Miiu pere blogi: Kui palju südamevalu võib põhjustada üksainus vale liigutus

Miiu pere blogi: Kui palju südamevalu võib põhjustada üksainus vale liigutus

03. Sep 2015, 07:00 Mirjam Mirjam

Kui seesama pildilolev neiu veel beebi oli, juhtus temaga kohutav õnnetus. Tõele au andes ei juhtunud temaga midagi, sest õnnetust kui sellist tegelikult ei toimunudki. Kui beebi oleks olnud vanem, oleks olukord olnud märksa ohtlikum ja tookordse õppetunni sain elukoolilt tasuta - kõik asjaosalised on elus ja terved ning nagu näha, on minu tillukesest beebist sirgunud juba suur ja vahva tüdruk. 

Olime just jõudnud tagasi pikalt jalutuskäigult turule - ilm oli suviselt ilus ja beebi magas terve tee vankris nagu nott. Nagu tavaliselt, sõitsin vankriga trepikotta, tõstsin tita koos kookoniga vankrist välja ning viisin ta selle sees tuppa diivani peale, et siis veel hetkeks trepikotta joosta ning turult osetud asjad (käekoti koos telefoni, võtmete ja rahakotiga olin juba tuppa visanud) vankri "alumiselt korruselt" tuppa tuua.

Tormasin uksest välja, et beebi (kes küll veel ei keeranud ei ühele ega teisele poole ning oli kookonis täiesti turvaliselt) ei peaks kauem kui kümme sekundit üksinda olema (meie korterit ja vankri asukohta lahutavad vaid kümme sammu) ja tõmbasin ukse harjumusest enda järel kinni. Snepperlukuga ukse.

Mõistsin sekundipealt, millise teoga ma just hakkama olin saanud ning tormasin tulistvalu üles neljandale korrusele, et naabritädi telefoni laenata. Õnneks oli naabritädi kodus ja sain värisevate kätega telefoniraamatut lapates lukuabi numbri ning helistasin neile viivitamatult. 

Mitte iialgi pole ma sedasi paanikas olnud. Ma värisesin üle kere ja ei suutnud hetkekski paigal seista -  tammusin edasi-tagasi, et mitte ärevusest plahvatada.

Telefonis lubati, et abi jõuab kahekümne minutiga. Ootasin neid kannatamatult vaheldumisi majaesise ja korteriukse vahet joostes - kuni tita nuttis, oli selge, et ta hingab ning temaga on kõik korras. Seepärast pidin teda vaikuse tekkides ukse tagant pidevalt hüüdma ja äratama - vaene laps oleks kindlasti magada eelistanud, aga ema ei lasknud!

Vahepeal käisid mind lohutamas ja mulle seltsi pakkumas lähedalasuvates majades elavad emad. Kuidas selle kahekümne minuti jooksul nii palju juhtuda jõudis, te küsite? Jõudis, sest lubatud kahekümnest minutist sai lõpuks tund ja kakskümmend minutit. Helistasin lukuabisse iga natukese aja tagant ja iga kord kinnitati, et inimene jõuab iga hetk...

Kui tehnik lõpuks jõudis ning kui naabritelt luku avamise eest tasumiseks 30€ sularaha laenanud olin (sest arvega tasuda mingil juhul ei saanud ja uks oleks rahata avamata jäänud) ja uks avanes, tormasin oma beebi juurde ja haarasin ta kaissu. Lapseke oli selleks ajaks juba täiesti kurnatud ja näljas ning esimese asjana võtsin ta rinnale. Siis vallandusid suurest kergendusest minu pisarad - tita rahunes koheselt. 

Kui mees meie õnnelikust õnnetusest kuulis, ei saanud ta aru, miks ma teda koju ei kutsunud ega lasknud tal ust lihtsalt jõuga lahti teha. Täna ei saa ka mina sellest aru, kuid tookord tundus mulle, et iga hetk jõuda lubava lukuabi ära ootamine on kiirem ja parem lahendus.

Seega, sõbrad: olge snepperlukkudega ettevaatlikud. Püsige alati lapsega samal pool lukku ja kui võimalik, hoidke igaks juhuks võtmeid alati taskus. Tegelikult meenub mulle selle viimase soovitusega lugu ühest inimesest, kes oli kodust lahkudes võtmed mantlitaskusse poetanud ning seejärel snepperlukuga ukse väljudes kinni tõmmanud. Mantliserv oli aga lukus ukse vahele jäänud ja nii ta seal siis seisis - võtmed ühel, ise teisel pool ust... Igatahes: snepperlukud on saatanast. Olge hoiatatud!

Postitus on osa Emmede Klubi sellenädalasest artiklite sarjast "Ohud ja laste turvalisus kodus", mille jooksul tutvustame viite levinud õnnetust, mis lastega turvaliste koduseinte vahel juhtuda võib, jagame kogemusi juhtunud õnnetustest ja kodu turvalisemaks muutmisest ning uurime millised on vanematele seadusega pandud kohustused laste turvalisuse tagamisel. 

eveliiy eveliiy 05. Sep 2015, 14:59

Nende lukkudega tuleb meelde lugu, kus mul lapsepõlve kodus naabrid läksid koos perega kodust ära ja võtmed toas. Otseloomulikult ei saanud nad tagasi tulles uksest sisse,aga rõduuks oli neil lahti ja naabrimees otsustas ronida meie rõdult endale tuppa, nii pääsesid ülejäänud pereliikmed tuppa ikkagi uksest. Neljanda kõrgusega tegu.
Pärast seda juhtumit kirjutasime meie endale ukse juurde kapile suurelt kirja VÕTMED, et need ikkagi alati kaasas oleksid.

05. Sep 2015, 11:24

Minul on nii palju jutumeid olnud seoses sneper lukuga. Siis kui vanematega veel kood elasin, oli korteril ka vana sneperlukk. Läksime ükskord emaga jalutama ja unustasime võtmed tuppa. Selle avastasime alles siis, kui koju tagasi soovisime. Õnneks elasime esimesel korrusel ja oli unustanud akna lahti. Kutsusime ühe väikse poisi appi, kelle tõstsime akna kaudu sisse . Tema tegi siis meile seestpoolt ukse lahti. Õnnelik juhtum !

Viimane kord istusin maaskaid täis kastidega välisukse taga. Abikaasa jäi lastega tuppa, kui mina läksin välja maasikatele järele. Muidugi ei võtnud ma võtmeid kaasa, ega telefoni. Nii ma siis ootasin , kuni abikaasa mind otsima hakkab ja köögi aknale tuleb 😃 Õnneks juhtus see 5min jooksul. Järjekordselt õnnelik juhtum !

Igakord kui lähen prügi viima või kodunt ära, kontrollin vähemalt 4-5 korda, kas võtmed on kaasas. See nüüd nagu foobia !

Neid juhtumeid on veel ja veel olnud, aga ei hakka kõiki üles kirjutama.

Mirjam Mirjam 05. Sep 2015, 00:48 annupannu

see oli suisa kohutav! aitäh, et enda lugu jagasid - ustega peab tõesti ettevaatlik olema ning neile peab hoolikalt tähelepanu pöörama. vannitoad, mis seestpoolt lukus käivad, tuleks üle vaadata, et lapsed end sinna üksinda kinni panna ei saaks jne!

04. Sep 2015, 03:51

See võis nii jube olla, palju jubedam sinul kui temal!! minul tuleb ukse sulgemisega teine lugu meelde. Kui sõbranna oli külas (põhikoolis), siis millegi pärast keerasin ise luku kinni ja läksin prügi välja viskama. sõbranna jäi tuppa. aga koos prügiga viskasin võtmekimbu ka sinna suurde prügikonteinerisse. Appi tuli kaugelt meriväljalt vanaonu, kelle abiga leidsin prügikasti põhjast võtmed. ikka paar tundi kokku läks aega. Uste ja võtmetega tuleb olla igati ettevaatlik. Kogemata läks rõdu võre uks mul lukku, kui lastega õues olime. Õnneks oli naaber kodus ja helistasin mehele, kes tuli üsna kiiresti. Üks kord keeras mu vanem tütar rõdu ukse sama moodi kinni, nii et mina jäin teisele poole. Aga kuidagi juhendades sai ta selle lahti huh. Õnneks kõikidel juhtudel oli tegu suvega..

Irinaaa Irinaaa 03. Sep 2015, 19:52

päris õudne... isegi ei kujuta ette mis mine teeks...

eveliiy eveliiy 03. Sep 2015, 14:47

väga jube kogemus,kujutan ette seda südamevalu