AB Park – meie selle suve toredaim avastus

AB Park – meie selle suve toredaim avastus

08. Jul 2019, 10:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Postitus sündis koostöös AB Parkiga.

"Kuhu minna ja mida teha? Need on põhiküsimused, kui kätte jõuab puhkuseaeg ning kogu perel on võimalik aeg maha võtta, et koos midagi vahvat ette võtta. Kui leiate end just praegu samade küsimuste ees seismas, siis teil on vedanud, sest seekord on vastus lihtne – minge Lätti!

Täpsemalt soovitame minna AB lõbustusparki. Siin on kolm mõjuvat põhjust, kõik omal nahal läbi proovitud, mitte pastakast välja imetud. Käisime nii oma kui sõprade peredega, kambas oli lapsi kokku terve trobikond, neist noorim umbes kahe ja poolene ning vanim umbes üheksane.

1. Mets täis üllatusi

AB park asub keset ilusat loodust. Nii suure lõbustuspargi kohta on seal üllatavalt vaikne ja rahulik. Oleme lapsevanematena juba kergelt traumeeritud nendest rändlõbustusparkidest, mis ostukeskuste parklatesse püsti pannakse ja kus iga atraktsiooni juures üürgab oma muusika. AB pargis saab nautida värsket õhku ja linnulaulu, õigemini dinosauruste möirgeid. (Selle viimase juurde tuleme veel tagasi.) Lõbustuspark asub osaliselt metsas, kus saab näha nukumajades elavaid muinasjututegelasi ja sõbralikke hiigelämblikke, sõita rongiga ning panna oma oskused proovile seiklusrajal. Metsa kõrval on lõbustuspargi klassika: karussellid, suhkruvatt ja elektrilised põrkeautod. Mis aga kõige rohkem üllatas oli see, kuidas ühelt atraktsioonide alalt teisele liikudes selgus muudkui, et ees on veel üks tore koht, mida avastada. Ja veel üks. Ja siis veel üks. Karussellidest pööritava pea sai väikses armsas vabaõhu veepargis sulistades maha jahutada, seejärel sai minna vesiratastega tiigile lõõgastuma ning pärast randumist sai tahtmise korral pulsi jälle üles kütta, sõites suurtel ja väikestel kolmerattalistel jalgratastel rallit, hüpates batuutidel ning lastes suurte kummirõngastega üheskoos kõrgelt liugu. Ja isegi see polnud veel kõik, aga kõike polegi vaja siin kohe ära rääkida. Ei tahaks ju teiltki avastamisrõõmu ära röövida.2. Soodsad hinnad

AB parki minnes on põhilised väljamineku põhjused transpordikulu, toit ja ööbimine. Viimase võib muidugi ära jätta, kui ühe päeva jooksul edasi-tagasi sõitmine ei heiduta, aga meie seda ei soovitaks. Meie reisiseltskond startis autodega Haapsalust, tegi tee peal vahepeatusi seal, kus seda põnev teha oli (näiteks käisime Kiisamaal Liblikamajas) ning ööbis Lätis majutuskohas nimega Lobes Krogs. See asus looduskaunis kohas, kus esimesena tervitasid meid kured, üks suur ja teine väike, kaelad pesas õieli. Hoovis oli tiik, suur kiik ja sõbralik unine koer. Tõeline maakodu vibe. Puhkasime end välja, et järgmisel päeval juba varakult lõbustusparki jõuda. Lobes Krogsist AB parki on lühike tee, umbes seitse minutit autoga. Lõbustuspargi pilet oli vist 15 € (pead ei anna), igal juhul olime sündmusterohkele päevale tagasi vaadates positiivselt üllatunud, et sellise piletihinna ja kõigele lisaks mõistlike toiduhindade juures nii palju näha, maitsta ja kogeda saime. Kokkuvõttes on see reis hinna poolest kindlasti proovimist väärt, ainus ebamugav aspekt ongi see, et sõidule kulub omajagu aega. Samas kui teha vahvaid ja kosutavaid vahepeatusi, pole üldse hullu. Meie sõit Haapsalust sinna kestis umbes neli tundi ja aeg läks heas seltskonnas muusikat kuulates ja mänge mängides lennates.3. Dinosaurused!

Seal on dinosaurused. Suured möirgavad dinosaurused. Üks suur türannosaurus rex tervitab sisenejaid, teised ootavad möödujaid teeservades ja metsatukas. Nad pole küll teab mis viimasel tasemel Jaapani robotid, kes oskaksid pargis ringi joosta ja trikke teha, aga isegi lõbustuspargi eri punktides paigal seistes ja uimaselt oma kunstkihvasid näidates andsid need tegelased teemapargile värvi. Sest mis on see, mis tavaliselt lõbustusparkides puudu on? Dinosaurused.

Kõik läheb paremaks, kui lisada juurde mõned dinosaurused."

Suur-suur aitäh Jim, et meiega oma tagasisidet jagasid ja loodame, et suvi toob teie perele veel palju vahvaid seiklusi!