohe uurima, kuidas enda organismi säästa igasugusest halvast ning pöörduda rohkem ökomate toodete ja tervislikuma toidu poole. Samuti panustame me täna palju sellesse, et meie paarisuhe toimiks paremini kui varem.

Tervislik toit ei tähenda tingimata vähe kilokaloreid ja maitsetut toitu. Me lähtume nüüd palju sellest, et toidud sisaldaksid ohtralt juurvilju, et toit oleks looduslikult värviline ja igasugused kastmed teeme nüüd ise. Oleme asendanud rasvased ja rasked vahukoorekastmed näiteks tomatikastmega, kuhu lisame porgandeid, suvikõrvitsat, tšillit, paprikat, ürte. Lisaks olen vähendanud soola, suhkru ja valge jahu igapäevast tarbimist. Näiteks suhkrut ja jahu kasutame ainult harva küpsetiste jaoks, vahetevahel lisan kohvile pruuni suhkurt kui mul vererõhk väga langeb. 

Ma olin aasta tagasi täiesti kohutavas sõltuvuses Coca-Colast ja mul on nii hea meel, et ma sellest lahti olen saanud! Meie igapäevaseks joogiks on ainult vesi, vahel joome pool klaasi 100% apelsinimahla hommikusöögi kõrvale.

20170125094324-28019.jpg

Tervislikud ja toitainerikkad smuutid on saanud minu igapäevase toidulaua lahutamatuks osaks! 

Minu eesmärk on toituda ise sellistest asjadest, mida ma oma lastele pakkuda tahan. Näiteks kui ma söön pihve, jahutooteid, friikartuleid, krõpsu, kiirtoitu jms, siis annan ma signaali ka lapsele, et see on okei. Näiteks mina ei saanud enne 2016. aastat arugi, et suvikõrvitsal või üldse paljudel juurviljadel mingi maitse oleks. Mu meeled olid rikutud ebakvaliteetse toiduga.

Ma ei ütle, et me kunagi jama ei sööks. Sööme küll! Tellime vahel pitsat, käime kebabi söömas. Aga me teame ja saame aru, et see on nii öelda "ebakvaliteetne kütus". Selline toit peaks olema pigem kord kuus või kui tõesti-tõesti isu on, mitte võtta seda nii, et oi, nälg - lähen ostan burgerit, sest kiiresti saab. Ma tegin ükspäev juurviljade ja tomatipüreega kastet koos kanaliha ja riisiga. Mul läks köögis aega 10 minutit, kui sedagi! Ülejäänud aja ootasin riisi keemist. Samuti on igalpool tanklates, poodides ja söögikohtades kiiresti kättesaadavaid tervislike toite. Võta kabanossi asemel rukkileivatasku, kohukeste asemel õun, burgeri asemel salat!

20170125094301-85230.jpg 

Kõigi oma toitumise teekonna muudatuste eest olen ma tänulik meie Emmede Klubi hunt kriimsilmale Mirjamile! Tema on hästi palju mind toitumise osas suunanud, abistanud ja mulle nõu andnud. Mul on veel palju õppida, aga mul on hea meel, et muudatused meie toidulaual on juba toimunud.

Peale laste saamist olen veel õppinud enne vaatama looduslike kreemide ja õlide poole, kui võtta kohe poeletilt esimesi ettejuhtuvaid parfüümi ja muid koledaid aineid sisaldavaid kreeme. M'il on väga kuiv nahk ning ainukesed asjad, mis seda aitavad niisutada, on mandliõli ja Sapone Di Un Tempo riisitärklise kehakreem. Samuti toimib minu allergilise naha puhul ainult mandliõli. Valin mähkmeid ja niiskeid salfakaid ka sisalduse järgi. Vahel on minuga muidugi raske, sest ma loen iga toote sisaldust ja see võtab poes omajagu aega. Aga näiteks Huggiese toodetele oleme me truuks jäänud, sest need tõesti on kõige neutraalsemad ja pehmemad! Kasutasin alguses Maxima oma tootesarja Sensitive niisukaid. Olid lõhnatud ja täitsa toredad, aga siis ükskord puhastasin oma nägu... nagu liivapaber! Soovitan kõigil sama teha - lastetooted oma naha peal ära katsetada.

Kolmandaks suureks muutuseks pärast laste sündi on, et meie omavahelised suhted peikaga väga palju muutunud. Me räägime oma probleeme läbi - kui miski kedagi häirib siis ütlemegi otse. Näiteks kui saan pahaseks mingi asja peale, siis palun natukeseks end rahule jätta ja üksi olla, et ma ei ütleks emotsiooni ajel talle midagi, mida ma päriselt ei mõtle. Üsna kiiresti poen ma ta kaissu ja palun, et ta ikka mu sõber oleks.

20170125094428-81178.jpg

Samuti igasugune üksteisele väikeste teenete tegemine hoiab mõlemal meele rõõmsana. Vahest toidan lapsi kell seitse hommikul ja siis kaob uni ära. Meisterdan peikale hommikusöögi, saame koos Terevisiooni vaadata ning kudrutada. See on alati nii mõnus ja ta on nii õnnelik, kui ärkab kohvilõhna peale.

Oleme seadnud koos ühise eesmärgi trenni ja toitumisega vormi parandada. Pereisa tahab hooaja alguseks kaotada kuus kilo ning mina soovin olla rohkem rahul endaga, miinus viisteist kilo tundub hea eesmärk. Nii mõnus on omavahel trennijuttu puhuda, soovitusi anda ja arutada erinevaid tehnikaid, kuidas näiteks kõige tõhusamalt rasvu põletada. Kahju, et me enam koos trennis ei saa käia - see oli kunagi meil hästi vahva traditsioon.

Siia lõppu tahaks lisada, et miks need lapsed nii kiiresti kasvavad?! R ja M said kuu alguses neljakuuseks! Nii asjalikud juba ja neil on nii vahvad täiesti erinevad iseloomud välja kujunenud. Aga sellest, kuidas meil läheb, juba järgmisel korral!

20170125094236-77451.jpg

Samuti tahan välja loosida eelmise postituse loosimise võitjad, kelleks on Mina_mariann (kes kirjutas nii ilusa pika kommentaari!) ning Eveliiy ja Krinev (kelle lapsed on tillukesed ja saavad lahedad asjad, mida varsti kasutada). Kirjutage Emmede Klubi Facebooki oma Smartposti andmed, et saaksime pakid teele panna. 
 
 

Kõiki Raqueli blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!

eveliiy eveliiy 25. Jan 2017, 16:58

Lapsed kasvavad tõesti jube kiiresti.
Suur aitäh!😀