Anette pereblogi: Lastetuba praegu ja selle kujunemine

Anette pereblogi: Lastetuba praegu ja selle kujunemine

20. Mar 2018, 09:11 Anette, Emmede Klubi blogija Anette, Emmede Klubi blogija

Meie lastetuba on olnud kogu koduloomise protsessis olnud kõige suurem muutuja. Esiteks, see on läbi maja ühest kohast teise liikunud ning teiseks, nendes erinevates kohtades on see läbinud mitu muutust. Praegune lastetuba on samuti kogu aeg pidevas muutuses. Üks asi on mänguasjade ja raamatute roteerimine ja teine üleüldine muutumine.

On iseenesestmõistetavalt oluline, et kõik asjad oleksid kättesaadavad ning mööbel neile sobivas suuruses. Lapsed (4a ja 2a) peaksid ise saama oma vooditesse, ulatuma raamatute ja mänguasjadeni. Neil peaks olema võimalus soovi korral joonistada, värvida ja meisterdada, ruumi põrandal mängida ning lihtne enda järelt koristada. Kuna enne oli see täiskasvanud inimese magamistuba ning kohe me asju välja tõsta ei saanud, et nullist alustada, siis on muutused toimunud järk-järgult.

20180319111246-89682.jpg

Suur kahte täiskasvanut mahutav kušettvoodi ja pikendatav laste voodi on asendunud väikese nariga. Välja viidud kirjutuslaud, öökapp ja suur kapp. Viimased kaks viisime alles hiljuti välja ja pärast seda on toal tõepoolest laste toa tunne. Ruumi ja õhku on palju rohkem, vähem on asjade müra ja tuba püsib loomulikult korras, sest mänguasju on vähem väljas ning seetõttu on lihtsam ka koristada. Ma pole tükk aega juba pidanud paluma, et tuba korda tehtaks ja siis lõpuks ise suure osa tegema. Lapsed koristavad meelsamini, sest isegi kui on tuba sassis, siis see ei aja oma kirjususega segadusse vaid igal asjal on väga kindel koht. Kõigi on elu kordades lihtsam.

Kuna teise korruse magamistoad on katusealused, siis pole eriti ruumi asju ümber paigutada - lihtsalt ei mahu ja pole mõistlik. Kõik peab lõpuks olema väga hästi läbi mõeldud. Voodi peab olema paigutatud nii nagu ta praegu on, kõrge riiul mitte kuhugile mujale ei mahu, sest vastasseinas on ühelpool ust soojamüür ning teisel pool vaja uksele liikumisruumi, et täielikult lahti käia. See on alles hiljuti avastatud ruum, sest enne oli ukse taga kõrge kapp, mistõttu see toa täiesti pooleks lõikas ja ma ei taha sellest ruumist veel loobuda.

 20180319111325-66698.jpg

Selline on meie praegune mänguasjariiul. Kõige alumisel riiulil on pildi jaoks püsti pandud rongitee, mis muidu on koos teiste juppidega metallist korvis, nende kõrval mõned mänguautod. Ülemisel riiulil on suur ponikollektsioon ning sellest üleval on veel riiul raamatutele ja paberitele. Teisel riiulil on majake, mille sees on puidust taluloomad, mida saab toredasti rongimängu kaasata. Mulle endale meeldib sellist maakoha stseeni lavastada, kus rong aina sõidab ja sõidab, ümberringi karjamaa, kus on lehm, lammas, ja eesel. Eemal laut, mille katusel on kass ja mille ees kõnnib kana, selle kõrval tiik, kus ujub hani.

Riiuli küljes rippuvas kotis on Lego Duplo klotsid, mida on meil üsna mitu komplekti kogunenud. See kott on meile parim lahendus nende hoiustamiseks - selle saab vaibaks laiali laotada ning õhtul klotsid ühe korraga jälle kokku tõmmata. Vastasseinas on lauake pliiatsitopsiga ning kiikhobune, mis praegu erilist kasutust ei leia. Lähiajal lähevad praegu väljas olevad mänguasjad puhkama ja tulevad teised asemele ning osa asju võiksid minna ka annetamisele, mis sest, et juba praegu on korralik reha kõikidest asjakategooriatest üle käinud.

Praeguse toaga olen ise juba väga rahul aga muutused toimuvad veel edasi. Katuseaknapoolsesse seina on projekteeritud sisse ehitatud kummut, mis mahutab kahe lapse riided, veidi raamatuid ja rõõmu pakkuvaid esemeid ning akna enda alla tuleb väike lugemispesa. Kõrge riiuli asemele tahaksin hoopis seina külge kinnitatud riiuleid ning nende kõrvale omakorda Ikea maitseaineriiuleid raamatute jaoks. Või midagi sarnast raamatute eksponeerimiseks. Soovin, et põrandal oleks võimalikult palju vaba ruumi, et möllata ja mängida.

Kummutiprojekt läheb käiku, kui esimesel korrusel on trepialune mängimiskõlblikuks tehtud. Seda kajastan kindlasti ka siin. Meil on sel aastal päris mitu suurt projekti planeeritud - näpud ristis, et need kõik ka teostatud saame. Tõotab tulla põnev elusuvi!

Kui soovid Anette tegemiste ja mõtetega lähemalt kursis olla, siis külasta ka tema isiklikku blogi: https://thejanette.wordpress.com/