VIDEO! Beebipäevik: Lapseootusaja jäädvustamine

VIDEO! Beebipäevik: Lapseootusaja jäädvustamine

22. Mar 2016, 07:34 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapseootusaeg on kahtlemata üks erilisemaid aegu naise elus. Et ka veel aastakümnete pärast oleks mõnus seda aega meenutada, otsustavad paljud enda ootusaega jäädvustada fotosessiooniga. Ka Kätlin ja Tambet soovisid seda teha ja on täna Valge Stuudios Tallinna vanalinnas, kus neid pildistab fotograaf Nele Tasane.


Fotograaf Nele Tasase sõnul jäävad need ootsupildid tavalisele jutustuse alguseks. „Jutus jätkub ideaalis sünnituse pildistamisega ja siis aga ka vastsündinu fotosessiooniga. Kokku tuleb sellest üks vahva jutustus, kus need suure kõhu pildid on kõige esimesed,“ räägib ta.

Ootusaja täiuslikuks jäädvustamiseks pildistab Nele nii tervet perekonda koos, ainult ema-isa koos, ootavat emmet üksi ja ka vaid kõhukest omaette. Pildistada saab nii fotostuudios kui ka ükskõik kus mujal aga perekond soovib. Stuudios on Nele käsutuses kaks pildistamiseks ideaalsete tingimustega ruumi ja mitmeid aksessuaare. Mitmekülgsete ja huvitavate piltide saamiseks on hea, kui lapseootel emmel on kaasas heledaid, hõljuvaid ja kõhtu rõhutavaid riideid. Kogu sessiooni jooksul juhendab Nele, kuidas kõige paremini pildile jääda.

Beebipäeviku osalisele Kätlinile väga meeldis oma fotosessioon. „Sain ennast tunda ka vahelduseks kaamera ees sellise ilusa ja mõnusana. Nele on väga professionaalne fotograaf ka, kõik sätib ja sa ei pea nagu ise muretsema siia tulles, et issand jumal, mis poose ma hakkan võtma või mis ma tegema hakkan. Kõik öeldakse, tee niimoodi, pane niimoodi ja siis on palju lihtsam olla seal kaamera ees ja lihtsalt nautida,“ julgustab Kätlin ka teisi, kes ehk oma poseerimisoskuste pärast muret võivad tunda.

Ka stuudioga jäi Kätlin väga rahule. „Ei ole üldse selline suur, kõle stuudio nagu võiks oodata. Just selline hästi kodune ja hubane ja hästi mõnus on siin olla,“ kirjeldab ta. Kätlin soovitab kõigil lapseootel naistel professionaali juurde oma ootusaega jäädvustama minna. Eriti aga soovitab ta seda peredele, kus juba kasvab üks või mitu last, sest professionaalsed fotograafid oskavad arvestada ka nendega, leides neile vajadusel tegevus ning püüdes nende tähelepanu, et pilt õnnestuks.

Ükskõik millise professionaalse fotograafi juurde soov on minna, tasub alati varakult omale aeg kirja panna. Lapseootusaja pildistamiseks jääb parim aeg 32. ja 36. rasedusnädala vahele ning vastsündinu pildistamiseks värske elu esimesed kümme päeva. Hea on teada, et ühelgi Nele fotosessioonil ei ole ajalist piirangut ja alati arvestatakse kõigi pildistamisel osalejate vajadustega. Kõik Nele Tasase kontaktandmed leiad artikli lõpust.

Järgmine kord näeme, mida uut õppisid Kätlin ja Tambet tugiisiku loengus.

20160322003021-47647.jpg

Lastefotograaf Nele Tasane - ootusaja, sünnituse, vastsündinute, beebide ja väikelaste pildistamine. 

Asukoht: Valge Stuudio, Tallinn
Tel: +372 50 49 900
E-mail: nele.tasane@gmail.com
Blog: www.nelladella.com
Facebook: https://www.facebook.com/Nelladellaphotography
Valge Stuudio: https://www.facebook.com/ValgeStuudio

20160427120331-83360.jpg