VIDEO! Beebiminutid: Beebiga saunas käimine

VIDEO! Beebiminutid: Beebiga saunas käimine

10. Aug 2016, 13:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sauna külastamine on eestlaste jaoks tavapärane tegevus ja paljudel on oma koduski saun olemas. Millal aga beebiga esimest korda sauna minna ja mida selle juures silmas peaks pidama, räägib beebide ujutaja Mareta Adamson-Rüütel:


Millal sauna minna?

Saunas käimine beebile keelatud ei ole ja meie spetsialist julgustab lapsevanemaid oma beebiga saunas käima nii pea, kui lapse ema selleks ise pärast sünnitust valmis on. Väike Elli on oma emmega juba 5. elukuust alates regulaarselt saunas käinud. Tema ema Birgiti sõnul ei ole Elli veel kordagi saunas olemise vastu protestinud ega seal nutnud. Vastupidi, pigem hakkab ta saunas olles suisa kilkama.

Kui kaua saunas olla?

Beebide saunas olemise aeg ei pea olema üldsegi mitte pikk. “Kõige parem on proovida paar minutit, seejärel tulla saunast ära ja minna korraks paraja vee all, kasta ennast ja uuesti sauna minna ning siis juba natuke kauem olla,” juhendab Adamson-Rüütel.

Millist sauna eelistada?

Saunas käimisega harjutades tuleks eelistada tavalist Soome sauna, kus laps saab kergelt hingata ega hakata kohe proovima auru- või aroomisaunasid. Saunas käies võib rinnapiimalapsele janu kustutamiseks julgelt rinda pakkuda.

Kuidas saun beebile mõjub?

Saunas käies tuleks alati lähtuda eelkõige beebi enesetundest. Kui on näha, et talle seal ei meeldi, siis ei pea seal ka olema. Saun aktiveerib termoregulatsiooni beebi ajus, mis võtab beebil sünnipinge maha, mistõttu võib juhtuda, et pärast saunaskäiku võib vallanduda beebil nutt, aga see on vabastav ehk positiivse mõjuga.

Soovime teile mõnusaid ühiseid hetki saunas!