Reisisoovitus: perega Lätti, AB lasteparki!

Reisisoovitus: perega Lätti, AB lasteparki!

28. Jun 2019, 14:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Postitus sündis koostöös AB Parkiga.

 

Ühel soojal juunihommikul pakkisime oma viiese tütre ja kolmepoolese poja autosse ning sõitsime Emmede Klubi kutsel Lätti, AB lasteparki.

Kuna teekond meie kodust sihtkohta on umbes neli tundi autosõitu, siis otsustasime parki külastada alles reisi teisel päeval - hommikul värskelt ärganuna. Tagantjärele oli see nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldes parim valik. Et meil väljasõidu päeval kuskile kiiret polnud, saime sõidu lastele kergemaks muutmiseks osadeks jaotada. Kõigepealt sõitsime kodust Pärnumaal asuvasse Liblikamajja. Järgmiseks peatusime Valgerannas, kus lapsed said ujuda, mängida ja lõunasööki. Edasi, teel Lätti nad autos juba magasid.

Oma ööbimiskohta, suhteliselt maalilisel maastikul asuvasse Lobes Krogsi jõudes viskasime kotid tagasihoidlikku, aga puhtasse ja korralikku, privaatse tualettruumiga tuppa ja suundusime kohe õue mängima. Kuigi kompleksi juures polnud konkreetselt mänguväljakut või mänguasju, leidsid lapsed seal tegevust liigagi hiliste tundideni - kive tiiki loopides, suurel mitmeinimesekiigul kiikudes, aiamajas mängides, mardikaid korjates.

Samas kohas, Lobes Krogsis sõime ka õhtust. Hinnad olid madalad (2-3 eurot supp, 5-6 eurot praad) ja portsjonid suured (mina ei jaksaks ilmaski ühte sellist praadi üksi ära süüa, ammugi lapsed), kuigi meie maitsele oli suur osa toidust ootamatult frititud. Näiteks kartulipannkooke ei oleks osanud fritüürist oodata :) 

Ööbimise hinna sees olnud hommikusöök üllatas aga positiivselt. Kuigi ametlikult oleks seda pakutud alles kell 11, tuldi meie palvele kohe vastu ja hommikul kell 9.30 ootas meid kodune ja mõnus hommikusöögilaud: pannkoogid moosiga, omlett kurgi, paprika ja tomatiga, kohv, tee ja piim. 

Pärast sööki seadsimegi sammud oma põhisihtkoha, AB Parki poole. See asus Lobes Krogsist kuskil seitsmeminutilise autosõidu kaugusel. Kuna pargi sissepääsupiletid pole kuigi kallid (võrdluseks - viis eurot odavam kui Lottemaa, aga atraktsioone rohkem ja avamisaeg pikem), siis me esialgu kartsime, et äkki tuleb kohapeal näiteks karussellidele mineku eest lisa maksta. Aga nii ei olnud! Ühe sissepääsu käepaelaga pääsesime kõikidele atraktsioonidele (sh näomaaling, piparkoogi kaunistamine jms), terve päeva jooksul, nii palju kui süda vähegi lustis. Ja süda lustis!

Meie laste jaoks oli kindlasti tegemist kõige ägedama teemapargi/lõbustuspargiga, kus nad oma elus käinud on. Kuna valisime sõiduks strateegiliselt aja nädala keskel, siis lapsi oli pargis piisavalt palju, et oleks lõbus, aga piisavalt vähe, et me ei pidanud sisuliselt kordagi päeva jooksul järjekordades ootama (ka toit tuli kiirelt). 

Viiesele meeldisid kõige rohkem karussellid (kus sai ju üha uuesti ja uuesti ja uuesti käia) ning tuubitamine (nagu suvine snowtubing). Kolmesele avaldasid enim muljet hiiglaslikud liikuvad ja häälitsevad dinosaurused, keda oli pargis kokku ikka päris palju. Kuna meie külastuse päeval kiskusid soojakraadid 27 kanti, sai loomulikult lemmikuks ka veemaailm. Lisaks on pargis ulatuslik seikluspark, erinevad batuudid, vesirattad, tuletõrjeauto, minigolf, lasketiir, vibulaskmine, tegelaskujude näitus, näomaalingud jms.

Lapsevanemana on mul samuti AB pargi kohta ainult häid sõnu - park oli puhas ja korras, sh ka tualettruumid korralikud, kraanivesi joodav, atraktsioonid ohutud, sõbralikke ja abistavaid töötajaid piisavalt, toitude hinnad Eestiga võrreldes madalad ning mitu atraktsiooni (suuremad karusellid ja tuubing) olid igati lustakad ka täiskasvanutele (jah, ma sõitsin Twisteriga viis ringi). Kindlasti soovitan täiskasvanutel visata end pikali keset vesibatuuti ja lasta lapsel enda ümber joosta ja hüpata. Nagu massaažis! 

Olime pargis kuni selle sulgemiseni kell 19.00 ja sõitsime siis ühe jutiga koju. Väsinud lapsed jäid, suveniiripoest ostetud dinosaurused pihus, autos magama umbes minutiga :) 

Kokkuvõttes soovitan ma Riia lähistel asuvat AB parki suviseks soodsaks väljasõiduks kõigile väikeste lastega (arvan, et pargis on lustlik 3-12-aastastel) peredele. Meie läheme kohe kindlasti järgmisel suvel jälle!