Raqueli elu kaksikutega: Kaksikute vankrid

Raqueli elu kaksikutega: Kaksikute vankrid

23. Jan 2018, 10:10 Raquel Raquel

Arvasin, et minust saab see lapsevanem, kes ostab ühe vankri ja jääb selle juurde - need on ju kõik ühesugused ja samade funktsioonidega. Ja kuna olen rahaliselt väga-väga kooner, siis tundus mitme vankri ost ebaratsionaalne. Samamoodi nende pidev vahetamine. Oh, kuidas ma endas eksisin!

 

Esimeseks vankriks sai meil Emmaljunga Double Viking. Mulle oli jäänud mulje, et Emmaljunga ongi vankrite tippude tipp ja muudest firmadest ma väga ei teadnudki. Minule ja mu emale jäi silma ilus lumivalge nahast isend, mille plaanisime poest uuena osta. Õnneks leidsin selle järelturult poole soodsamalt! Ajaga tekkis palju asju, mis mulle selle vankri juures siiski ei meeldinud. Näiteks tulid esirattad iseenesest lukust lahti. Talvel oli võimatu pöörlevate ratastega sõita - need käisid lipa-lopa suvalises suunas. Suvel, kui lapsed istumisosasse kolisid, ajas see nahast materjal neid meeletult higistama. Samuti oli mul raske sellega manööverdada, sest jäin tihti millegi vahele kinni või läksin vastu seina ja see võis nahka päris korralikult kahjustada. Otsustasin vankri maha müüa ja õnneks oli huvi meeletu - sain praktiliselt sama hinnaga müüdud kui selle ostsin. 

20180122213315-95706.jpg

Asemele ostsime Baby Jogger City Mini Double GT - taaskord järelturult. Olin sellest alguses väga vaimustuses ja tundus, et ka lastele meeldis. Üsna kiiresti hakkasid nad seal kahjuks aga protestima, sest iste oli natukene nagu kaldus. Lapsed see-eest tahavad istuda sirge seljaga. Ostsin turvakaare, et nad saaksid end püstises asendis hoida. See parandas asja väga! Mingil hetkel tuli protest tagasi ja ma ei saanud aru, milles probleem oli. Lõpuks sõbrannadega arutades tulin mõttele, et äkki ei taha nad nägu sõidusuunas olla? Ja nii see oli! Neile meeldib vankrist välja vaadates näha omale tuttavaid nägusid. Oli palju kordi, mil ma pidin vankri kõrval käima, et nad mind näeksid. Mul oli väga kahju, et pidime sellest vankrist loobuma, sest see käis nii pisikeseks kokku ja veel kui kiiresti! Samuti oli istumisosa nii üüratult suur, et sellega ei tekkinud kunagi ruumipuudust. Samuti olid minu silmis plussideks piiluaknad ja pikad kaarvarjud. Ma poleks sellest iial loobunud, kui lapsed poleks selle suhtes sellist protesti osutanud.

20180122213410-52433.jpg

Kolmandaks ja tõenäoliselt viimaseks vankriks sai meil Bugaboo Donkey Duo. Andra rääkis mulle juba raseduse ajal, et Bugaboo on hea. Mina ei tahtnud eriti uskuda ja see tundus mulle lihtsalt rikaste lõbuna ning rohkem nagu moevärk. Proovisin seda ükskord poes ja see ei jätnud minusse mingit sügavat jälge. Nüüd uut varianti otsima hakates käisin ja proovisin Andra Bugabood... ning ma armusin! Vankri päriselt maastikul proovimine andis sellest palju paremini aimu, kui lihtsalt poepõrandal selle edasi-tagasi liigutamine.  Lapsed olid täiega lõbusad, vanker oli niii kerge! Sain väga palju pakkumisi ja minule kõige meeldivam asus Eesti teises otsas. Andra oli minuga ühel teisipäevasel päeval nõus selle pika reisu ette võtma ja ma olen talle selle eest nii-nii tänulik. Kuna ma sain load alles mõned kuud tagasi ning maanteel pimedas ja vihmaga sõit teeb mind tohutult ärevaks, läks Andra õnneks Mäo ristis rooli ja sõitis vapralt lõpuni ja koju tagasi ka! Ma ise oleks vist sinna tanklasse nutma jäänud ja hommikut oodanud, sest mind valdas roolis lõpuks täielik paanika.

Me oleme nüüd pärast ostu iga päev jalutamas käinud: M on päris leplik ja uinub kiiresti, R protestib, sest ta on alati toas kordades paremini maganud ja õues tahaks pigem omal jalal ringi liikuda, kui vankris olla. Aga me vaikselt harjutame ning ma näen, et tegu oli hea lahendusega. Ma käin ka nüüd õhtuti väga palju ühe lapsega õhtuti poes, sest siis ei pea ma seda rasket poekotti tassima- mahub vankrisse, win! Ja üksinda on lapsed täiesti inglid, kahekesi on nendega keeruline. Bugabool on lisaks võimalus teha vanker kitsamaks ja panna kõrvale poekorv.

Mina soovitan inimesele, kelle lapsed pole sõidusuuna osas ja kellel on ruumi vähe (ka autos) - ostke Baby Jogger. Reisile on see ideaalne! Me käisime Poolas väikese Mercedesega, kus pagasnikus olid lastele vanker ja voodid, lisaks mõned spordikotid meie asjadega.

Bugaboo on ideaalne erineva vanusega lastele ja ka kaksikutele, lihtsalt see on oluliselt kallim ja mitte nii kompaktne. Kuna meil otseselt poeskäikudeks jms. enam vankrit vaja pole, siis ei tunne ma nii palju vajadust kompaktsuse järgi. Kuigi pean mainima, et käisime teises eesti otsas spas ja mahutada vanker koos kohvriga pagassi oli paras hunt, lammas ja kapsad - selline tetris!  

 

 P.S! Kui soovid mu tegemistel ka igapäevaselt silma peal hoida, siis jälgi mind Instagramis SIIN!