Varane kokkupuude maapähklitega vähendab allergiariski

Varane kokkupuude maapähklitega vähendab allergiariski

16. Mar 2016, 15:54 Emmede Klubi Emmede Klubi

Surmaga lõppevad allergiahood on tihti põhjustatud just pähkliallergiast, mistõttu soovitatakse pähkleid väikelastele mitte anda. Londoni King’s College'is läbi viidud uurimuses aga leiti, et varane kokkupuude võimaliku allergeeniga vähendab allergia tekkimise riski ning seeläbi saaks vähendada ka laste surmapõhjuseid.

Uurimuse autorite arvates on soovitus allergeene varases lapseeas vältida levinud valeinformatsioon. Eelmisel aastal jõudis lõpule katse, kus osalesid 628 last vanuses neli kuni üksteist kuud. Lapsed jagati juhuvalimi põhimõttel kahte gruppi - pooltel soovitati maapähklitest viienda eluaastani hoiduda, pooltel neid süüa. Testi lõpus oli maapähkleid saanud laste allergiarisk vähenenud 81% võrra.

Jätkuuuringus aga selgus, et maapähklitega tutvunud lastest avaldus allergia vaid 4,8 protsendil. Neile katsetele tuginedes väidavad teadlased nüüd, et just varane kokkupuude allergeeniga harjutab organismi tasapisi selle olemasoluga ning tulevikus on allergiarisk väiksem. Siiski ei anna teadlased soovitust lapsed pähklitega üle külvata - allergiariski olemasolu korral teeb selle otsuse arst.

Allikas: medicaldaily.com