Raqueli elu kaksikutega: 12 minu elus asendamatut asja

Raqueli elu kaksikutega: 12 minu elus asendamatut asja

06. Jan 2017, 12:21 Raquel Raquel

Ma olen neli kuud kaksikute lapsevanem olnud ning selle ajaga on tekkinud minu jaoks väike asendamatute asjade list. Kuna kaksikute tulek oli mu jaoks hirmus just seetõttu, et kahtlesin oma võimetes nendega hakkama saamisel, siis mõtlesin selle nimekirja abil natuke tulevasi või ka praeguseid vanemaid ette valmistada ja maha rahustada. Minu jaoks oleksid need asjad kõik ka ühe lapse sünni puhul asendamatud!

Kandelina

Teadupärast armastavad lapsed lähedust ja isegi olin hädas, et lapsed magavad ainult minu peal olles. Aga tahaks ju päeval midagi teha, näiteks nõusid pesta, koristada, arvutis asju teha, süüa ja nii edasi. Mina soetasin endale järelturult kandelina ning elu muutus poole lihtsamaks! Samuti aitas see hästi gaaside puhul. Laps tundis mu südamelööke ja kui väike nutt tuli, siis natuke õõtsutasin ennast ja oligi rahu saabunud. Ja mis põhiline - hands free! Käisin ka poes nii, et lapsed linas, aga mu jaoks osutus see keeruliseks, sest meil kõigil hakkas väga palav. Kodus kannan neid linas ainult body või mähkmete väel - minu keha hoiab neid soojas. Tänu sellele sain esimestel kuudel aega palju produktiivsemalt kasutada. Soovitan uurida näiteks linalaps.ee või Facebooki grupist Lapsekandmine (kandelinad, -märsid, -kotid jm).

Kaasa oma mees asjasse!

Ärge tehke seda viga, et tänitate mehe kallal, kui ta esimese korraga ei saa mähkimisega hakkama või laps tema süles kauem oma muresid kurdab. varem kippusin Marekit õpetama, aga ta õnneks ütles täiesti rahulikult, et mine eemale, ma saan hakkama. Selle asemel olen hakanud ütlema, et kui ta tunneb, et enam ei jaksa, siis võtan üle. Meil on näiteks paigas, kes mida õhtuti teeb. Ma teen vanni, Marek toidab neid ja ma panen nad magama. Marek viib vahest lapsed üksi vanemate juurde või tegeleb ise nendega, et ma natuke puhkust saaksin.

Leia endale hobi

Minu jaoks väikese puhkuse kodusest keskkonnast annab trennis käimine ja ma olen nii tänulik, et Marek mulle seda võimaldab. Kuna MyFitness asub kodu kõrval, siis vajadusel võtaks teekond saalist koduni mul aega maksimaalselt 10 minutit, kui sedagi! Samuti saaksin ma trenni teha ära ka sel ajal, kui lapsed lõunaund magavad. Lisaks meeldib mulle väga õmmelda. Sellised väiksed hobid ja tegemised hoiavad pea selgena ja kingivad natuke aega iseendale.

Tugigrupp

Ma ei kujutaks ette laste kasvatamist ilma meie vanemateta. Nad on meile nõuga abiks, rasketel päevadel läheme külla ja ise magame tunnikese kõrvaltoas või läheme Marekiga kahekesi jalutama. Kõiksugused beebigrupid või samas vanuses lastega tuttavad võivad olla samuti toeks, sest teemakohaseid asju saab nendega arutada ja näha, et sa polegi ainus maailmas mingisuguste muredega. Jagan tihti mõne sõbrannaga nippe ja ideid kuidas näiteks lapsele paremini päevarütmi tekitada, mida teha kuiva naha puhul või milliseid harjutusi beebiga teha.

Poekoti  koju tellimine

Minu jaoks on oluline, et Marek tuleks võimalikult kiiresti töölt koju ja me saaks koos olla, neljakesi. Kui ta peab poodi minema, siis saan ma mitu kõnet, et mida veel vaja on. Lõpuks jõuab see poetiirust väsinud mees koju ja avastab, et ostmata jäi peaaegu pool vajalikust ja selle asemel on kott täis toitu, mis said teel kassasse emotsiooni ajendil korvi visatud. Selle asemel oleme hakanud oma toidukaupa poest kulleriga koju tellima. Säästame oma närve, aega, raha ja alati on vajalikud asjad olemas ning kõik jama jääb poodi.

Osta ette!

Mina olen seda meelt, et mõistlikus koguses riideid, mähkmeid, niiskeid salfakaid, tarvikuid ja rohtusid tasub ette osta. Mina ostsin D-vitamiini, füsioloogilise lahuse, palavikualandajad ja Bepanthemi enne laste sündi ära. Nende ette ostmine on mind säästnud väga paljudest poodijooksmistest! Samuti soovitaksin osta inhalaatori ja ninapumba ette ära, sest köha ja nohu ei hüüa tulles ja tavaliselt on neil kombeks tulla kõige ebamugavamal ajal. Samuti annab ette ostmine võimaluse jälgida soodustusi, näiteks mõned inhalaatorid on tihti alla hinnatud koguni 20-30%.

20170105182114-74640.jpg

Lamamistool

Kui ma köögis süüa teen või ise süüa üritan, panen lapsed lamamistoolidesse. Seal on nad rahulikud ja saan oma toimetused ära teha. Olen neid pannud ka põrandale numbrimatile, aga kuna neil on komme salaja end meeter eemale liigutada, siis on toidu tegemise ajal natuke keeruline neid koguaeg tagasi pehmele osale tõsta. Lapse koht on põrandal ja tasasel pinnal ning ei tohiks unustada, et lamamistoolis võiks laps olla minimaalselt ja ainult äärmisel vajadusel. Emmede Klubis on ka ilmunud artikkel, kus füsioterapeut räägib sellest lähemalt, leiad SIIT.

20170105181849-64023.jpg

Söögi ette tegemine

On päevi, kus saan lõunal rahumeeli köögis kaks tundi laste une ajal valmistada erinevaid asju, kuid leidub ka neid, kui kell viis õhtul hommikust söön. Sellisteks puhkudeks on ette valmis tehtud toit kindel võit! Kui teen õhtuti süüa, siis teen sellise varuga, et saaksin järgmisel lõunal ka kiirelt midagi haarata. Samuti on mul sügavkülmikus valmis mõned smuutisegud, külmutatud juurviljad, kapis on kiireks snäkiks näkileivad, kamapallid, alati leidub värskeid puu- ja juurvilju. 

Kaelkirjak Sophie ja kõrisev PlayGo Bounce pall

Enam pole nende lõbustamiseks piisav seinal olevate postrite vaatamine või niisama õõtsuvad mänguasjad mängukaare küljes. M'i lemmikuks on kõlisev PlayGo Bounce pall, mille saime Emmede Klubilt laste sünni puhul saadud kingikastist. Loe edasi, sest postituses loosin ka kolmele teist sellised pallid välja! Ükskõik kuhu me läheme, viskan selle endale kotti ja alati on meelelahutus olemas!

Samuti sai R jaoks täielikuks hitiks kaelkirjak Sophie, mille me neile jõuludeks kinkisime. Saab seda närida, käes hoida ja kõigele lisaks see veel piiksub ka, mis teda eriti naerma ajab.

20170105181937-92332.jpg 

Robottolmuimeja

Kui aega juba söömiseks napib, siis mis me veel koristamisest räägime! Minu suurimaks abiliseks on meie kolmas beebi, IRobot. Ma võiks seda lõpmatuseni kiita, sest see tõesti-tõesti on imeline. Olen seadistanud ta nii, et öösel kell neli tõmbab kogu korteri põrandad puhtaks. Me oleme kõik nagu sügavas talveunes karud, ei kuule midagi. Põrandad on mõnusalt puhtad, ainult üle pesemise vaev. Usun, et see on veelgi suuremaks abimeheks just siis, kui lapsed roomama hakkavad.

20170105182022-15532.jpg 

Magamiskotid

Me avastasime mingi aeg, et lapsed magavad magamiskottides palju-palju paremini. Spaas magasid lapsed esimest korda terve öö ühel ajal ja arvasin, et asi võis olla selles, et nad magasid oma turvahälli soojakottides. Kodus proovisin kapis seisvaid Tallinna linna poolt kingiks saadud magamiskotte - täielik võit! Lapsed magavad palju paremini. Tavalise teki nad sahmerdavad pealt ära, aga selle sees on mõnusalt sossus.

Tudukombed

Mina olen kohutavalt laisk ja kooner inimene. Seetõttu on minu lemmikuteks riieteks laste puhul saanud tudukombed. Jalad soojas, sokid ei tule ära, kuskilt ei pigista, hea kiire kinni saada (eriti lukuga kombed!) ja neid on ilusaid ka. Kui kaks last vaja riidesse panna, siis toa- ja tudukombed kindla peale minek!

 20170105182046-30425.jpg

Lõpetuseks aga lubatud loosimine, et ka kolm minu lugejat võiksid enda lastele võita R ja M lemmikmänguasjad.

Selleks kommenteerige selle postituse alla, millised on teie TOP 3 asja, milleta te oma elu beebi (või kahe) emana ette ei kujutaks või kujutanud ei oleks. Võitjad loosin nädala pärast, 13. jaanuaril.


20170105183648-52663.jpgJaanuaris on käimas ka Endomondo võistlus "Emmede Klubi jalutab 2017", tule osale sinagi! 

20170105183725-34140.jpg

 

Kõiki Raqueli blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN! 

Vähemalt vastsündinul aitavad selle vastu seotavad papud

krinev krinev 12. Jan 2017, 04:15

Minu neljanädalane ei ole veel eriti nõudlik asjade osas, aga täiesti asendamatu on minu abikaasa. Ta küll käib päeval tööl, aga kodus olles abistab mind igati, küll koristab ja teeb süüa ja laseb mul vajadusel enne ööd magada. Teine asendamatu on minu ema, kes on lastearst ja kellele saan helistada iga mure või küsimuse korral. Lisaks on ta oma esimesest lapselapsest täiesti vaimustuses, nii et kui meie lähme talle külla või tema meile, siis mul on ainult söötmise ja mähkmevahetamise vaev. TOP3 kuulub kindlasti ka baikatekk, mille sisse keerame rahutu lapse pampu ja siis ta jääb kiiremini magama. Lisaks on see hea puuvillane ja hingav, mille sees on ka ilma pambuta tal mõnus magada.

Raquel Raquel 09. Jan 2017, 11:38 mina_mariann

Me ostsime alguses roboti ja siis käsitolmuimeja ka, sest diivani vahesid, rõduukse vahele kogunenud jama jms ei saanud harjaga kätte. Väga mugav on! Kuna see tõmbab ka vett, siis saab ideepoolest teha ka diivanile keemilist sellega. Mina igatahes soovitan osta mõlemad, kui võimalik. Ma olen rahul!

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 09. Jan 2017, 11:15

Kui tüdruk sündis, oli mees veendunud, et n-ö lapsenahad ehk toa/tudukombed kinniste jalaotstega on parim riideese, sest nii lihtne. Siis aga selgus, et beebi jalad ei seisa seal otstes 😃 Nii on olnud meil mõlemaga. Ühtegi kinniste jalaotstega kombet pole saanud kasutada. Kas teil pole sellist jama?

eveliiy eveliiy 07. Jan 2017, 23:53

Meie pere teine laps on alles 1-kuune ja seega on meil praeguseks kujunenud välja teise lapsega vähe lemmikuid. Väga tänuväärne asi on lamamistool, tunnen et seda kasutades on elu lihtsam kui eelmise lapsega.
Teiseks lemmikuks on Makayla tekk, mis on mõnus ja soe.
Kolmandaks ei kujutaks ma elu ette ilma ühekordsete mähkmetata.
Ja hetkel on üks väga väga asendamatu meile rinnapiim.

06. Jan 2017, 21:56

1. Toetav mees ja pere
2. Lamamistool
3.Inhalaator

06. Jan 2017, 19:38

Ilma kiigeta oleks väga raske olnud, kuna lastele meeldis väga kiikuda ja kiige sees magada. Vann on meie peres väga tähtsal kohal, sest lapsed on tõelised veehaid.

06. Jan 2017, 19:32

1. Turvahälli rattad ehk siis kergkäru ja adaprite ostmine oli fantastiline ostsus enne lapse sündi.
2. Lapse isa on ka muidugi suurepärane abiline, vanaemad ka ☺
3. Meil on ka asendamatu võimlemispall ja telefonist tulev white noise - 1 kindel, mis beebi alati maha rahustab.

06. Jan 2017, 14:44

Minu viimasel lapsel oli kandelina lemmik magas seal sees kogu aeg....ja kui emme koristas siis oli lamamistoolis....need on need kaks asja milleta ma kujutaks ette elu ja voodi laulukarusell ka loomulikult 😀😛

06. Jan 2017, 13:51

1. Minu abikaasa. Ta on väga osavõtlik ja on suureks toeks. Kuna tegemist on meie esimese lapsega, siis on kohati ikka väga keeruline, kui beebit vaevavad gaasivalud, hammaste tuleku valud või on lihtsalt paha päev. Hea, kui saab õhtuti issiga vaheldumisi kussutada, ringi käia või midagi muud teha, mis jumbule parasjagu sobib.
2. Kandelina/kandekott. Kasutusel on kootud lina ja Bondolino kõhukott. Kuna meid vaevavad ka gaasivalud, on hea laps enda külge siduda ja mured lähevad vähemalt poole väiksemaks 😉. Kodust väljaspool olen kasutanud rohkem kotti, sellega saan kiiremini toimetatud ja seda on nõus ka issi kasutama 😀.
3. Rhinomeri ninaaspiraator. Nohu ei ole õnneks meie beebit veel vaevanud (thuithuithui), aga nutuhoogude järel kipub nina tatiseks minema ja selle pumbaga saab kiirelt nina taas puhtaks 😉.

Moonika Moonika 06. Jan 2017, 13:20

1. Ka minu laps oli enamus ajast tudukombekatega, no nii mugav ja mehel ei olnud ka vabandust, et ei oska bodisid jms õigesti selga panna 😃
2. Kandelina oli esimestel kuudel täiesti asendamatu, seda enam, et last piinasid tugevad gaasivalud ja ta leppis ainult süles olemisega. Peagi sünnib teine laps ja olen täiesti kindel, et kandelina saab jälle truuks kaaslaseks. Peabki ühe õhema trikotaazist juurde muretsema olemasolevale linasele.
3. Mehe tugi ja abi, see vast pikemat lahtiseletamist ei vaja.