VIDEO! Beebipäevik: Massaaž raseduse ajal

VIDEO! Beebipäevik: Massaaž raseduse ajal

06. Mar 2016, 16:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Juba iidsetest aegadest peale on kasutatud massaaži ühe meetodina erinevate haiguste ravil ja ennetamisel. Hea massaaž parandab vereringet, vähendab liigeste ülepinget ning aitab väsimusest ja stressist vabaneda. Tänases Beebipäeviku osas läheb Kätlin Wellness Spaasse spetsiaalset rasedatele mõeldud massaaži nautima.Wellness Spaa protseduuride valikus on palju arvestatud ka lapseootel naiste vajaduste ja võimalustega. 

„Rasedad on kindlasti meil natukene eriliselt koheldud ja nende massaažid on meil lühiajalised. Me teeme klassikalist massaaži ja jalamassaaži, kuid kindlasti lühema aja jooksul. Rasedad ei pea oma elustiili muutma, kuid teatud kuudel kindlasti tekivad kehas pinged, mis on kindlasti massaaži teel leevendatavad,“ selgitab Wellness Spaa osakonna juhataja Aini Sildvee.

Massaaži ajal on lapseootel naiste jaoks mugavam oma asendit mõne aja möödudes muuta. Peaasi, et kehal ei ole ebamugav,  sest see takistab lõõgastumist. Massööri liigutused peavad olema pehmed ja sujuvad. Tugevaid võtteid rasedate peal ei kasutata, seda eriti nimmepiirkonnas ja jalataldadel. Enne massaaži minemist tuleks kindlasti konsulteerida ka oma arsti või ämmaemandaga. Teatud juhtudel võib ka kõige leebem massaaž rasedale vastunäidustatud olla.

Kätlin rääkis massööriga enne massaaži läbi, mis piirkonnad talle kõige enam muret tekitavad ja Kätlin tundis, et tema vajadustega arvestati. Kuna Kätlin tundis enne massaaži kõige enam pinget just turjas ja jalgades, siis massöör keskendus massaaži läbiviies tänu Kätlini juhtnööridele just nende piirkondadele.

Pärast massaaži tundis Kätlin end väga hästi ning soovib ka tulevikus kindlasti veel massaaži tulla. „Sellest ei saa vist kunagi küll. Juba see, et igapäevasest elust tuled siia, kus on rahulik muusika, sa lamad ja sind muditakse - see on hea lõõgastus ja vaheldus,“ kirjeldab Kätlin.

20160427120642-17160.jpg