Anette pereblogi: Philips Avent toodete testimine

Anette pereblogi: Philips Avent toodete testimine

22. Jan 2018, 20:04 Anette, Emmede Klubi blogija Anette, Emmede Klubi blogija

See postitus on valminud koostöös Philips Aventiga.


Olen kõiki oma lapsi rinnaga toitnud ning kuigi ma naudin lähedust beebiga, hindan sellega kaasnevat mugavust ning olen õnnelik, et saan ja olen saanud oma lastele seda pakkuda, siis vahel tunnen end sõna otseses mõttes tühjaks imetuna. Tahaks kasvõi korra lihtsalt omaette aega veeta. Palju kindlam tunne on, kui saad beebile rinnapiima välja pumbata ning sellevõrra muretumalt väljas viibida.

Kui esimene laps sai 1-kuuseks, siis hankisin endale manuaalse rinnapumba. Olin selle proovimisest väga elevil aga pidin lõpuks tõdema, et pidin liiga palju vaeva nägema liiga vähese piima pärast. Mu keha toodab piima nii palju kui vaja ja väga harva rohkem, mis tähendab, et ka näiteks lekkimist on ette tulnud väga harva. Mis on iseenesest ju positiivne. Beebit pudelist sööma harjutada ka ei saanud, sest polnud lihtsalt millega harjutada. Loobusin proovimast, sest mulle tundus, et kogu see energia- ja ajakulu polnud seda lihtsalt väärt. Mul oli lihtsam anda ainult rinda ning vähemalt pooleks aastaks omapäi väljas käimised edasi lükata.

Aga. Mõnda aega tagasi sain proovimiseks Philips Avent Comfort elektrilise rinnapumba ning Ultra Soft lutid. Olin jällegi elevil aga üritasin end vaos hoida, sest ma polnud kindel, kas seegi midagi välja pumbata saab. Mu manuaalne pump on samamoodi Philips Aventi oma ning mul on nüüd hea võrdlusmoment. Mäletan, et käsipumbaga pidin end ette kallutama, et pump õiges asendis oleks. See muutus kiiresti aga väga ebamugavaks ning ei teinud lihtsaks lõdvestumist, mis rinnapiima tootmisel oluline on. Praegusel mudelil on selline disain, mis laseb lõdvestunult istuda ja lasta pumbal oma tööd teha. 

Läks mööda tükk aega mööda, enne kui sain võimaluse seda proovida. Eesmärk oli kindlaks teha, kas saan pumbaga üldse piima välja ja kui palja vaeva nägema peab.

Igasuguste ootusteta panin pumbajaama püsti ning võtsin kümme minutit pumpamiseks. Pumbal on neli režiimi: stimuleerimisrežiim ning kolm erineva tugevusega pumpamisrežiimi. Juhendis oli kirjas, et esimestel kordadel võib olla vajalik natuke tugevamalt pumbata, sest vaid stimuleerimisrežiimist ei pruugi piisata. Vajutasin nuppe tunde järgi, vastavalt vajadusele ning ühel hetkel hakkaski piima voolama. Sain täpselt 30 ml kätte ning seejärel ei tulnud rinnast enam midagi. Beebi oli ka vahepeal mind valjuhäälselt kutsuma hakanud aga ma olin tulemuste üle väga rõõmus - nii lühikese ajaga sain nii palju piima! Käsipumbaga sain 15 minutiga vast 15 ml kätte ja pidin nii palju vaeva nägema. Ainuüksi piima voolama saamiseks läks kordades kauem aega.

Kahjuks ei ole me saanud Knutile pudeli võtmist õpetada, sest meil on parasjagu haigusega tegelemine käsil aga kavatsen tervenedes lasta mehel talle pudelit pakkuda, sest ema käest võtavad beebid seda teadagi vastumeelsemalt.

Samamoodi vastumeelne on meie beebile ka lutt. Jällegi pean ma liiga palju vaeva nägema, et see tal suus püsiks ning kuna meil ei ole selle järele ülemäära suurt vajadust, siis väga järjekindlalt ma lutti pakkunud pole. Mis aga mulle nende Philips Aventi luttide juures kõige rohkem meeldib, on nende karp. Lisaks sellele, et see on hea kompaktne luttide kaasas kandmiseks, saab lutte selles samas karbis steriliseerida. Paned anumasse vastava koguse vett, paned 3 minutiks mikrolaineahju, lased 5 minutit jahtuda, valad vee välja ning saad lutid kasutusse võtta. Minu arvates väga mugav.

Mul on hea meel, et sain võimaluse neid tooteid proovida. Ma polnud elektrilise pumba ostu kaalunud, sest mul oli tunne, et ma ei kasutaks seda piisavalt ning lapsed kindlasti pudelit ei võta. Tegelikkuses tunnen, et see võimaldab mulle beebi kõrvalt suuremat vabadust ning isale võimalust beebiga tugevam side luua. See on minu jaoks natuke mugavustsoonist välja astumine aga järjekindlus on siin võtmesõna. Aitäh!

20180122210440-63588.jpg

Olen lootusrikas, et Knut pudelist jooma õpib ning isal end toita laseb. Paari nädala pärast on mul üks põnev Linnateatri etendus, mida ma kindlasti näha soovin ja olen väga õnnelik, kui samal ajal kodus kõik sujub. Sõrmed risti!