VIDEO! Beebipäevik: Iluprotseduurid raseduse ajal

VIDEO! Beebipäevik: Iluprotseduurid raseduse ajal

17. Feb 2016, 10:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Paljud naised on kimpus küsimusega, milliste ilurpotseduuridega nad raseduse kestel jätkata võivad. Täna on Kätlin Wellness Spaas Tallinnas, et külastada kosmeetikut ja nautida spaa mõnusid. Wellness Spaa osakonna juhataja Aini Sildvee selgitab, millised võimalused on rasedal spaas lõõgastumiseks.

„Kindlasti üks selline lemmikprotseduur, mida endal on väga raske teha on pediküür. Teine asi pingete leevendamiseks on massaaž. Palju on ka erinevaid kehahoolitsusi ja võimalik on nautida veemõnusid,“ kinnitab Sildvee, et spaades on võimalusi lapseootel naistele jagub.

„Tuleks väga valida brände ja tooteid, millega teile kehahoolitsusi või näohoolitsusi spaades tehakse. Siin on kindlasti soovitus valida võimalikult naturaalsed brändi tootjad, kes pakuvad teile selliseid tooteid, mis ei tekita allergiat ja on nahasõbralikud,“ soovitab Sildvee olla teadlik, missugust kosmeetikat protseduuride ajal kasutatakse.

Kätlinit on tema kasvav kõht vaikselt iluprotseduuride tegemisel segama hakanud ja soovis spaas lasta endale pediküüri teha. Nii nagu ilmselt paljud teised lapseootel naised, on ka Kätlin kuulnud, et küüsi ei soovitata raseduse ajal üldse lakkida. Wellness spaa kosmeetik Maris Tarto kinnitab aga, et küünte lakkimine lapseootusajal ei ole keelatud.

Samamoodi ei ole keelatud ka oma tavapäraste kreemide ja meigitoodete edasine kasutamine, kui see ei ole põhjustanud allergiaid või muid vastunäidustusi. Tarto soovitab alati valida ja eelistada just ökoloogilisi kosmeetikasarjasid, mida on tänapäeval õnneks turul päris palju ka saada.

Kuigi sel korral Kätlinil nahaga probleeme ei ole, mäletab Kätlin, et Jasperit oodates oli tal näonaha hooldamise ja ilusana hoidmisega raskusi. „Raseduse ajal tihtilugu ongi naistel näonahaga probleeme rohkem, kui tavaliselt. Eriti praeguse külmaga esineb kindlasti palju kuivust. Loomulikult oleks hea käia regulaarselt näohoolduses, et maskide ja koorimistega ennast turgutada, millega tihtilugu kodust hakkama ei saada,“ soovitab Tarto ning kinnitab, et ka näohooldused on raseduse ajal täiesti lubatud. Valida võiks aga protseduure, mis kestavad lühemat aega, et vältida liiga kaua pikali olemist ja sellega kaasnevat ebamugavustunnet.

Üldreegel on, et dekoratiivkosmeetika rasedust ei mõjuta, kuid sellegipoolest tuleks ka küünelakke ja huulepulkasid kasutades tähelepanelik olla nende sisu osas. Paljudel naistel muutub nahk lapseootusajal tundlikumaks või senisest nõudlikumaks. Sellisel juhul tuleks eelistada allergikutele sobivaid tooteid. Naised, kes on harjunud regulaarselt oma juukseid värvima, ei pea oma rutiinist täielikult loobuma. Juukseid on lubatud värvida kogu raseduse kestel, kuid püsivärvidele tuleks eelistada pigmentvärve.

„Võib-olla ei pruugiks raseduse ajal olla eriti julged selliste väga ägedate protseduuridega kehale nagu on mullivannid ja sellised suure kuumusega seotud kapsliprotseduurid ning ka sellised kehamähised, mis eeldavad seda, et te peate olema pikalt kuuma sees ja viibima seal üle 15 minuti. Saunade osas saame soovitada kindlasti leebemaid saunu, milles temperatuur ei küündi üle 60 kraadi,“ kirjeldab Sildvee.

Ujumine ja soojas vees lõõgastumine on rasedatele soovitatavad tegevused. Küll aga tuleks hoiduda väga kuumadest vannidest, ka mullivannidest ning tervisekapslitest, kuna kõrged temperatuurid võivad tõsta vererõhku. Sama põhimõte kehtib ka saunade puhul. Naised, kes ei ole harjunud regulaarselt kuumas saunas käima, võiksid sellest hoiduda ka raseduse kestel. Eelistada tuleks soolakambrit või madala temperatuuriga aroomisauna.

Järgmises Beebipäeviku osas näeme, kuidas meeldib Kätlinile rasedate jooga.

20160427121210-82802.jpg