Raqueli elu kaksikutega: Kaal, peegelpilt ja praegune keha

Raqueli elu kaksikutega: Kaal, peegelpilt ja praegune keha

08. Jan 2018, 16:22 Raquel Raquel

Raseduse ajal olin enesekindel, et pärast rasedust hakkan trennihundiks ja võtan kõvasti kilosid alla. Kuna lastega on vaja palju tegeleda, siis eeldasin, et kaal hakkab kaduma iseenesest ja piisab vaid jalutamisest, et 2017 aasta suveks ideaalses vormis olla. Läks siiski natuke teisiti kui lootsin. Las ma räägin lähemalt.

Jõusaalis treenimist alustasin kaks kuud peale laste sündi. Alguses jooga ja rahulikumad trennid, seejärel juba BodyPump, BodyCombat ning kaks tundi jõusaalis mässamist. Käisin pikkadel jalutuskäikudel, sest lapsed magasid vankris paremini ja mulle meeldis natuke nina püsti näidata, kui uhke kaksikute ema ma olen. Korrutasin endale, et muutus tuleb pideva trenni ja hea toitumisega. Viimasega probleeme ei olnud - rämpstoitu ma ei austa, lemmikjoogiks on vesi ja suhkrukoguseid vähendasin oma toidus kõvasti. Mõnikord tuli muidugi pärast magamata ööd ja tohutu šokolaadi isu. Eriti, kui hommikusöök jäi söömata. Proovisin asja ikkagi mõistuse piires hoida.

Päev pärast jõule suundusin oma kohutavate kõhuvalude tõttu kiirabiga Mustamäe haiglasse ning selgus õudne asi - mind viidi operatsioonile. Minu sapipõis oli väga tugevas põletikus ning see oli vaja koheselt eemaldada. Pärast seda ei tohtinud ma paljusid asju süüa ning pidin järk-järgult toitudega katsetama hakkama. Kõik rääkisid, kuidas neil selle puudumine toitumist ei mõjuta ent kahjuks ei saanud ma sama öelda. Sõin ühel õhtul kala ja pärast vaevalist ööd oksendasin kõik välja - mu keha ei jaksanud seda seedida. Sama lugu oli kõikide lihadega. Ma olin meeletult õnnetu, sest pidevalt valutava kõhuga oli vastik olla. 

Võtsin vastu otsuse loobuda lihast. Alguses kasvõi kuuks, et näha mis saab, kuidas keha reageerib. End paremini tundma hakates oli mu üllatus tohutu - mu väsimus vähenes ja äkitselt mul oli energiat. Sellest kuust on saanud tänaseks juba kuus kuud ja ma tunnen end imeliselt. Kahjuks ei kajastu see muudatus endiselt mu kaalunumbris. Võtsin ühendust toitumisnõustajaga ja selgus hirmus tõsiasi, et mu päevane kaloraaž on liiga madal. Ma nimelt unustasin lastega tegeledes ise normaalselt süüa. Nüüd olen pingutanud, et endale samuti midagi valmistada. Olgu see või üks smuuti, et mitte oma keha näljas hoida. Kaal küll langes, aga soov olla suveks ideaalvormis jäi utoopiaks.

Lastega jalutuskäigud muutusid kuskil üheksanda elukuu paiku täiesti võimatuks. Nad lihtsalt keeldusid vankris olemast ja sellega kaasnes alati tohutu kisamine. Mis ma piinan ennast ja neid selle 10-13km jalutuskäiguga. Keskendusin ainult trennis käimisele ja lühematele jalutuskäikudele. Aasta lõpus pidi peika töö tõttu tohutult palju kodust eemal olema ja mu trennigraafik läks seetõttu veidi metsa. Instagramis oli mulle silma jäänud üks tohutult armas ja tubli naine, kes tegi juba mitmendat ringi Insanity Max 30 trenni. Otsustasin sellega alustada ja hetkel on käsil neljas nädal ning tunnen, et see oli üks parimaid otsuseid! Nakatasin sellega ka meie armsat blogijat Karoliinat, kes samuti usinalt trenni teeb. Ma üritan oma Instagrami storysse vahest panna trennist videosid, et inimesi motiveerida ja olen saanud nii toredat tagasisidet!

Mu kaal ei ole sellega alanenud, aga ma vaatasin pilti oma esimesest Insanity päevast ja võrdlesin seda kolmanda nädala keskel tehtud pildiga. Vau. See muutus! Mu motivatsioon tõusis meeletult ja olen enda üle uhke. Muidugi teeb mind kurvaks, et näen välja nagu oleksin viiendat kuud rase, aga ma annan endast parima, et seda muuta!

20180108181017-48329.jpg

Minu suureks probleemiks on minu nahk. Pikalt mõtlesin, et see on minu kõht, kuid ajaga selgus, et see suur kõhu küljes rippuv volt on rasedusega välja veninud nahk, mis ei taha kuidagi tagasi tõmmata. Olen mõlgutanud mõtteid, et kui saan rahuldavasse seisukorda, siis lähen ja lasen üleliigse naha kõhult eemaldada. Ma olen üsna veendunud, et kaksikud jäävad meie ainukesteks lasteks ja see kõht tõesti segab mind. Aga see on juba tulevikumuusika!

Ma olen loobunud endale ebarealistlike eesmärkide seadmisest. Ma ei taha kaaluda 50kg. Ma ei jõuaks sinna kaalu tervislikult, ma ei näeks välja terve. Ma ei sihi mingit kaalunumbrit, vaid enda heaolu, rõõmu, tervist ja peegelpilti. Ma pean olema püsivam ja positiivsem! :)


P.S! Kui soovid mu tegemistel ka igapäevaselt silma peal hoida, siis jälgi mind Instagramis SIIN!