Mähkmelööve on üks sagedamini esinevaid nahaprobleeme beebi esimestel elukuudel. Kuigi beebi nahka võivad ärritada mitmed tegurid, on palavad ilmad üheks mähkmelööbe tekkimise kaasaaitajaks. Millal mähkmelööve tekib, kuidas seda ära hoida ja ravida räägib meile ämmaemand Liis Raag.
Kas palavad ilmad soodustavad mähkmelööbe teket?
Suvisel palaval ajal võib mähkmelöövet sagedamini esineda ehkki ta on ämmaemanda sõnul läbi terve aasta ja üsna sageli esinev probleem.
Miks mähkmelööve tekib?
Beebide nahk on õrn ja tundlik. Kuna mähkmed on enamikel beebidest jalas nii päeval kui öösel, on see piirkond beebi nahast pidevalt niiskuse käes. Niiskuse tase suureneb veelgi, kui beebil on palav. Samuti soodustavad mähkmelööbe teket liiga harv mähkmete vahetamine ja kõhulahtisus.
Kuidas mähkmelöövet ennetada?
Mähkmelöövet on mõttekam ja kergem ennetada kui ravida. Soovitused naha ärrituse vältimiseks on lihtsad: kasuta lapsel võimalikult hästi imavaid ja õhku läbilaskvaid mähkmeid. Ole kindel, et mähkmed on su beebile ka parajad ega ole liiga väikesed ja ümber. Vaheta mähkmeid alati, kui laps on sinna häda teinud. Paku beebile rohkelt võimalust olla ka ilma mähkmeteta ning pepu puhastamisel eelista puhast vett.
Kuidas mähkmelöövet ravida?
Kui beebi nahk on punane ja ärritunud, siis tuleks seda ravida kasutades täpselt samu meetodeid, mida ennetamiselgi. Lisaks võib ka apteegist küsida spetsiaalset tsinki sisaldavat kreemi või salvi.
Soovime teile palju meeldivaid hetki!