Anette rasedusblogi: Pesapunumine

Anette rasedusblogi: Pesapunumine

29. Aug 2017, 17:58 Anette, Emmede Klubi blogija Anette, Emmede Klubi blogija

Mulle hiilib vaikselt ligi see pesapunumise teema. Mul on väike nimekiri asjadest, mida beebile ja koju vaja on ning hoian järelturul silma peal. Viin kodus jõudumööda mingit puhastust läbi aga jube tüütu on seda teha, kui tahtmist ja motivatsiooni on nii-nii palju aga keha lihtsalt ei jaksa.

Üks päev võtsin kätte ja sorteerisin beebi riideid, et enne sünnitust need ikka üle pesta ja talle oma sahtel eraldada. Kuna me kolmandat beebit ei planeerinud, olin jõudnud juba suure osa väikeseid riideid järgmisele ringile saata ning avastasin, et polegi neid eriti. Olen alles jätnud kõige armsamaks saanud esemed (neid on muidugi rohkem aga nimekirja panin praegu need kõige väiksemad):

  • kaks paari pükse
  • kaks pikkade varrukatega bodi
  • kolm lühikeste varrukatega bodi, millest üks on roosade südamete ja kaisukarudega ning üks võib täitsa vabalt kohe alguses liiga väikeseks osutuda
  • kolm mütsikest, millest üks on haiglast saadud ja minu meelest nii väga armas
  • tudukombe
  • kampsun
  • kaks paari sokke, mis võivad alguses suureks jääda

Kokku neliteist riideeset uuele ilmakodanikule. Iseenesest pole nagu hullu, saaks ju hakkama aga kui näiteks kaks komplekti (püksid ja bodi) päeva jooksul määrduvad, siis on mul paljas beebi. Millest ei pruugi ka väga hullu olla, sest esimesed kaks last on olnud pärast sündi täielikud radiaatorid ja väga palju pole neile selga vaja olnud panna. Ehk on temalgi alguses pigem palav.

Saarale ma enne tema sündi midagi spetsiaalselt ei hankinud, sest ma lihtsalt ei teadnud, mida oodata - ta oligi sündides nii pikk ja raske, et ilmselt poleks talle need asjad selgagi läinud. Tema erilised riided on kuskil 7-kuuse beebi suuruses. Karlale soetasin Eerini puuvillase tudukombe, sest mu isa kinkis ükskord Saarale sellise jõuludeks ja see oli mu lemmik asi, mida lapsele igal ajal selga panna. Mitte ainult tudumiseks. Kolmandale lapsele tahaksin ka midagi täitsa tema oma hankida. Kindlasti tulevad mõned riided kingitusena aga need on tõenäoliselt igaks juhuks kuskil paari-kolme kuu vanusele mõeldud. Mul on suur soov soetada UDU beebitekk ning leida kuskilt mõni pehme bodi ja kaks-kolm paari ägedaid beebipükse, millega on mõnus paljaid varbaid siputada. Mmm, beebi soojad varbakesed. Tahaks neid juba nossutada!

Lisaks riietele on veel paar praktilist asja, mida ma soovin juurde hankida. Üks on sobiv rõngaslina, mida ma pole veel järelturult leidnud. Soovin sissekantud lina, mis on sidumiseks mõnus pehme. Turvahälli tahan soetada soojakoti ning neid liigub müügigruppides ja -portaalides ohtrasti, kuid sellega pole ülemäära kiire. Eeldatavasti hakkab meil ka pesumasin tihedamini tööd tegema ning just hiljuti tõdesime Karliga, et meil pole jahedal ajal piisavalt ruumi riiete kuivatamiseks. Seega ootan, et mõni kuivatusrest meie teele satuks. Lisaks suurenenud kuivatusruumile meeldib mulle mõte, et lapsed ulatavad ise oma riideid kuivama riputada.

On muid muudatusi, mida saab samuti pesapunumisega seostada - laste toa kaks voodit asenduvad nariga ning riidekappides toimub suurpuhastus. Eriti minu omas, sest seda ma pole kaua teinud. Riideid on juurde tulnud aga ära olen saatnud vähe. Vahel tuleb mulle hoogne tuhin peale ja ma tahaksin kõik põrandad-vaibad-seinad-aknad-kardinad ära pesta aga see on see motti-on-jaksu-pole teema. Olen korra isegi ärritunult selle pärast pikutanud, sest mul oli nii suur tahtmine kõik korraga ette võtta aga just siis oli vaja hoopis puhata. Silmad olid nii rasked ja keha oli just täpselt selles kõige mõnusamas asendis. Kui korraga ei saa, siis katsun siin üks haaval need asjad ära teha, sest kui olen päeval üle pingutanud on õhtul väga raske olla. Toonused käivad mul igapäevaselt ja üsna tihti ning pärast tavalisest suuremat pingutust läheb kõht iga liigutuse peale kõvaks. Ma väga tervitan neid ettevalmistavaid kokkutõmbeid. Mulle meeldib mõelda, et mul sünnitus tegelikult juba käib ja mu keha valmistub aga kuna ma otsustasin, et seekord ise beebit välja kutsuma ei hakka vaid mediteerin selle "õige aja" mõttega, siis ülepingutamine lõpuks lihtsalt väsitab. Ja sünnitama tahan ma minna puhanuna. Selle pärast ma palju pikutangi!

Kuidas teil pesapunumine välja on löönud? Kas olete jõudnud vajalikud asjad soetada ja/või suurpuhastuse läbi viia?

Kui soovid Anette tegemiste ja mõtetega lähemalt kursis olla, siis külasta ka tema isiklikku blogi: https://thejanette.wordpress.com/