Kristi blogi: Mitu last on minu täiuslikus peremudelis?

Kristi blogi: Mitu last on minu täiuslikus peremudelis?

03. Sep 2018, 10:11 Kristi_V Kristi_V

Mina olen oma vanemate ainus laps ja olen alati teadnud, et ma soovin, et minu lastel oleksid õed-vennad. Et ma tahan kindlasti rohkem lapsi, kui üks. Kui oleme Keviniga omavahel arutanud laste  ja laste arvu teemadel, on alati olnud kindel, et meil saab neid olema mitu. Enda ideaalis olen alati näinud, et mul on suur pere ehk minu jaoks on seda kolmelapseline pere. Kuniks sain kaks kolmest kätte..

Pärast teise lapse ilmale toomist tundsin hästi terviklikku tunnet. Teise lapse sünniga täitus mingi suur tühimik minu elu pusles. Et voh, nüüd on minu elutöö selles osas tehtud! Selle suure armastuse ja tänutunde kõrval, millega olin üle valatud, tundsin koheselt, et ma ei taha rohkem rase olla ega ka rohkem lapsi. Kindel mõte kolmest lapsest muutus ühtäkki kindlaks mõtteks, et mulle piisab ka kahest.

Ei olnud kumbki mu rasedus raske ega kaasnenud nendega mingisuguseid komplikatsioone. Mulle meeldis rase olla ja seda kõhtu kanda. Samuti ei tekitanud kumbki sünnitus mulle mingisugust traumat, et ma peaks nüüd sünnitamist pelgama. Aga lihtsalt kuidagi tunnen, et minu kann on selles osas täis. 

Pärast esimest last tundsin koheselt, et tahan kindlasti veel ühte last ja teise planeerimine hakkas juba väga kiirelt. Väikese bossi esimeseks sünnipäevaks olime otsuse vastu võtnud, et anname teisele lapsele juba rohelise tule. Ja ta ei lasknud end kaua oodata. 

Olen viimased kolm aastat põhimõtteliselt kas olnud rase või imetanud. Andnud ennast täieikult emaduse valdustesse. Võib-olla on see põhjus, miks tunnen, et ma ei taha rohkem lisa. Ehk olen ma hetkel lihtsalt oma isu sellest täis saanud. Ja nüüd tahan end pühendada just neile kahele, kes on mu elus kõik tühimikud täitnud. Tahan elada täiesti ausalt ka jälle iseendale ja loomulikult ka rohkem elukaaslasega seda meie aega tagasi saada.

Võib-olla aja möödudes jälle minu mõtted selles osas muutuvad. Ja leiame mehega jälle soovi, et saada veel üks laps. Praegu tunnen igatahes tugevat tunnet, et mina rohkem lapsi ei soovi ning minu täiuslik peremudel on koos.

Kristi

 

Mitut last Sina soovid? Kas Su nägemus sellest, mitut last soovid, on aja jooksul palju muutunud?