„Miks müüakse lasteasju, mis ei ole lapsele head?” on küsimus, mis mingil momendil iga noore ema pähe hüppab. Tundub mõistusevastane, et keegi võiks kuskil toota midagi, mis lapse arengut pärsib või suisa ohtlik on. Igasugused muud asjad on ju viimseni ära reguleeritud, näiteks, kui suur tohib olla rasvaprotsent juustus. Aga ometi, poed on täis beebidele ja väikelastele mõeldud asju, mille ohtra kasutamise suhtes väga ettevaatlik olema peaks. Nii on ka kandevahenditega.
On uskumatu, millise enesekindlusega kirjutatakse etikettidele kõiksugu lubadusi. Turvaline-tervislik-arendav-soodustav... silte lugedes võib jääda suisa tunne, et kui sa seda oma lapsele ei osta, jääb ta millestki ilma.
Sellenädalases „Beebipäeviku” episoodis külastame kandenõustajat, kes räägib põhjalikult sellest, mida kandevahendit ostes silmas peaks pidama ning tegelikult on üsna üllatav, et suurem osa tavalistest kandekottidest võivad lapse füüsilisele arengule lausa kahjustavad olla. Põhjus on lihtne, kandekoti kitsas põhi ei hoia lapse jalgu õiges asendis ning nii võib juhtuda, et gravitatsiooni mõjul vajub lapse jalg puusaliigesest lihtsalt välja.
Ka ei vasta tõele müüt, et lapsel on kandekotis hea olla nii, et ta näeb välja. See surub lapse selja lihtsalt ebaloomulikku asendisse ning see võib tulevikus suuremaid probleeme põhjustada. Ka on oluline jälgida, et kandevahend ei kahjustaks ema või isa selga ning peab tõdema, et kuigi tihti tunduvad kõiksuguste paelte ja pannaldega kotid palju turvalisemad ja kindlamad, on kandelina üks kõige eelistatum ja kindlam variant, kuidas hoolitseda nii lapse kui ka vanema tervise eest.
Meie järgmine video ongi mõeldud eelkõige kõigile neile, kes seni kandelinaga mässamist liiga keeruliseks pidanud on või kardavad, et laps sealt kuidagi välja kukkuda võib.
Kas sina kasutad kandelina? Millised on sinu kogemused ja mõtted seoses erinevate kandevahenditega?