Minu viis lemmikut beebitoodet

Minu viis lemmikut beebitoodet

27. Mar 2019, 09:32 kkristi kkristi

foto on illustratiivne

Olen pigem minimalist kõiges, mis seondub beebiasjadega: mul pole kihku kokku osta hunnikus nunnusid riideid, mul ei pea olema vilede-tuledega uusimat vankrit ja kui ma kahtlen, kas midagi on üldse vaja, jätan selle pigem ostmata. Asju on maailmas niigi palju. Samas üks beebiasi, mida ma pidasin täiesti ebavajalikuks ja sain selle hoiuks pooljuhuslikult oma sõbrannalt, on kindlalt minu nimekirja TOP 1-s.

1. Lamamistool (meie ütleme "kõiguti"). 

Kui on selline päev, kus beebit häirib midagi, mida ma tuvastada ei suuda, või ta ei oska enam magama jääda, on parim abimees kõiguti. Kas mina või mees paneme ta sinna sisse ja hakkame jalaga nagu vokiratast väntama - endal on käed vabad nutitelefonis rahunemiseks või kummikommide söömiseks, beebi rahuneb, meie närvid puhkavad ja kui veel eriti veab, jääb ta sinna magama.

2. Kõhukott

Kõhukotil on toas sarnane funktsioon nagu kõigutil - käed-vaba viis beebi rahustamiseks. Olen kõndinud toas ringi kuni beebi uinumiseni, et ta hälli tõsta, samuti olen teinud süüa, tõmmanud tolmu, voltinud pesu nii, et beebi on kõhu peal ja vaatab huvitatult ringi. Õues jällegi on kõhukott kiirem viis liikumiseks, kui on vaja multitask'ida või käia rahvarohketes kohtades. Ei pea käruga inimeste vahel ukerdama, pole mingit astmetest üle kohmitsemist ja kui on vaja lisaks beebile värsket õhku pakkuda ka koerale, on seda (khm, meie koera puhul vähemalt) lihtsam teha nii, et terve käsi on rihma hoidmiseks, mitte imelikult kuidagi vankrisanga ja rihma vahel laveerimiseks. Muidugi on ka mõnus kõhukotis beebit nunnutada kohe, kui selleks isu tuleb. Laubale muah!

3. Kahe numbrisuurusega riided

See on uskumatu, kui kiiresti beebid kasvavad. Ühelt poolt tore, sest seda me ju neilt ootamegi, aga teiselt poolt tekitab see tohutu peavalu esiteks riiete osas, mis tuleb väiksuse tõttu kapist muudkui välja sorteerida, teiseks riiete osas, mis on nii mõnusad ja toredad, et kahju on nende kandmine lõpetada. Kahe numbrisuurusega riided on selles osas hea edasiminek - näiteks Lindexi bodidel on kaks trukirida jalgevahel ning Breden Kidsi ja Polarn och Pyreti mõnusatel riietel saab käiste ja säärte üleskeeramise ja hiljem allakeeramisega varrukate ja püksisäärte pikkust reguleerida 

4. Kaelkirjak Sophie

Hambad... kui tuleks teha postitus kõige ebalemmikumatest "beebiasjadest", siis esikohal oleksid minu jaoks hambad. Vahel kasvavad, vahel tuleb paus, siis jälle kasvavad ja kui veab, siis lõpuks lõikuvad ka, aga minu kogemusega on see beebidele (vähemalt kahele beebile siis LOL) tohutu stress ja piin. Õnneks kaelkirjak Sophie on seda tohutult leevendanud. See on täpselt õige pehmusega ja järamiseks sobib nii pea, kael, keha kui ka jalad - beebil on lihtne seda haarata ja ükskõik, kuidas suhu toppida. Meie peres on see hambatuleku vaevusi leevendanud rohkem kui ükskõik, milline igemekreem või külmamänguasi.

5. Beebimonitor/walkie-talkie

Beebimonitor minu jaoks ei pea olema kaameraga või hingamisanduri või soojaanduriga. Meil on kõige tavalisemad Cobra walkie-talkie'd, aga need annavad kindluse, et kui beebi on teisel korrusel oma toas kinnise ukse taga (et teise lapse mäng teda ei segaks) või akna all vankris nohisemas, siis iga krõps on mulle kuulda, ja ma ei pea nagu segane iga paari minuti tagant ukse või akna vahet jooksma ning saan end korraks beebimaailmast välja lülitada.