Toimetaja blogi: kandevahendite kirju maailm

Toimetaja blogi: kandevahendite kirju maailm

17. Nov 2014, 15:36 Kristina Emmedeklubi.ee Kristina Emmedeklubi.ee

Miks müüakse lasteasju, mis ei ole lapsele head?” on küsimus, mis mingil momendil iga noore ema pähe hüppab. Tundub mõistusevastane, et keegi võiks kuskil toota midagi, mis lapse arengut pärsib või suisa ohtlik on. Igasugused muud asjad on ju viimseni ära reguleeritud, näiteks, kui suur tohib olla rasvaprotsent juustus. Aga ometi, poed on täis beebidele ja väikelastele mõeldud asju, mille ohtra kasutamise suhtes väga ettevaatlik olema peaks. Nii on ka kandevahenditega.

On uskumatu, millise enesekindlusega kirjutatakse etikettidele kõiksugu lubadusi. Turvaline-tervislik-arendav-soodustav... silte lugedes võib jääda suisa tunne, et kui sa seda oma lapsele ei osta, jääb ta millestki ilma.

Sellenädalases „Beebipäeviku” episoodis külastame kandenõustajat, kes räägib põhjalikult sellest, mida kandevahendit ostes silmas peaks pidama ning tegelikult on üsna üllatav, et suurem osa tavalistest kandekottidest võivad lapse füüsilisele arengule lausa kahjustavad olla. Põhjus on lihtne, kandekoti kitsas põhi ei hoia lapse jalgu õiges asendis ning nii võib juhtuda, et gravitatsiooni mõjul vajub lapse jalg puusaliigesest lihtsalt välja.

Ka ei vasta tõele müüt, et lapsel on kandekotis hea olla nii, et ta näeb välja. See surub lapse selja lihtsalt ebaloomulikku asendisse ning see võib tulevikus suuremaid probleeme põhjustada. Ka on oluline jälgida, et kandevahend ei kahjustaks ema või isa selga ning peab tõdema, et kuigi tihti tunduvad kõiksuguste paelte ja pannaldega kotid palju turvalisemad ja kindlamad, on kandelina üks kõige eelistatum ja kindlam variant, kuidas hoolitseda nii lapse kui ka vanema tervise eest.

Meie järgmine video ongi mõeldud eelkõige kõigile neile, kes seni kandelinaga mässamist liiga keeruliseks pidanud on või kardavad, et laps sealt kuidagi välja kukkuda võib.

Kas sina kasutad kandelina? Millised on sinu kogemused ja mõtted seoses erinevate kandevahenditega?

18. Nov 2014, 19:03

Peab jõuluvanale kirjutama, äkki kingib tublile emmele kandelina 😀

18. Nov 2014, 11:27

Mina olen kasutanud rõngaslina ja ErgoBaby kõhukotti. Linas oli mugavam kanda beebit kui ta oli veel väga pisi, kuid praegu olen täiesti kõhukotiusku. Esiteks on seda väga mugav selga panna, lisaks ei väsi üks õlg ära (nagu rõngaslinaga see juhtus) ja lapsele meeldib seal väga istuda. Maksab küll üsna palju see EB kõhukott, kuid sellega oleme kandnud ka meie 2,5 aastast ja kaalu poolest mahuks isegi meie 6 aastane veel sinna sisse 😀 Lisaks on meil olemas sellele ka beebisisu, mida kasutasime 2 kuud. Olen selle ostuga enam kui rahul ja julgen seda soovitada 😀

18. Nov 2014, 10:40 Kristina Emmedeklubi.ee

Tõesti hea tähelepanek jälle 😀 Niiet, siiski lina . !

See kandekott näib tõesti tore olevat, kuid ilmselt pole ka lina kuidagi kehvem. 😉 Ja lina plussiks on see, et teda on lihtsam kaasas kanda. Kasvõi vankris teki asemel kasutada. 😀

18. Nov 2014, 09:49

samas leidsin ka päris vahva kandekoti : http://www.looduspere.ee/toode/ergobaby-carrier-okopuuvillane-highland-navy/ . Kahjuks pole selliseid rahasid välja käia.

18. Nov 2014, 09:38

Eelistaksin kandelina kõhukotile. Tundub kuidagi mõnusam ja lähedasem 😀
Lugedes erinevaid soovitusi internetis , jään kindlalt kandelina juurde.

Merle, on sul juba mingi eelistus ka välja kujunenud?

17. Nov 2014, 20:18

esimese lapsega ei kasutanud ei kandelina ega kõhukotti. Nüüd kus teine laps tulekul, olen nendele varjantidele mõelnud 😀