VIDEO! Beebipäevik: Rasedusaegne jooga

VIDEO! Beebipäevik: Rasedusaegne jooga

24. Feb 2016, 17:42 Emmede Klubi Emmede Klubi

Füüsiline aktiivsus raseduse ajal on tulevasele emale kasulik.  Üks võimalus olla kehaliselt aktiivne, on tegeleda näiteks joogaga. Täna külastab Kätlin Dharamsaali Tallinnas, et osa saada rasedatele mõeldud joogatunnist. Sealne joogaõpetaja Sukhdev selgitab, miks võiks lapseootel naine otsustada just jooga harrastamise kasuks.

Joogaõpetaja Sukhdev K Khalsa selgitab, miks jooga on raseduse ajal kasulik: „Seal on kolm erinevat tasandit – füüsiline, emotsionaalne ja vaimne. Füüsiliselt on väga oluline, et sa oled oma kehaga ühenduses ja samal ajal aitavad joogaharjutused venitada ja tugevdada füüsiliselt neid osasid, mis on vaja ettevalmistada sünnituseks ja on samamoodi üldiselt  füüsilisele tervisele hea, pannes käima kõik energiad, et keha oleks terve.“

Emotsionaalse poole pealt selgitab Sukhdev, et jooga aitab oma emotsioonidega toime tulla. „Kui sa oled endaga kontaktis ja tunned, mis sinu sees toimub, siis selle asemel, et hinnanguid anda, et ma olen kurb, mul on hirm või ma olen vihane, saad need emotsioonid vastu võtta ja kasutada õigesti ja suunata õigesse kohta.

Jooga vaimne pool on oluline, et oma meeltega ühendust saada ja aitab ületada hirme, mis võivad tulevasi emasid kimbutada. Näiteks küsimused – kuidas ma saan olla hea ema? Sukhdev usub, et emadus on kõige suurem väljakutse meie elus ja selleks tasub end ka vaimselt ettevalmistuda, et olla tugevad ja julged.

Joogatunni teadmised on praktilised ja kogemuslikud ning salvestatud kehamällu, mis paikneb aju sügavamates osades. Kehamälu on sünnituse ajal aktiivne, et keha saaks kasutada kogu eelnevate põlvkondade pärandit enda aitamiseks. Joogas omandatud liikumis- ja hingamisharjutused on sünnitusel kergesti kasutatavad.

Kätlin jäi esimese joogatunni kogemusega väga rahule. „Mulle väga meeldis see jooga, sellepärast, et sai aja maha võtta. Muidu igapäevases elus ikka mõtted liiguvad rohkem peas, siin keskendudki hingamisele ja muud mõtted kaovad ära, see on väga mõnus,“ kirjeldab ta. Kätlin oli väga üllatunud, et kuigi vaatamata sellele, et ta ei olnud varem jooga praktiseerinud, tekkis tal kohe esimese korraga hoopis teistsugune tunne.

„Kindlasti tahaksin ise veel tulla siia ja teistele soovitan ka. See on sünnituseks ettevalmistamisel ma arvan päris hea, et sa saad just rohkem enda minaga kontakti ja tunned end tugevamana vaimselt ja füüsiliselt. Siis lähed julgemalt sünnitusele ka vastu,“ soovitab Kätlin ka teistel lapseootel naistel joogat harrastada.

Järgmises Beebipäeviku osas näeme, kuidas naudib Kätlin massaaži.

20160427120906-30653.jpg