Anette rasedusblogi: Majanduslikud muutused

Anette rasedusblogi: Majanduslikud muutused

17. Jun 2017, 15:00 Anette, Emmede Klubi blogija Anette, Emmede Klubi blogija

Elu muutub pärast esimese lapse saamist üsna kardinaalselt. Tuleb hankida asju, mida kindlasti vaja läheb ning ka neid asju, mida lõpuks üldse ei kasuta. Esimese lapsega oli vaja enamus asju kindlasti enne lapse sündi valmis osta ja püsti panna. Teisega vahetasime paar tarbeeset välja kuid kolmandaga tundub esialgu, et muutuseks on vaid veidi suurem auto.

Kolmanda lapse sündides on meil enamus asjad teistest lastest juba olemas - vanker, turvavarustus, kandelina, söögitool, riided, mänguasjad. Juurde ilmselt pole vaja midagi hankida, vähemalt mitte esialgu. Praegu on meil plaanis soetada suurem auto, et kogu perega autosse ära mahuksime ning mõned asjad ka kaasa võtta saaksime. Siiani on see tekitanud üsna palju stressi, kuna me Karliga kumbki pole erilised autohuvilised ning vajame vähenõudlikku autot, mis meid ära mahutaks ja turvaliselt sõidutaks. Stress tuleb sellest, et esialgne plaan oli soetada kasutatud vanem auto. See oleks aga tähendanud värisevat turvatunnet ning väljaminekuid remondi näol. Kuna meil on praeguse autoga sellised kogemused olemas, siis teame, et see meile ei sobi. Kuna soovime lihtsalt töötavat ja ruumikat autot, mis väga kole välja ei näe ja lähiaastatel suuremat remonti ei vaja, siis kaalume liisinguautot. See on meie kõige suurem muutus ja väljaminek seoses kolmanda lapse sünniga. Loodetavasti jääme oma valikuga rahule ning saame mitu-mitu aastat muretult sõita.

Olen mõelnud ka meie kodu peale. Praeguse ruumijaotusega võin üsna rahul olla ja tasapisi läheb kodune olemine veelgi mõnusamaks ja paremaks. Laste kasvades peame varsti siin jälle ruume ümber tõstma või suisa mujale kolima. Praegu ma aga ei näe, et me siit lähiajal kuskile minemas oleksime. Elame ämma majas, kuhu kolisime viis aastat tagasi. Meil on oma hoov, kus lapsed saavad turvaliselt mängida ja toimetada ning ise maitsetaimi ja köögivilju kasvatada. Aed kingib meile veel vaarikaid, mustsõstraid, õunu ja õieilu. Meie lapsed on enamus lõunauinakuid maganud õues nii vihma, tuule kui päikesega. Saame õues pesu kuivatada, koera lihtsalt üle ukse õue lasta. Me saame külalisi võõrustada nii aias kui toas. Kant, kus me elame, on rahulik ja turvaline. Ümber on palju rohelust ning pole üldse tunnet, et elaks linnas. Lapsi on siin väga mõnus kasvatada. Arvan, et praegu oleks uue kodu otsimine kõrgete standardite ning väheste võimaluste tõttu stressirikas ning kokkuvõttes ilmselt ka mõttetu, sest olen kindel, et lõpuks otsustaksime ikka siia jääda. Oleme ütlemata õnnelikud, et meil on selline koht, kus elada. Meil on ruumi, meil on turvaline ning me saame siin perena kasvada.

Kolmanda lapsega tunnen end üllatavalt rahulikuna. Ma ei pelga seda, et me ei saa hakkama või, et saab olema väga raske. Tunnen just, et aina lihtsamaks läheb. Meil pole palju juurde vaja, sest kõik on olemas. Uue auto hankimine pole just väike väljaminek, aga kuna autovahetus oleks lähiajal nii või naa tulnud ette võtta, siis leian, et asjaolud langesid just õigel ajal kokku. Majanduslikult meil seoses beebi sünniga rohkem väga palju ei muutugi. Pigem tulevad muutused vanemate laste kasvades - suuremad rõivad, jalanõud, toidukogused. Praegu tuli ka meelde, et soetada on vaja üks lastevoodi. Beebid on selles mõttes üsna vähenõudlikud. Teise ringi riided, imetamine, kaisus magamine, linas kandmine - alguseks peaks piisama!

Milliseid asju olete pidanud laste sündides juurde hankima või välja vahetama? Kas olete enne laste sündi soetanud asju, mida pole tegelikult vaja läinud?

Kui soovid Anette tegemiste ja mõtetega lähemalt kursis olla, siis külasta ka tema isiklikku blogi: https://thejanette.wordpress.com/