Kristi blogi: Kuidas lastega koduseinte vahelt väljuda?

Kristi blogi: Kuidas lastega koduseinte vahelt väljuda?

25. Jul 2018, 10:27 Kristi_V Kristi_V

Ma võtan elu beebi ja väikese lapsega seekord palju vabamalt, kui eelmisel korral esmakordse emana. Paar aastat tagasi tundsin hirmu kõige uue ees, mis oli väljaspool koduseinu. Nüüd oleme vastupidiselt üritanud igal võimalusel kusagile minna ja mitte end turvaliselt koju lukustada.

Igal pool saab mähkmeid vahetada ja kõikjal saab imetada. Küsimus on ainult enda valmisolekus ja vabalt võtmises. Ma olen selle kuu ajaga rohkem avalikes kohtades imetanud, kui terve eelmise imetamiskogemuse ajal kokku.

Mulle tundub, et praeguses eluetapis on kõige mõistlikum lihtsalt vooluga kaasa minna. Ei ole mõtet midagi pikalt ette planeerida. Kunagi ei tea, mis tuju on laste sisse pugenud. Kas kellegil on nohu või on päike kogu Eesti täiega kuumaks kütnud.

Samuti ei ole mõtet ootusi kõrgeks ajada. Et sõidad kogu perega kusagile linnast välja kohvikusse ja saate kõik kenasti ühise laua taga bataadifriikaid ja kala nautida. Juukseid kruttida ja varbaid kõlgutada. Ei, ühe kahese ja kuuajasega saab kaaslasega heal juhul korda suhu pista toitu, mis pole enam eriti soe, samal ajal vaadates, et üks väike inimene salakavalalt kõrvallauda kohta sisse ei võtaks. Sealjuures ei tohi sekundikski unustada vankrit kõigutamast, et üks vähe väiksem tegelane oma und ei lõpetaks. Vastasel korral ei pruugi seda väikest konnapoega kussutades kumbki käsi enam vaba olla, et oma viimaseid šokolaadikoogi ampse võtta. Aga kes tahaks loobuda šokolaadist ja koogist, eks?

Nii, et mõistlik on hoida oma ootused selliselt, et hea kui saame üldse süüa ja jõuame koju tagasi koos oma närvidega. Ja võtta eesmärgiks, et keegi poleks kellegagi tülis ning suunurgad oleksid tõesti veel ülespidi, sest oleme suutnud võtta kõike rahulikult ja perega koos midagi teinud.

Lastega ongi mõistlik kõike nende järgi sättida. Aga alguse peab see kõik meie, täiskasvanute, peast saama. Ise tuleb aru saada, et lapsed dikteerivad ja eks aeg näitab, kas nad soovivad meie tehtud plaanidega kaasa tulla või taipame üsna pea, et tegemist on katastroofiga.

Kristi

 

Milliseid nõuandeid oskad Sina teistele emadele jagada, et lastega väljas käimine oleks võimalikult meeldiv?