2 viisi, kuidas taastada kehas magneesiumisisaldus

17. Mar 2018, 18:33 Tuitona Tuitona

Nagu sa ilmselt tead, on magneesium üks ainetest, milleta keha ei suuda toimida. See tagab keha normaalse funktsioneerimise, seda eriti lihaste, närvisüsteemi ja luude jaoks. Selle olulise mineraali puudus põhjustab peamiselt lihasspasme või -krampe, südamerütmi häireid, peavalusid, stressi, ärevust ja depressiooni. Need on ühed kõige levinumad magneesiumipuuduse sümptomid paljude teiste hulgas, millest me hetkel lähemalt ei räägi. Kuigi enamus nendest sümptomitest võivad olla seotud ka teiste terviseprobleemidega, ei tee profülaktiline magneesiumitarbimine sulle halba ning enamjaolt on just kasulik.

Paljude inimeste jaoks on kiireim viis kehas magneesiumi taastamiseks kasutada tablette. Enamus meist teeb seda: me lähme lihtsalt apteeki ja ostame kalleid toidulisandeid, mida kasutame paar kuud. Seedeelundkonna kaudu magneesiumi tarbimine võib põhjustada kõrvalmõjusid (kõhulahtisus) ning see pole kõige tõhusam viis selle mineraali imendumiseks. Toidulisandite kaudu läheb kauem aega magneesiumitaseme normaliseerumiseks kehas, kuid see on tõestatud ja populaarne viis. Teine tõhus, kiire ja meeldiv (vähemalt nooremate jaoks) viis on manustada mineraali naha kaudu, tehes kontsentreeritud magneesiumi jalavanne.

Magneesiumkloriid on saadaval igas apteegis, lisaks on see väga odav. Põnev on ka see, et magneesiumisisaldust on võimalik kiiresti taastada tehes lihtsalt jalavanne või piserdades soolast vett otse kehale, seda kohtadesse, kus nahk on õhem (alakõht, puusad, käed).

Seega, lisa näpuotsatäis magneesiumisoola 1 liitrile kuumale veele. Sa võid lisada rohkem soola ja vett selleks, et katta mitte üksnes oma jalalabad, vaid ka osa säärtest. Teine võimalus on piserdada soolalahust kehale. Sa peaksid märkama erinevust pärast seda, kui oled kuu aega iga päev teinud 10-15 minutit päevas „vanniprotseduure“. Seda magneesiumiteraapiat katsetas Dr Norman Shealy ning tulemused ületasid ootuseid, kuna 75% tema patsientidest saavutasid vajaliku mineraalisisalduse kuu aja jooksul. Üksnes toidulisandite kaudu on võimatu nii kiirelt taastada magneesiumisisaldus.

Uuringud on näidanud, et magneesiumipuudus võib põhjustada insuliinitundlikkust, mis on seotud teise tüübi diabeediga. Vaimsed häired, depressioon ja unehäired on lähedalt seotud magneesiumipuudusega. Magneesium leevendab ja ennetab hüpoglükeemiat ning seda võib kasutada madala veresuhkru probleemide lahendamiseks.